Operácia hemoroidov

kamilka1986
3. jan 2017

Môžete sem prosím písať vaše skúsenosti s operáciou, potrebujem nazbierať informácie a vaše osobné skúsenosti.chcela by som si to dať odstrániť no len v celkovej anestézii a čo najmenej bolestivo.taktiez ma zaujíma či to operujú na jednodňovej chirurgii alebo treba po operácii ležať viac dní?Ak máte skúsenosti v BB kraji,sem s nimi ☺ všetko prichádza do úvahy, len nemocnica Lucenec určite nie.vopred vám ďakujem za každý príspevok babeny

libawet
3. jan 2017

@kamilka1986 môj muž s tým mal problém, dal si to robiť u súkromného proktológa v TT, celý zákrok trval cca hodinku, no on mal vonkajší hemoroid.

kamilka1986
autor
3. jan 2017

@libawet koľko za to platil ?

libawet
3. jan 2017

@kamilka1986 no už to je cca 10 rokov, myslím že to vtedy bolo niečo okolo tisícky Sk. Ale proktológie majú na toto bežne už cenníky, pozri si u vás v BB kraji - proktológie na poliklinike, v nemocnici alebo súkromných. Inak mužovi to robil pri plnom vedomí, len lokálne umŕtvenie. Hojilo sa mu to rýchlo a druhý raz sa mu už neurobil, lebo sa stáva, že sa urobí ešte druhý raz, no sú hemoroidy aj vnútorné a to je rozdiel.

angel987
3. jan 2017

dobrý proktolog je aj v BA, DR.Dimov, robí vraj zakroky bezbolestne..trvá to celé cca pol hodinku a neviem či v ten den pustia domov alebo na druhý. No čítala som nanho len chvály..

angel987
3. jan 2017

a čo sa týka ceny, stojí to od 500-700€

ellca123
3. jan 2017

ja som bola teraz
bola som na chirurgickej ambulancii,kde sa na to zameriavaju/u nas je len vo stvrtok
MUDR. zhodnotila ze operacia,ta bola do mesiaca,interne a predoperacne vysetrenia
jeden den v nemocnici priprava/prehanadlo,klistir
druhy den na obed bola operacia,urobila mi to v plnej narkoze,riesila vnutorne hemoroidy
treti den domov,kontrola na ombulancii do tyzdna

vonkajsie hemoroidy bude riesit o tri mesiace -gumickami

ZATIAL SOM NEPLATILA ANI CENT,vsetko cez poistovnu
bezbolestne,lebo mi dali nieco fakt dobre a spala som
som velmi spokojna ,bez komplikacii

ta operacia za 500-700 je laserova nadštandard

angel987
4. jan 2017

ten čo robí za 500-700€ je sukromný a je to spravene laserovou operaciou,preto asi taka suma. gumičkovou metodou to vraj nieje prijemne a bolí to.

janhor
15. feb 2017

Na zaklade vlastnej skúsenosti odporúčam Laserovu operaciu. Ja som ju podstúpila pred niekoľkými dňami v Železničnej nemocnici v KE. Našla som si to na fóre a neľutujem. Priebeh podobný ako písali ľudia. Zmenil sa len poplatok, neplatila som nic len za izbu 25€. A ešte aj mne už nedávalu tú longetu ale niečo rozpustné takže o bolesť menej.
Všetky uvedené metódy sú viac či menej bolestivé všetko záleží od rozsahu a veľkosti hemoroidov.
Čím skôr začnete problém riešiť, tým menej bolieť to bude.
Určite by som s tým nešla na jednodňovku ak je to 3 a vyššie štádium.