Operácia pruhu - skúsenosti a rady

olinaaaa
4. mar 2019

Mal niekto pruh? Caka ma operacia ale strach mam

milus777
4. mar 2019

Nemas sa coho bat. Moj otec bol 3 krat a teraz nedavno moja sestra. Robia to laparoskopicky je to len povrchova nenarocna operacia. Zotavenie je velmi rychle 🙂

olinaaaa
autor
4. mar 2019

@milus777 fuuu... Boze ja to mam už 2 roky a furt odkladam.. Vzdy keď ma objednajú ochoriem

jajka78
4. mar 2019

Aj ja mám už 6 rok slabinou a bojím sa operácie.od tehotenstva.

olinaaaa
autor
4. mar 2019

Ja tiež to mam v slabine.. A boli ta?

jajka78
4. mar 2019

Ani nie.len ten pocit ževraj sa môže priskrtit.jnak neboli len sem tam pocit napnutia

olinaaaa
autor
4. mar 2019

Ja bola už objednana viackrát ale vzdy nato som ochorela

olinaaaa
autor
4. mar 2019

To mam aj ja.. A hrčka veľká ze?

milus777
4. mar 2019

@olinaaaa netreba sa bat. Sestra s tym bola na jednodnovej chirurgii. O 16 ju operovali a o 20 uz bola doma 🙂 fakt nic strasne....bolesti len ako svalovka na bruchu

jajka78
5. mar 2019

Stále rovnaká.
@olinaaaa ako žlté kinderko ccavelkost.
Ja ani zo zakroku nemam strach ale zo zdravotníctva ake tu je.i keď narkóze nič moc

mrssweet
5. mar 2019

Ahoj ja som bola operovaná laparoskopicky v januári 2014 v mojom rodnom meste. Mala som slabinový pruh. O mesiac na to má museli hospitalizovať v inom meste, pretože som mala zápal. A vtedy sa lekári čudovali, prečo má operovali laparoskopicky mohlo sa aj klasicky rezom... mala som vtedy 23 rokov. Tvrdili že to bol zbytočný zásah do brušnej dutiny, keď som ešte nerodila ani nič. Zbytočne mi to tam narušili celé, čreva atď. Našťastie to dopadlo tak, že mi 3 dní podávali len výživy a nebola nutná operácia. Takže iný kraj iný mrav. Ono podľa mňa každého dávajú hneď laparoskopicky lebo sa rýchlejšie pacient zotavuje, je to moderná metóda atď.. ale u mňa to neplatilo. A čo sa týka aj samotnej operácie. Musia ti brucho nafúknuť nejakým plynom, aby ťa zoperovali, čiže počas operácie máš brucho ako balón. Keď som sa prebrala z narkózy, tak asi po hodine som nemohla dýchať, museli mi niečo pichnúť. Zrejme kvôli nahromadenému plynu. Tým ťa nechcem odstrašiť, len sa skús poradiť s viacerými lekármi, čo by bolo pre teba najvhodnejšie. A tiež nie je jedno, ktorý lekár ťa operuje.

zuzi0911
5. mar 2019

Môj muž mal slabinou. Operovali ho 2 roky dozadu. Normálny rez aj ten len pár cm. Všetko ôk.

jajka78
5. mar 2019

@zuzi0911 a kde ho operovali? Ja som tn a teda mám strach compocujem o chirurgii.chcela by som zasit ked tak niie lapsrosk

zuzi0911
5. mar 2019

Môjho operovali v PB. Ja celkovo som s PB spokojná co sa týka rôznych oddelení. A tiež ma tam operovali aj na gynek.

jajka78
5. mar 2019

@zuzi0911 to jednodňové?

zuzi0911
5. mar 2019

Nie, cca 3 dní v nemocnici.

siska53
5. mar 2019

@olinaaaa mne robili laparoskopicky operaciu pruhu i vyber zlcnika naraz. Oproti dvom sekciam úplná lahoda!

zebrasoma
7. mar 2019

Môjho muža operovali na pupocny pruh pred týždňom. V celkovej anestézii, rezali ho nie laparoskopia. Má 9 stichov vyslovene krásne ak sa to tak dá nazvať protekcne. Svtrok doobeda operácia piatok doobeda už bol doma.chodi so sťahovaním pásom.tri dni pistal ale má sa dobre. Po cca 10 dňoch vyberajú stehy.urcite to zvládneš

margaretka
10. sep 2019

@zuzi0911 prosim ta kolko dni musel po operacii doma lezat? ako zvladal potom ako prisiel domov rekonvalesencia

jajka78
10. sep 2019

@olinaaaa už máš za sebou operáciu?

zuzi0911
10. sep 2019

@margaretka úprimne ti poviem, že na tretí deň po operácie ho pustili domov a hneď sadol do liazky a išiel vyvážať. So zrejme ho to bolelo a presilil sa. Ale celkovo ten týždeň bol už bol potom v kľude. Takze do tých 2 týždňov v poriadku.

margaretka
10. sep 2019

@zuzi0911 niekto vraj v pohode hneď šoféruje mne sa to zdá po tej narkoze nereálne veď aj sedieť a pedále tlak ....

zuzi0911
10. sep 2019

@margaretka veľmi veľa závisí aj od prahu bolesti.
Môj muž síce sadol za volant na 3 deň po operácii, ale bol to sakra problém a nemal to ešte robiť.
Ja napr som mala iba laparoskopie a ja som bola na 3 týždne úplne opísaná ako to bolelo 😅. A ženy po sekcii niektoré na druhý deň behajú ako srnky (videla som a vlastne oči) 🙂takže ono to fakt je cele len o tom ako sa telo vysporiada s bolesťou atď. Samozrejme vždy, je na riadený kľud. Aby sa náhodou jazva nwrozpadla, nezapalila atď. Takže minimálne ten týždeň určite viac menej ležať.

lahvickova
2. nov 2019

@jajka78 som 4 dni po operacii v Tn. Laparoskopicky sa u mňa nedalo.. Bohužiaľ. Hojenie je vtedy rychlejsie

jajka78
2. nov 2019

@lahvickova a ako?kto ta operoval?aky je celkovo personál? mozes cely priebeh?ja by som radšej šitie.mam v slabine a laparoskopicky si myslím by nebol vhodný.

lahvickova
7. nov 2019

@jajka78 operoval ma podmajersky. Personál ako ktoré sestricky. Niektoré uplne bozske. Niektoré to brali ako pasovu robotu. Laparoskopicky je to lepsie. Su tam male rany a rýchlejšie hojenie.. Teraz uz sa cítim lepšie.. Uz sa mi da ležať aj na boku... Mne museli rezať koli tomu ze uz tam mam rez po slepaku a vtedy sa uz laparoskopicky nerobí koli zrastom. Ale baby coboli po laparo... Tak o par dni sedeli ako keby sa im nic nerobilo. Utorok rano ma operovali hneď prvú a v piatok ma pustili.

jajka78
7. nov 2019

@lahvickova a po si normálne chodila už na wc?
Boli tam aj komplikovanejsie prípady? Nevieš? Ja mám.strach

lahvickova
10. nov 2019

@jajka78 nebol tam nikto s tým. Len ja. Tak prvý deň chodili na wc somnou. Pak som sa snazila ísť sama. Tak tie prvé dni to neni az taká slava. Ale da sa to vydržať. Neni to také strašné. Keby som musela v kľude pojdem znova

jajka78
10. nov 2019

@lahvickova cize na wc sama od začiatku?žiadne cievkovanie? Aj po laparo?

lahvickova
10. nov 2019

@jajka78 tak to je na tebe. Necievkuje sa. Davaju pod teba misu ked chces, ale ja som to nechcela tak mi pomohli na wc... Strašne sa točí hlava ten prvý deň. Ale ja mam aj strašne nízky tlak tak to môže byť aj tým

jajka78
10. nov 2019

@lahvickova aj tie po laparo boli v celkovej?