Operácia platničky

vandica
17. feb 2022

Ahojte, prosím vás kto má skúsenosť s operáciou platničky, kam ísť?? Aj kľudne súkromne, nech to stojí koľko chce. Ale čo najrýchlejší termín. Ďakujem 🙏

jaass
17. feb 2022

@vandica ahoj, operácia je nutná? Ozon by nestačil?

kacena4
17. feb 2022

mna operovali pred 1,5r. u sv. michala v bratislave velka spokojnost

vandica
autor
17. feb 2022

@jaass Muz ju má prasknutú, neurológ povedal,že si ma urýchlene nájsť dobrého doktora, ktorý ho zoperuje, lebo aj kychnutie mu môže spôsobiť úplne prasknutie, a moze ochrnut.

dada7701
17. feb 2022

@vandica Tak na tieto operácie bol najlepší Ružomberok vojenská nemocnica, či to ešte platí netusim 🤷

pinkgirl
17. feb 2022

@vandica určite má manžel nejaké vyšetrenia za sebou a má z nich aj lekárske správy. Ja by som ich naskenovala a poslala emailom so žiadosťou o konzultáciu/posúdenie liečby operáciou na kliniky kde sa tým zaoberajú - to si vieš vygúgliť. A kontaktovala by som hlavne kliniky v blízkosti bydliska.
Kolegyňa tak posielala aj výsledky z CT chrbtice na súkromnú kliniku, odpísali jej.

kacena4
17. feb 2022

tiez by som riesila nieco v okoli, nakolko po operacii musis chodit na kontroly a prevazat pacienta po operacii chrbtiece... nic prijemne ja som mala 30km od bydliska. pustili nas po operacii na 4 den domov a potom uz sme si museli sami poradit. nie je to sranda. lezala so mnou pani co bola zo stredneho slovenska a hrozila sa kontrol a lutovala ze nesla blizsie k bydlisku

vandica
autor
17. feb 2022

Ďakujem pekne všetkým baby, už mu jeho šéf niečo vybavuje, zajtra sa posiela správa z magnetickej nejakému mudr. Žiaľ tu pri nás blízko nie je nič kde sú na toto dobrí lekári.
Ešte sa chcem spýtať, koľko trvá zotavenie po takej operácii?
@jaass
@kacena4
@dada7701
@pinkgirl

pinkgirl
17. feb 2022

@vandica to je vysoko individuálne od týždňov po mesiace, fakt prípad od prípadu. Záleží či bude op invazívna, miniinvazívna, od rozsahu poškodenia a teda ako dobre to zoperujú, vek pacienta. Ale určite nech si pýta po operácii rehabilitácie, prípadne liečenie. Nech mu to dobre dopadne 🙂.

lenullla
17. feb 2022

@vandica na krčnú chrbticu Ružomberok,na driek Nové Zámky. Zotavenie je individuálne a záleží od toho, čo všetko Vám budú robiť. Ja mám operovaný driek v 33 rokoch,po 24 hodinách som bola na nohách,z nemocnice ma púšťali na 6.deň. Také náročnejšie sú prvé dva týždne,potom to už išlo postupne super. Mám rok po operácii a už som bola na turistike v Tatrách,bicyklujem, behám, cvičím jogu,pilates a v podstate mám minimálne obmedzenia. Po operácii ie najdôležitejšie cvičiť a už nikdy neprestať. Ale opakujem, vždy je to individuálne,nie každý to má rovnako, záleží od problému,veku, atď... Držím palce 😊

zdenokiki
Včera o 12:32

@lenullla kde ste boli operovana?

zdenokiki
Včera o 12:35

@vandica ako to prosim dopadlo, mam podobny problem

vandica
autor
Včera o 17:11

@zdenokiki ahoj, v apríli bol operovaný v Nitre. No nebola to nejaká vážna operácia, lekár povedal, že mu len povyberal tie úlomky platničky, aby sa mu niekde nezapichli, a že telo si s tou platnickou už poradí potom samé. Veľmi rýchlo sa aj zotavoval, lekár aj sestričky boli prekvapení. Chodil potom aj na rehabky. Bolesti už nema. Iba keby moc zaťažuje chrbticu. Teraz mu prišiel aj papier do kúpeľov na 27dni.