Ohrýzanie kože okolo nechtov

tereza841
21. nov 2014

Ahojte, mám taký problém. Možno to sem nepatrí ale potrebujem stým pomôcť. Od malička si ohrýzam kožu okolo nechtov a bojím sa aby sa to odomňa nenaučila aj moja dcérka :( skúšala som snaď všetko, no nič nezabera a keď aj ano tak max na paár dní. Kedysi keď som fajčila som mala nechty pekné ale snaď kvôli tomu znova nezačnem. Už rozmýšlam že nájdem nejakóho psychiatra alebo čo. Ja viem je to nechutné, ale ja si nemôžem pomôcť a trápi ma to :( ďakujem za hocijaké rady 🙂

daduska132
21. nov 2014

Ahoj aj ja som mala ten problém ale odkedy som si začala lakovať a snažila som sa robiť si pekne nechty. momentálne už si robím gélové, tak som prestala .. keď som si uvedomila aké je to škaredé a ako to vyzerá na verejnosti keď sedím a hryžem si prsty tak som nejak zaťala zuby a prestala =D Ale viem, že to nie je také jednosuché .. môj priateľ to robí tiež a nevie sa toho zbaviť =( a skúšali sme kadečo od lakov na nechty ktoré sú nechutné až po fyzické týranie 😀 😀 😀 😀

tereza841
autor
29. nov 2014

@daduska132 no lenže ja si ich aj laukejm staram sa o ne, ale ta kožka, vždy musí isť preč! a ked mi tam čo i len kusok odvísa hned do ust :( aj ja si idem dať gelove na druhy týžden tak sa snažim nehrýst a dufam že mi to pomože :D priatel povedal že ak budem mat pekne a nebudem si ich hryzt tak mi bude platit každy mesiac nove nechty :D tak mam motiváciu :D no fyzické týranie je aj u nás a nezaberá :D

daduska132
1. dec 2014

@tereza841 tak to máš potom skvelú motiváciu :D skus namiesto toho aby si si odhryzla tu kožicku hu pekne odstrihnúť nožničkami 🙂 možno ti to pomôže a odvykneš si ju hrýzť 🙂

tereza841
autor
1. dec 2014

@daduska132 ze? :D skusim, to budem noznicky aj v kabelke nosit :D snad ano, dakujem 🙂

daduska132
4. dec 2014

@tereza841 😉

aneta1020
6. dec 2014

ahoj, ja som si kedysi ohrýzala nechty a plus k tomu vŕtala aj do tej kože okolo nechtov, bola som pred rokmi na manikúre japonskej a do nechtu som odvtedy už ani nezahryzla ... ale obhrýzanie kože mi ostalo, vyzerá to hrozne!!!! ... viem, že je to strašné ale neviem sa toho zlozvyku zbaviť :( :( aj frajer mi hovorí aké je to hrozné - aby ma aspoň slovne donútil s tým prestať aj mi buchne po rukách, keď ma vidí, že prsty idú do úst ....

ivivaiveta
6. dec 2014

@tereza841 nechty som si nehryzla v zivote, ale tu kozticku okolo cely zivot... 😒 pomaha mi jedine, ked nemam co hryzt, cize obstrihane pedantene noznickami...takze bud furt obstrihavaj, alebo neviem...ach tie zlozvyky 😀

tereza841
autor
7. dec 2014

@aneta1020 ja som práveže už gelove nechty mala, ale nič nepomohlo -_- to iste aj mne, a nemožem sa toho zbaviť a bojím sa aby stym nezačala aj dcerka :/ aj my mame bitky :D

@ivivaiveta vdaka skusim 🙂 takže manikurove nožničky aj v kabelke :D no stale lepšie jak fajčiť ;) :D

ivivaiveta
7. dec 2014

@tereza841 no, ja len tie cigy v kabelke...noznicky doma 🙂 ..ja tych zlozvykov mam viac..

tereza841
autor
7. dec 2014

@ivivaiveta aj ja som mala cigy, ale už nefajčim 🙂 akože aj ja, ale tento chcem odstranit najviac tie ine mi tak nevadia :D

ivivaiveta
7. dec 2014

@tereza841 no, drzim palce...tak fakt len tie noznicky stale poruke... 🙂

jankislovakoza
21. nov 2016

Ahojte mam taky problem. Pravidelne si okusujem hánku na lavom palci a vyzera to hrozivo. Tak isto si okusujem aj na pravom a tam to tiez vyzera hrozivo. Prosim ludia poradte mi :( 😢