Olejček na vlasy

1medvedik1
19. apr 2017

Ahojte 🙂 neviete mi odporučiť nejaký olej na vlasy? Mám vlnité až kučeravé vlasy, mala som dosť zničené končeky, ale bola som u kaderníčky si ich dať podstrihnúť. Chcela by som sa začať starať o svoje vlasy trochu viac no a kaderníčka mi povedala že mám určite používať na suché konček vlasov nejaký olej. Pýtala som sa jej aký, ale nepovedala mi konkrétne.. Preto sa vás pýtam, nepoznáte nejaký dobrý olej na vlasy ktorý by mi pomohol a je naozaj dobrý? Pozerala som si rôzne značky od lacnejších Gliss kur po drahšie napríklad Kerastase, ale aj prírodný BIO Argánový olej a mnoho iných.. Vôbec sa nevyznám v tejto oblasti, a neviem ktorý je dobrý a oplatí sa zainvestovať.. Za každú radu a príspevok ďakujem 🙂

lorela
19. apr 2017

@1medvedik1 Každá ti tu zrejme napíše svoj obľúbený a bude ťažké vybrať si 😉.
Ja som vyskúšala možno 10 druhov olejčekov a najviac mi sadol suchý trblietavý olej Nuxe. A všeobecne by som poradila dávať olej na mokré, resp. vlhké vlasy po umytí.

1medvedik1
autor
19. apr 2017

@lorela tak to máš pravdu.. ale aspoň budem počuť nejaké názory 🙂 Nuxe? To je značka? Takýto som si ešte nepozerala.. idem mrknúť 🙂
A pomáha ti to na vlasy? Alebo sú oleje len vyhodené peniaze?

caroline_
19. apr 2017

Ja by som ti odporučila bio kokosový alebo arganovy. Takisto aj olivový olej je super. Vieš ich využiť na mnoho spôsobov

anabeth
19. apr 2017

za mňa jednoznačne GlissKur, nemám po nom pocit mastných vlasov - ako napr. po kokosovom- ten len občas cez leto

https://www.google.sk/search?q=gliss+kur+olej&s...

1medvedik1
autor
19. apr 2017

@anabeth a pomáha ti na vlasy? Jedna známa mi hovorila že sa jej po ňom lámali končeky viac, tebe sa to nestalo?

anabeth
19. apr 2017

@1medvedik1 mne pomaha, ja nemám suché vlasy, len fakt končeky, a kadernička chvali, že vidno, ked si ho davam poctivo- nemám tak polámné končeky

veronikaaa444
19. apr 2017

Za mna od pantene keratin repair olej,zatial jediny,po ktorom sa viem rozcesat po umyti, tiez mam vlnite/kucerave vlasy a nevyzeraju po ňom sucho.

lorela
19. apr 2017

@1medvedik1 Áno, pomáha. Mám krajšie vlasy ako pár rokov dozadu, keď som oleje nepoužívala.
Mne napríklad vôbec nesadli prírodné oleje ako kokosový alebo arganový atď. - ani zábaly, ani pár kvapiek na končeky. Kokosový mi paradoxne ešte viac vysúšal vlasy, aspoň tak vizuálne pôsobili. S výnimkou zábalu z olivového oleja, samozrejme extra panenského + vajíčko.

veto
19. apr 2017

@1medvedik1
Súhlasím s @lorela. Ten Nuxe je fajn, ja ho mám tiež ale tú ne-trblietavú verziu. Mám dlhé vlnité vlasy ale olej nepoužívam extra pravidelne. Ja skôr nanášam kondicionér a masku vždy len na končeky a dĺžku vlasov, nie na pokožku hlavy.

neznamag
19. apr 2017

@1medvedik1 ja mám tiež kučeravé suché vlasy a olejček používam Balea Oil Repair. Okrem toho aspoň 2x mesačne aplikujem kokosový olej, ale poriadne, rozmasírujem, zabalím a celý deň to mám na vlasoch. Potom zmyjem šampónom, tiež Balea na kučeravé vlasy. Ak máš nejaké otázky, pokojne píš správu. 😉

pnsvb
19. apr 2017

za mňa 1* bio kokosový olej. mám plný šuflík olejov rôznych značiek, ale odkedy používam na vlhké, trochu presušené vlasy do spodných dĺžok kokosový, vidím najlepší efekt. aj kaderníčka chváli 🙂 vlasy mám polodlhé, vlnité.

jeannna
19. apr 2017
1medvedik1
autor
19. apr 2017

@pnsvb to si dávaš kokosový olej do polosuchých alebo vlhkých vlasov? Ja si dávam na suché vlasy, nechám ho pôsobiť a potom zmyjem. Kokosový sa dáva aj po umytí vlasov? A potom ich nemáš mastné? 🙂

pnsvb
19. apr 2017

dávam si ho do uterákom presušených vlasov, myslím po umytí. ked sú ešte vlhké, tak si trošku dám do dlaní, rozotriem v dlaniach a aplikujem do končekov, aj 10-15 cm. potom rozčešem, popr. dám ešte penové tužidlo a nechám volne uschnúť. nemyslím si, že ostanú mastné, ono keď celkom uschnú, tak sú trochu lesklé, ale ked ich potom ráno rozčešem (obyčajne si vlasy umývam popoludní, aby mi stihli uschnúť) tak práveže pôsobia zdravo. Ako som písala, mám suchšie, vlnité vlasy, takže to podľa mňa na ne pôsobí ako dobrá výživa. celkove sú odkedy používam kokos. olej zdravšie, pružnejšie, skrátka aj kaderníčka vidí ten rozdiel. predtým som mala najlepšie skúsenosti s gliss kur olejom ale ako vravím na kokos. olej to nemá 🙂

1medvedik1
autor
19. apr 2017

@pnsvb hneď zajtra toto skúšam! Naozaj som nepočula dávať si kokosový olej po umytí, som zvedavá. Ďakujem za radu 😉

pnsvb
20. apr 2017

Ahoj, držím palce, aby si bola spokojná ako ja. Daj vedieť potom. Inak to odporúčajú i kaderníčky, aspoň moja .

pnsvb
20. apr 2017

@1medvedik1
Ahoj, držím palce, aby si bola spokojná ako ja. Daj vedieť potom. Inak to odporúčajú i kaderníčky, aspoň moja .

ivana_183
7. mar 2021

@1medvedik1 ahoj, mám presne také vlasy ako ty a mne perfektne zaberá olejček od MY.ORGANICS Hydrating serum z eshopu bioma. Velmi dlho vydrzi lebo si davam len dve malinke pumpičku do vlhkych vlasov po umytí. Samoyzrejme môžes aj do suchých ale do vlhkých je to top, odporucam.