Opätovné užívanie antidepresív a nástup účinku

emiliam
26. aug 2021

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť s niekým, kto má skúsenosti s opätovným nasadením a užívaním antidepresív po niekoľkých rokoch, u mňa konkrétne escitil 10 mg. Chcela by som sa spýtať, či nemáte skúsenosti, kedy začnú zaberať, a či to môže byť, že pri opätovnom užívaní, zaberajú neskôr ? Beriem ich mesiac na úzkosť a panicku poruchu a stále necítim zlepšenie, možno len minimálne. Mám pocit, že pri prvom užívaní týchto liekov, mi bolo lepšie skôr. Nestretli sa niekto s podobnou skúsenosťou ? Za každú skúsenost vopred ďakujem.

deti95060810
27. aug 2021

ešte treba vydržať... ak nepríde k nástupu úľavy o niekoľko týždňov - myslím 2-3 treba navštíviť lekára. Je možné že predpíše ešte ďalší liek...

irusa
27. aug 2021

ak sa smiem spýtať ako sa u teba prejavuje panická porucha ...

zefyra
27. aug 2021

@emiliam Ja už beriem AD a ostatné lieky už tretí krát, prvý aj druhý krát po mesiaci, dvoch dobre a teraz tretí krát beriem už rok a nepomáhajú, aj mi kadejaké dr vystriedala a nič.

indigirl
15. júl 2023

@zefyra ahoj este stale ti nezabrali ziadne? Mam podobny problem.

alan12
1. dec 2023

@indigirl a tebe nejaké zabrali

zefyra
2. dec 2023

@indigirl bohužiaľ nie

indigirl
4. dec 2023

@zefyra a riesis to nejakk?

indigirl
4. dec 2023

@zefyra @alan no ja som na 15 mg escitil a vecer 50 mg trittico, najprv mi ewcitil zvyseny zabral a potom po 3 mes. akoby zase prestal ucinkovat....dr.mi kazala zvysit trittico.,mam take dni ze dobre a potom ze tak kadejako...nie som ze nejako uplne zle ale ani zastabilizovana....na spotify su vyborne podcasty Nevyhoreni...odporucam vs.kt.to nepoznaju.

zefyra
5. dec 2023

@indigirl Už som to vzdala, liečim sa už 28 rokov a nič, raz je lepšie, raz je horšie. Skúšala som všetko možné a nepomohlo.