Opakujúca sa vaginálna mykóza a účinná liečba

mamama2
14. máj 2014

AHojte.isto ma alebo mala vacsina zien tento problem.opakujuca sa mykoza.zaujimalo by ma co pomaha ked ked nepomahaju uz ani lokalne atb.niekolko rokov mesiac co mesiac recidiva.kozne vysetrenia.imunologicke aj alergologicke.vsetko v poriadku.mamicky poradte..

miriama11
14. máj 2014

Bol partner u urologa?

bosoriak
14. máj 2014

DLhodoba liecba je:
1.) Wobenzym
2.) 6 mesiacov po sebe jednorazova davka flukonazolu 150 mg vzdy v prvy den menzesu
3.) Pripravoc Candivac.

Ten flukonazol je vyhodnejsie, ked predpise lekar, inak je to 5 eur za tabletku Mycomaxu 150 mg.

No a dieta - najdi si protikvasinkova dieta, na internete je toho kopa.
Mne pomohol ten Candivac a flukonazol, ale mne to tak predpisala gynekologicka.
Drzim palce.

mamama2
autor
14. máj 2014

Vidis.aj urologa sme uz riesili.preliecil ho tiez atb.a on je ok

mamama2
autor
14. máj 2014

@bosoriak ten wobenzym v akom pomere si brala. Nenafukovalo ta z toho?

miriama11
14. máj 2014

@mamama2 ja som fakt mala roky mykozu a pomohlo az to ze sme obaja brali lieky naraz.a neviem preco ti nato davaju antibiotika .my sme brali ttiez tusim flukonazol.ja 4tyzdne muz 2.on nemal vobec ziadne prejavy ale ja stale.

miriama11
14. máj 2014

A tiez som uvazovala nad wobenzim.ale brala som aj gynex kvapky aj probiotika aj chlorelu a tiez som bola aj na imunologii.vraj pomaha kokosovy olej.neviem je toho vela .ale asi by pomohla aj ta dieta .malo cukru a bieleho peciva.

mamama2
autor
14. máj 2014

@miriama11 asi zalezi od doktora aky ma k tomu aj on pristup.muz mi vravi aby som ho zmenila..co je vlastne flukonazol? Krem? Tabl.? Jednorazova? Tusim som uz o tom pocula.vdaka za typ

gitane
14. máj 2014

@mamama2 mne pomohli na imunológii.Užívala som Imunor

miriama11
14. máj 2014

@mamama2 tak stale mi davala lokalne antimykotika ktore sice zabrali ale uba na chvilu aj ked mi vravela ze musi ist aj manzel.stale sme to odkladali a nakoniec isiel aj on dostal flukonazol to sa bere cez usta .a musim poklopat ze odvtedy mam pokoj.inak som stale brala candibene aj macmiror.este si skus ten gynex precitat na nete.je to bylinkove.pomohlo ale treba brat dlsie.

stefka33
14. máj 2014

@mamama2 Mycomax som brala týmto systémom: 1tabletka, o týždeň 2. tabletka, o mesiac 3. tabletka. Manžel by si mal dať minimálne jednu tabletku Mycomaxu. Jedna tabletka sa dá kúpiť v lekárni bez receptu, ale stačí ak si od praktického lekára vypýtaš recept na koľko tabletiek chceš. Majú všelijaké balenia - 1, 3, 5, 10, 15 tabliet.

ushuaia
14. máj 2014

@mamama2 mna potrapila mykoza minuly rok ked som bola tehu, hrozne svrbenie a ani mocit som poriadne nemohla, zijeme aj v zemi kde je stale teplo okolo 30 stupnov,tak som sa jej nevyhla... Nastastie odvtedy nic, vtedy mi gynekolog predpisal polygynax + som mala aj mycolex krem, no a natrela som sa aj bielym jogurtom ci smotanou - bola to neskutocna ulava... Na sk som si tiez zadovazila floragyn- su to cipky na upravu flory v posve...niekedy si ich aj teraz davam. Ale ked sa stale opkuje skusala si aj zmenit jedalnicek, najma obmedzit cukry, zaradit mliecne produkty ako napr. acidko ? drzim palce

zoloe
14. máj 2014

skús oregánový olej, mne pomohol..

achojka
14. máj 2014

@mamama2 Skus jes menej sladkeho, a mne celkom pomahaju GYNTIMA FORTE cipky probioticke...

mamama2
autor
14. máj 2014

Aj dietu som prisnu drzala....baby a koloidne stpriebro uz niektora skusala v suvislosti s tymto problemom?ake mate skusenosti?

dominka11
14. máj 2014

@mamama2 ahoj, ja som na tom tak isto. Mne to začalo ako som mala zavedenú Danu...a bohužial aj rok po vybratí sa mi to každý mesiac opakuje.Ja sa teraz snažím:
1. prestala som používat avivaž na moje spodne prádlo, pretože mna aj ruky svrbia, ked vyvešiam prádlo
2. Wobenzyn - beriem 3.týžden...
3. nenosit dlho tesne rifle, nohavice atd.
4.nekúpat sa v pene a olejoch do kupela
5. čistá voda na umytie
6. kokosový olej skúšam a aj oreganový olej

mamama2
autor
14. máj 2014

@dominka11 z wobenzymu ta nenafukuje? A kokosovy olej pijes lyzicku denne?

dominka11
14. máj 2014

@mamama2 nie nenafukuje, ale ked vypijem tolko tabletiek, tak som aj najedená 🙂 kokos.olej si nedavam pravidelne, sem tam za lyžičkou, niekedy do jedla alebo aj na potieranie.

bosoriak
14. máj 2014

@mamama2 Wobenzym sa tusim na mykozy berie 3x denne 8 tabletiek.

daol
14. máj 2014

@mamama2 ja som mala a zistila som že mi robi zle toaletný papier zmenila som na čisto biely bez vôni a všetkých tých blbosti a musim poklopať mám 4 roky pokoj

leona45
20. máj 2014

Maces sa moze jest pri protikvasinkovej diete? Mna to poplietlo je tam napisane bezkvasovy chlieb ale je z muky. Tak neviem Vie mi niekto pomoct? Dakujem

lencika
31. máj 2014

ja pouzivam kombinaciu od Canestenu na mykozu, vyuzivala som ju hlavne pocas tehotenstva a hlavne som zistila ze to mam zo sladkosti a ked jem jogurty a podobne vyrobky to mi nerobi dobre

alka61
31. máj 2014

@mamama2 ahoj ja som z tým nikdy nemala problém až kým som neotehotnela 😀 . Mala som ich dosť často, tiež vaginalne tabletky, ale zabralo to len na určitý čas. A tak mi lekárka poradila zmeniť jedálniček, vylúčiť sladkosti, zvýšiť príjem jogurtov, acidka, vyradiť biele pečivo a nahradiť tmavým. No nebolo to hneď po týždni, ale asi po 3 mesiacoch, mykóza nikde. Skús možno zaberie aj tebe 😉

mariska_maris
26. dec 2015
Používateľ mariska_maris je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mariska_maris.

zmena jedalnicka - vylucenie sladkosti a pod a anionove vlozky ako prevencia

nell77
26. dec 2015

Organový olej dlhšie a prejde to...

matulka587
27. dec 2015

Baby najlepsie na mikozu su anionove vlozky z Dedry:
http://www.dedraeshop.sk/dedra/eshop/0/0/5/473-...
pri kazdodennom noseni sa mikoza prelieci a vobec sa nevraca.

mariska_maris
27. dec 2015
Používateľ mariska_maris je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mariska_maris.

to matulka neviem ja som bola spokojná s vlozkami z gentle-day.sk 🙂

matulka587
28. dec 2015

Ja aj moje kolegyne pouzivame tie z dedry a sme s nimi spokojne....je to kazdeho skusenost....ja som uz vyskusala rozne znacky anionovych vloziek ale tieto mi pridu najlepsie

sagitka
29. dec 2016

@nell77 Ja som pred troma dnami začala užívať, mám opakované problémy so zápalmi. Vyzerá to že pomáha a aj na močové cesty, ktoré mám už mesiac chytené

buba08
29. dec 2016

@sagitka prosim ta ako používaš oreganovy olej na mykozu? vďaka