Operácia kŕčových žíl - skúsenosti?

zaanaa
23. dec 2018

Ahojte, je tu niekto kto bol na operácii krčovych žil a je spokojný? Veľa ľudí hovorí že operovať, veľa zas že je to zbytočne že sa žily vrátia... ja už mám jedno dieťa, žily v dosť hroznom stave už aj bolia a sú škaredé, planujem ešte jedno dieťa.. čo by ste mi poradili ? Počkať a risknúť ďalšie tehotenstvo s takýmto stavom ? Bojím sa keď už teraz tak bolia čo potom keď budem tehotná mám ich na oboch nohách veľké a škaredé pália, bolia, detralex užívam hlavne v lete mám aj pančuchy len neviem dokedy môžem s takýmto stavom fungovať ci počkať s operáciou a potom až po druhom pôrode ... dakujem vopre za rady❤️

xpistaciax
9. sep 2019

@zaanaa v perzalke na zaporzskej dr.lofaj
Nenosim pancuchy ,lebo ta zila je spalena a telo si ju rozlizi samo.tak mi bolo vysvetlene 🙂

xpistaciax
9. sep 2019

@ketere na zaporozskej 12 v petrzalke

bruuke
29. jún 2020

@lubina umrtvenie sa pichá do nohy alebo do miechy pri laserovej operácii žil ?

lubina
29. jún 2020

@bruuke do miechy mne pichali a este nejake lieky som aj mala ku tomu....

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xpistaciax
30. jún 2020

@bruuke pri laserovej operacii je sa umrtvuje len operovany usek nohy(predkolenie/cela noha aj slabina) ,pri klasickom stripingu je spinalna anesteza

bruuke
30. jún 2020

@xpistaciax hore pusu že umrtvenie pichli do miechy

jaja74299
13. okt 2021

@ivuska2304 prosím vás mali ste po operácii aj niake jazvy na nohach ? velmi ma to zaujma

ivuska2304
14. okt 2021

@jaja74299 dobrý deň. Mám jednu malu v trieslach a jednu dole pri kontiku. Sú málo viditeľné.

damidida
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tomi1011
7. sep 2023

Dobrý deň,ahojte.som 4 deň po operácii varixov oboch dolných končatín,metódou laser v nemocnici Handlová.akekolvek otázky zodpoviem ak niečo potrebujete vedieť,ďakujem.

jaroslava36
22. okt 2023

@tomi1011 Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či ste hneď po operácii videli zmenu, teda či žily zmizli. Ja som tiež pred týždňom absolvovala laserovú operáciu v Handlovej a tie žily stále mám a na dotyk cítim. Tak som z toho dosť sklamaná. Ďakujem za odpoveď.