Opuch na nohe

5. feb 2021

ahoj mam opuch na nohe boli ma to je to tvrde a mam tam modrinu ako keby aj to tak boli ale zda sa mi ze rano to mavam mensie a vecer zase vecsie.. Dala som si octanovu na noc nepomohlo .. Nieje to dobre vidiet.🙈🙈

luckalukas_1
5. feb 2021

octovy zabal a studene obklady

kittykat22
5. feb 2021

skust mast ibuprofen. Mne to pomohlo - mala som nieco podobne vzadu na lytku. Ale pani lekarnicka mi ju predala velmi neochotne, ked som jej povedala co mi je, a k comu mast potrebujem. Ze mam ist na pohotovost aby som nemala trombozu 🤷‍♀️ Ale mne to po natreti ibuprofenom preslo.

autor
6. feb 2021

Dakujem za radu uz tto mam 2tyzdne tie octanove zabaly som robila ale nepomohlo

martinaanicka
1. jún 2023

Čistý ocot na tampon na odlicovanie namocit cim viac aby uplne presiakol, nechodit vôbec minimum, liek na alergiu zobrať Zodac alebo iný a trpezlivosť, trvá aj niekoľko dní kym to odpuchne.Stále prevazovat namacat tampon do octu a nechať na nohe.Niekedy to aj rozozerie kožu, ale jedine to pomáha.Inak len antibiotiká.Ale čistý ocot vylieči aj bez antibiotík som zistila.Dosť to bolí a svrbi ked sa to lieči ale treba vydržať.A byt v chlade, nechodit na slnko, ležať, sedieť.Mávam to isté a este horšie skoro každé leto.

martinaanicka
1. jún 2023

@martinaanicka
@martinaanicka Aj každé dve hodiny treba namacat tampon do octu aby bol stále nasiaknuty a pomôže to, neustále sa treba tomu venovať, mávam presne to isté okolo členku, neda sa na nohu stupit a pri liečbe octom meni opuch farbu ako pri modrine cez fialovu ružovú,zelenú a nakoniec žlté miesto az to zmizne.Vzdy mi predpisovali lekári antibiotiká, tie pomáhali.Ale netreba ich, ocot je lepší, čistý nezriedeny.Koža sa časom zahojí.Deti nesmú čistý ocot na kožu, rozozerie im kožu, zriedeny roztok.Ja to mávam od ustipnutia
hmyzom, alergicka reakcia.

janage
1. jún 2023

Rozhodne by son išla k dr. ak si ešte nebola. Sú lieky vyslovene na odpuch mäkkých tkanív.
Na voľno tuším aescin

martinaanicka
26. júl 2023

Antibiotiká pomôžu, len k lekárovi, len to je nekonečný príbeh.Zas ked opuchne zas antibiotiká.Tym sa oslabuje imunita.Mne pomáha čistý ocot na odlicovaci tampon, prekryjem obvazom.A preväzujem často, aby bol ten tampon mokrý od octu, každé 2 hodiny najmenej.Mne to pomáha.Aj liek na alergiu Zodac.Max 5 dní a je po tom.Ak je to ustipnutie po komarovi, ovadovi, alebo drobnej čiernej muške co cicia krv.Ak to je z inej príčiny isto treba ist k lekárovi.

martinaanicka
26. júl 2023

@martinaanicka A este co mi lekár povedal, ze ked to mam každý rok,nech nechodím do záhrady.😁Kde mam žiť? V sterilnom prostredí? 🤔

martinaanicka
26. júl 2023

@martinaanicka Dcérke pomáhajú aj octanove zabaly a Zodac, no musím dat väčšiu dávku ako pre dospelého.Je to obmedzujúce.Kto to nemá, nepochopí.