Operácia bez odberu krvi

katty8
30. jan 2023

Dobry vecer, chcem sa spytat, ci je normalne ist na operaciu nosnej mandli u 5 rocneho dietatka bez odberu krvi? Vraj to v nemocnici nepotrebuju…je mi to divne a aj nasej Dr, vraj je to riziko….dakujem

dzina007
30. jan 2023

no je to zvlastne... mys sme museli mat.... anesteziolog potrebuje vidiet vysledky aby vedel dat anestezu... jedine ak by to bolo tak ze vas hospitalizuju a spravia si sami predoperacne...

katty8
autor
30. jan 2023

@dzina007 praveže nie, po operacii hned domov…

lilke
30. jan 2023

Synovi práve pri predoperacnom pred výberom nosnej mandle zistili poruchu zrazanlivosti krvi.

dzina007
30. jan 2023

@katty8 no ale tak myslim ci vam pred operaciou nebudu priamo na klinike brat krv? mne tak raz brali ale pri inom mini zakroku...

katty8
autor
30. jan 2023

@dzina007 nie nebudu, pytala som sa na to a vraj nemusi mat zobratu krv…ale asi tam rano zavolam a zrusim to. Nepaci sa mi to

elia9
30. jan 2023

Tak to je zvláštne, tiež nás to teraz čaká a nám brali krv v rámci predoperačného, týždeň pred operáciou

tinkavvv
30. jan 2023

@katty8 o aku kliniku sa jedna?
Dcera ide v marci - ma mat predoperacne u pediatra s odbermi a aj anesteziologicke vysetrenie.

katty8
autor
30. jan 2023

@tinkavvv detska nemocnica v BB

patka06
30. jan 2023

@katty8 Bude v celkovej anestéze?
ak nie.asi im stačí správa od pediatra a zdravotný záznam

keiko33
30. jan 2023

My sme boli vyberať v júni a tiež nám krv brali. Dokonca na dvakrát, lebo kvôli herpesu sa termín posunul o mesiac a odber nesmel byť starší ako dva týždne. Mali sme celkovú anestézu.

lyci
30. jan 2023

@katty8 urcite nebude v celkovej anesteze. bez predoperacneho vysetrenia, aj keby narychlo pred zakrokom, nikoho neuspia

tinkavvv
30. jan 2023

@katty8 tak si to prever, ci sa nejedna o vyber mandle pri vedomi. To by som dietatu nedala spravit.

katty8
autor
30. jan 2023

To som si tiez preverovala bude to v celkovej anesteze.

patka06
30. jan 2023

@katty8 v tom prípade potrebuje kompletné predoperačné vyšetrenie, k tomu patrí aj odber krvi

katkine_terapie
31. jan 2023

@katty8 bez predoperacneho vysterenia vratane odberu krvi dieta ziadny pricetny anesteziolog neda do celkovej anestezy. Ak nebude v celkovej anesteze, tak predoperacne nepotrebuje.

dankavass
31. jan 2023

Veľmi zvláštne. My idem na výber mandlí v celkovej v piatok.
Minulú stredu sme absolvovali kompletné odbery krvi, moču, EKG, dnes ARO... Toto je štandardný postup.
Žiadna anestéza nie je bez rizika, bez predoperačných vyšetrení by som si dieťa uspať nedala...

liloastitch
31. jan 2023

Tak nášho čaká výber nosnej tiež v BB nemocnici , ale predoperačné máme doniesť kompletné vrátane krvi...