Operácia kŕčových žíl - skúsenosti?

zaanaa
23. dec 2018

Ahojte, je tu niekto kto bol na operácii krčovych žil a je spokojný? Veľa ľudí hovorí že operovať, veľa zas že je to zbytočne že sa žily vrátia... ja už mám jedno dieťa, žily v dosť hroznom stave už aj bolia a sú škaredé, planujem ešte jedno dieťa.. čo by ste mi poradili ? Počkať a risknúť ďalšie tehotenstvo s takýmto stavom ? Bojím sa keď už teraz tak bolia čo potom keď budem tehotná mám ich na oboch nohách veľké a škaredé pália, bolia, detralex užívam hlavne v lete mám aj pančuchy len neviem dokedy môžem s takýmto stavom fungovať ci počkať s operáciou a potom až po druhom pôrode ... dakujem vopre za rady❤️

pininka
23. dec 2018

@zaanaa ja mám hrozne kŕčové žily a za sebou tri tehotenstva, po druhom mi doktor povedal že je to hrozne ale obyčajná operácia určite nie, že to je zbytočne. Moja doktorka mi povedala,že ak nebolia a nerobia problémy nech to zatiaľ neriešim. Ja mám hlavne vnútorné, od pása až dolu. Máme to dedične.

deti95060810
23. dec 2018

áno väčšinou sa vrátia...ale ak ťa bolia tak je to jedine na operáciu.....

zaanaa
autor
23. dec 2018

@deti95060810 áno bolia ma :( len sa aj toho dosť bojím keď si pomyslím ako to budú rezať :(

deti95060810
23. dec 2018

@zaanaa áále prosím ťa , nič to nie je...

zaanaa
autor
23. dec 2018

@deti95060810 to vážne ? Tak super snáď sa odhodlam

evittam
24. dec 2018

@zaanaa Rezat? Urobia maly rez-cca 1cm a zilu vytiahnu. Ale ako mne povedal lekár ked som bola na konzultácii po prvom tehu,ze ak chcem este dieta tak to mam az potom riesit nakolko tam je ešte väčšia pravdepodobnosť,ze sa to vráti. Existujú aj ine možnosti injekcie alebo laser-ale ja ked pojdem tak rovno na operáciu nech mi ich vytiahnu. Kamoška bola cca pred 6rokmi a je max.spokojna-ma len 1cm malicku jazvu vzadu na lytku.😉

deti95060810
24. dec 2018

@zaanaa držím palce...ozaj to nič nie je...👍

zaanaa
autor
25. dec 2018

@evittam super, tak to by som asi teda radšej pockala po druhom dieťati a vies mi povedať kde jej to robili keď bola spokojná ? Ja som počula že sa to strašne dlho hojí a že sú veľké modriny po nohách :( po operacii

zaanaa
autor
25. dec 2018

@deti95060810 dakujem

evittam
25. dec 2018

@zaanaa V ZA. Na 3.den od operacie bola v praci,ziadne modriny. Nosis mesiac specialne pančuchy preto to robia vacsinou len od jesene do jari.

zaanaa
autor
25. dec 2018

@evittam dakujem pekne za info

evittam
25. dec 2018

@zaanaa Za malo.

marryen
29. dec 2018

Bola som, ale s vysledkom nie som extra nadšená, čakala som od toho viac

ivuska2304
29. dec 2018

Ja som bola na operacii krcovych zil na lavej nohe zaciatkom roku 2014. Bola to jednodnova zalezitost a na druhy den som isla domov. Nebolo to take hrozne. Brala som nejaky cas detralex a nosila som komprasivnu pancuchu. Koncom roka 2014 som otehotnela a v 2015 som porodila. Zili sa mi nevratili, ale je ich trosku vidiet, no niesu vystupene ako predtym. Ked sa ma zmenit pocasie tak tam citim obcas taky tlak. Nemas sa coho bat. Ak ta uz bolia tak radsej chod. 😊

bobo1983
29. dec 2018

Ahoj...mne sa zacali problemy so zilami toto leto, zacali ma palit hlavne na lavej nohe, na niektorych miestach vystupili. Bola som teda na cievnom, na tej lavej mam uz aj mierny reflux, zilu siroku 15mm co je uz na operaciu. Mam za sebou dve tehu a teraz som opat tehotna. Planujem ist na konzultaciu k znamemu, co sa specializuje na operaciu tychto zil, co mi odporuci...ci pred alebo az po porode. Odkedy vsak beriem detralex (2tabl rano po jedle), tak je to ovela lepsie. Tiez kazde rano jem grep, zevraj je to dobre pri problemoch so zilami a striedam teplu a studenu sprchu na nohy. Ale operacia ma tak ci tak neminie.

s1m.one
29. dec 2018

ahoj, urcite si zbehni na konzultaciu k cievnej, pobeha sonom a popozera, operacia je jednodnova, ano su potom modriny, ale je to normalne, tiez si potom musich pichat injekcie, ale to tiez das 👍 ak neplanujes skoro tehu, asi by som to vybavila predtym, ano operacie sa po case s velkou pravdepodobnostou opakuju, ale je to asi lepsie ako chytit tromb, samozrejme nerobia sa obe nohy naraz, drzim palce, inak na operaciu su pekne cakacky, tak by som si to obehala uz teraz kedze sa nerobia, ked je teplo

tani187
29. dec 2018

ahoj,čítam reakcie a nedá mi tiež nenapísať svoju skusenosť,ja mám zoperované už obe nohy,pravu mi robili pred 7 rokmi a do piatich rokov som mala žili nazad,je pravda že nie na tom mieste,kde ju vyberali ale potrhané menšie po celých stehnách,su vyduté nepekné,nikdy som neriešila vzhlad,ani ma neboleli,len lekárka stále strašila tak ma dohnala aj do perácie tej druhej nohy,su to tri roky,zatial na tej lavej nebadám nič,ale okolo tych 5 rokov sa určite vrátia,máme to aj geneticky dané,aj mama aj otec su po operáciach u mna teda ešte plus obezita.pri prvej operácii som si vytrpela,nakolko epidurálka nebola dobre pichnutá,fyzická bolest bola velká v mojom prípade,pri druhej nohe som prosila narkozu,ale tie reči vychudnutého lekára ktorý mi mal robit nohu boli bolestivejšie na psychyku ako ta fyzická bolest....neprajem to nikomu najhoršie je že teraz ma odmieta cievna liečit s tým,že nepočuvam jej rady dat opet pravu nohu rezat...takže toto môj príbeh,osobne by som sa už nato nedala,uvidím čo prinesie život,držte sa nech sa už rozhodnete akokolvek

zuzu11166
29. dec 2018

@zaanaa nepocula si o sklerotizacii? mne to robili uz 3x nie je to operativne ale sklerotizaciou.podla mna sa treba o tom porozpravat s cievnym lekarom,on ti poradi co by bolo lepsie v tvojom pripade,podla rozsahu problemu

samko1
29. dec 2018

@zuzu11166 a pomohla sklerotizacia aj na také väčšie žily? Alebo len na také tie metlicky?

janka.tom
29. dec 2018

@zaanaa ak planujete este dieta, odporuca sa az potom operacia. Ja som bola na operacii krcovych zil po druhom tehotenstve, v Ba, nie na klasickej operacii ale vola sa ti radiofrekvencna ablacia zil. Tymto sposobom mi to robili na stehne a na lytku sklerotizaciou. Na stehne je to zatial ok - su to 3 roky, na lytku mam taky pocit, ze sa to uz vracia, vo februari idem na kontrolu, uvidim, co povie lekarka.

janka.tom
29. dec 2018

@zaanaa a co sa tyka zakroku, strach bol vacsi ako bolest 🙂 nie je to nic hrozne, hospitalizacia 2 dni, zakrok preplatila poistovna, len sa treba pripravit na to, ze na operaciu som cakala rok, kym som sa dostala na rad. Ale pomohlo to.

zuzu11166
29. dec 2018

No,ja som mala take väčšie tiez,ale neboleli ma,no mamka ma nahnala,ze riesit treba co najskor,tak som sla.po asi 5rokoch mi vysla zila vyssie,tak som isla znova,lebo to uz ma aj bolievalo,aj pancuchu som veru nosila,teraz uz mam pokoj
Takze moze sa to aj takto vratit,dr.mi vysvetloval,ze moze vyjst zila zassa niekde inde,lebo ta co je vysklerotizovana sa uz neobjavi

zaanaa
autor
29. dec 2018

Jej, dakujem všetkým za reakcie, ľahšie sa človeku rozhoduje keď pozná viac názorov, no počkám ci sa podarí druhé dieťatko a ak nie začala by som to riesit. Kde by ste mi odporučili lekárov?Teda operáciu, Lepšie asi Ba alebo väčšie nemocnice kde sú dobre recenzie...Na tu sklerotizaciu už mám žily moc veľké neviem ci by sa to dalo, v lete som bola na sono a už mám refluxy.. jednu žilu mam o dosť väčšiu ako ma byt .. na oboch nohách sú škaredé, vecer pália

lubina
29. dec 2018

@zaanaa po druhom porode som bola na laserovej operacii krcovych zil. Bolo to dva roky fajn, zily sa nevracali. Ale teraz som uz 6 rokov po operacii a zacinaju sa objavovat take metlickove zilky znovu, nie su velke ako tie, co mi operovali, to boli poriadne zily, toto su take metlickove, ale je to tu zasa...

andra77
29. dec 2018

Ja by som v mladosti nikdy neverila, že krčové žily, môžu tak vystupiť a urobiť sa po porode....utopia...😎😎tiež chodím k cievnej, ale ona mi neodporúča klasicku operáciu, vraj je to už pase....ale sklerotizáciu už rovno, ale žiadna poisťovna to neprepláca a stoji to okolo 1300eur...máte s tým skusenosti? U mna je to hlavne pravá noha a začína už ma aj pobolievať, ale detralex odmietam este brat🙄pohybu mam až nad hlavu....aj doma aj v robote, vraj to pomáha zmierniť bolesť.

zaanaa
autor
29. dec 2018

@lubina mali ste už veľké hrcovite žily? Koľko sa to hojilo po tom lasery ?

janka.tom
29. dec 2018

@zaanaa mne to tiez chceli robit najprv sklerotizaciou, ale uz som mala velke zily, tak mi doktorka odporucila tu radiofrekvencnu ablaciu, je to lepsie ako sklerotizacia ale nie je to zas taky velky zakrok ako klasicka operacia

ivik4
29. dec 2018

@zaanaa moha svagrinna sla akurat asi dva tyzdne dozadu .. Neboleli ju, nic.. Len boli skarede.. Vraj o par dni bude behat ako srnka .. No to isto.. Modriny take akoby mala autohavariu, o par dni jej opuchli aj prsty na nohach. Do toho 2male deti, Vianoce na posteli , sem tam chodit a este dnes po cca 2tyzdnoch kríva

radka2010
29. dec 2018

Tahaju? Rezu? Coo?
Tak operuju sa zili vacsinou laserom, mala som asi 3 dierky kade sa ťahali káble, som v 7mesiaci tehu a zatial sa nevrátila, ak ta boli nieje to sranda... Flexiparin si pichas asi 14dni...a u nas na Sliači to robia rano prides večer ideš... Lenže na to treba aj vyse tyzdna ležať a mala som dost velke bolesti... A obe naraz ti nespravia... A ja som nosievala dekomoresne podkolienky a o operacii by si mala uz natrvalo nosit...

radka2010
29. dec 2018

@zaanaa a stalo ma to 250€...ak mas dona pomocníkov a ma ta kto "ofukovat" chod a cim skor tym lepsie, v ziadnom pripade nie cez leto, je to mordor