Optika Eyerim - skúsenosti

katkapalo1
28. máj 2020

Dobrý večer prosím mate skúsenosti a internetovou optikou Eyerim? Mam predpísané okuliare pozerala som ich stránku majú veľký výber rámov aj výber skiel. Dával si niekto vyrobiť takto cez net u nich okuliare? Ďakujem

terezka1947
29. máj 2020

@katkapalo1 optika to nie je zla...ale. ako si chces bez skusania kupit okuliare?

lucinka1988
29. máj 2020

@terezka1947 veľa stránok ma možnosť vyskúšať okuliare virtuálne, za mňa odporúčam!!

terezka1947
29. máj 2020

@lucinka1988 ja som optik,neodporucam. A nie je to tym,ze potencialna konkurencia.
Ako firmu s kvalitnymi ramami a original znackami odporucam.

lucinka1988
29. máj 2020

@terezka1947 ja som si takto vyberala okuliare, vyskúšala virtuálne a som spokojná, išlo ale o slnečné nedioptrické okuliare.

katkapalo1
autor
29. máj 2020

@terezka1947 rámy sa dajú skúsiť virtuálne a ako všade v Inter obchode aj tu je možnosť výmena alebo vrátenie s, tým určite počítajú keď nieje možnosť skúsiť. Je to ale naozaj rozdiel keď obyčajne rámy v optike začínajú pri sume 90-100€ a tu pekný napr TH za 70€. Mňa skôr zaujímalo ci skla ktoré zbrusia sú ozaj kvalitné a môžem sa spoľahnúť že budu vyrobené presne podľa parametrov ktoré im dám.

katkapalo1
autor
29. máj 2020

@lucinka1988 mate prosím s nimi skúsenosti? Mate od nich okuliare? Ďakujem

terezka1947
29. máj 2020

@lucinka1988 ale ved ja neodradzam nikoho. Je rozdiel kupit slnecne,rozdiel kupit nizke dpt,rozdiel kupit bez realneho prisposobenia ramu a centrovania vyssie dpt. Oci mame jedny,je na nas,ako sa o nich postarame.😊

terezka1947
29. máj 2020

@katkapalo1 nemam.

terezka1947
29. máj 2020

@katkapalo1 ide presne o to....ako sa sa nadialku centrovat?priblizne sa da....realne?cim vyssia dpt..
Clovek si zvykne na hocico...otazka je,ma si zvyknut?
Druha vec...slnecne virtualne vyskusat,ok.
Dioptricke?kazdy clovek ma nejaku anomaliu tvare...
Ja osobne by som si cez net nekupovala dioptricke okuliare.
To nie je tricko,maslo,ci kabelka.
Ram...ok.
Ale zase...v optike si zarataju priplatok za vkladanie sosoviek do cudzieho ramu,nedaju zaruku na ram....
Cize...kazdy nech si uz rozhodne sam.
Oni maju kvalitne ramy,aj sosovky do nich.
Je to seriozna firma.

katkapalo1
autor
29. máj 2020

@terezka1947 oči mam napresno odmerané od môjho lekára všetky údaje na skla sú vypísané na recepte takže podľa mňa budu postupovať tak isto ako aj iná optika keď im predložim recept. Rámy si viem objednať domov viac ks a vyskúšať doma ktorý mi sadne a do toho dat vložiť následne skla. Len som chcela vedieť ci je to seriozna firma. Ale áno tiež mam veľké obavy to riešiť takto cez net viem ze by som asi nemala.. No pri mne ide o okuliare len na malé čítanie. Mala som vybratu u nás jednu optiku s dobrými recenz ale musím dosť dlho čakať kým ma vezmú pretože objednávajú na dní a hodinu a cenník no základný rám je od 90€ skla tuším od 66€. Takže reálne počítam okolo 200€ pretože neviem ci by som práve nejaký základný rám chcela. Plus zabrus. Tu som sa dostala k peknému rámu zo značkou cca 70-80€ skla premium asi 50€ plus majú akciu na ochranu pred modrým sv za pol tak asi spolu cca 70€.ak vyberám ram z ich kolekcie je k sklam zadarmo. Je to dosť rozdiel ale stále váham preto sa pýtam tu či má niekto skúsenosti možno aj zlé aby som sa vedela rozhodnúť. Ďakujem

terezka1947
29. máj 2020

@katkapalo1 napisala som ti pohlad optika na centrovanie a kupu dpt.okuliarov cez net.
Samozrejme...rozhodnutie je na tebe.

simsalabim
29. máj 2020

@katkapalo1 ja mam take slnecne dioptricke. Nemam im co vytknut. Nosim ich vylucne v lete k moru ci bazenu, inak nie. Na bezne nosenie mam obycajne aj zatmavovacie, do vody ich vsak nosit nechcem - to zatmavovacie sklo je potom take cmuhove. Cize na take minimalne nosenie v lete som ich kupovala, vysli komplet okolo 80€, co je menej ako cena ramu v kamennej optike. Ale take, v ktorych inak travim rok - tie obycajne aj zatmavovacie, by som sa asi bala kupovat cez net, tie mam z kamennej optiky. Mam iba obycajne dioptrie bez cylindrov a vselijakych inych srand.

lenka_xy
29. máj 2020

@katkapalo1 ja som si vybrala aj vyskúšala okuliare v optike, a potom som si tie konkrétne objednala z Eyerim, o vyše 50€ lacnejšie. Sklá som si následne do toho rámu dala spraviť v optike, bol tam nejaký extra poplatok, ale stále lacnejšie ako keby som si rám aj so sklami zobrala priamo od nich, nehorázne prirážky tam majú.
Keby som objednávala znova, určite aj so sklami kúpim od nich, odporúčam. 🙂

katkapalo1
autor
31. máj 2020

Ďakujem vám. Ja nakoniec predsa len pôjdem do optiky. Táto stránka je lákavá ale mam dioptrie aj s cylindrami potrebujem zmerať ešte hodnotu PD tak to nechám na optika. Eyerim majú skvelý výber rámov ale tak dúfam ze nejaký vyberiem aj v optike za normálnu cenu. Určite si aspoň slnečné objednáme s mužom od nich, ďakujem

tomasb2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz