Osteomyelitida - liečba

denjelka
6. nov 2020

Ahojte. Je tu niekto kto prekonal toto ochorenie, resp. s ním stále bojuje? Ako dlho vám trvala liečba a bola úspešná?

eriksonka1234
6. nov 2020
eriksonka1234
6. nov 2020

@denjelka minulý rok presne 11.11 som ochorela, aj keď príznaky boli už v septembri, 5 mesiacov som brala Atb, lietala po Dr., kým mi konečne na to prišli, 10 mesiacov som bola PN

denjelka
autor
7. nov 2020

@eriksonka1234 a môžem sa opýtať kde vám bola diagnostikovaná? Podstúpili ste aj chirurgickú liečbu?

eriksonka1234
7. nov 2020

@denjelka na MRI, momentálne podstupujem chirurgicku liečbu, z oblasti sánky, čeluste sa mi to rozšírilo ďalej

dadkkkka
11. jan 2021

@eriksonka1234 zdravim mozem sa opytat prosim ta ci to nas po extrakcii ake priznaky si mala videli to hned na magneticjej ci aj na ct zubov bolo nieco vidno? Dakujem za odooved

eriksonka1234
11. jan 2021

@dadkkkka no ja som asi ojedinelý prípad, lebo mne to začalo sialenou bolesťou hlavy, ucha. Prvotná diagnóza bola neuralgia, neskôr zápal slinnych žliaz, potom som opuchla a zablokovala sa mi sánka. RTG zubov bol v poriadku, iba Ct vykazoval zápal. Až keď sa mi po mesiaci uvoľnila sánka mi vytrhli 7 micku, to už ma boleli aj zuby, len som nevedela ktorý. Po vytrhnuti zubu sa mi aj sánka začala uvoľňovať. Až MRI mi určilo osteomyelitidu. Bolo tam toho viac, len v skratke som to opísala

dadkkkka
12. jan 2021

@eriksonka1234 aha dakujem za odpoved a teraz si ako na tom? Ako to chcu riesit ?Beries stae atb? Vedia co ti to sposobilo? Mas este bolesti? Kludne aj IP mi posli prosim .... dakujem

eriksonka1234
13. jan 2021

@dadkkkka brala som 5 mesiacov Doxyhexal, už bolesti také nemám, ale sadlo mi to na kosti, dostávam momentálne injekcie do ramena a infúzie, chrbát, krk ma veľmi bolí, ake je to v porovnaní s minulým rokom malina.

eriksonka1234
13. jan 2021

@dadkkkka zrejme mi to spôsobil pád, keď som si narazila bradu a sanku, ale na 100% mi to už nikto nepovie 🤷‍♀️

dadkkkka
13. jan 2021

@eriksonka1234 dakujem za odpovede prajem lena len zdravie❤️

eriksonka1234
13. jan 2021

@dadkkkka ďakujem, podobne♥️

adidadi
11. júl 2022

@eriksonka1234 @dadkkkka
Ahojte. Aj ja sa trápim s osteomyelitidou sanky uz roky. Bolesti zacali po extrakcii zaklinenej 8micky, mala som aj neuralgiu trigeminu uz asi 3x. Operalovali ma 2x, brala som milion antibiotik. Pri poskednej operacii som z histologie z kosti nemala ziadny spúšťač zápalu, prisudili to autoimunitnemu ochoreniu, liecim sa teraz na reumatologii, beriem lieky pre potlačenie zapalu ale to nieje liečba. Teraz som mala chripku a zase to cele vypuklo, uz dva mesiace nespim, nevladzem už. Ak mi vie niekto pomoct alebo mate podobne problémy prosim napiste. Čo vám pomohlo???

dadkkkka
11. júl 2022

@adidadi ahoj mne bolesti sposobuje zrotovany 2.krcny stavec nastastie kosti mam v poriadku …prajem skore uzdravenie… skus si pozriet nie o o kmenovych bunkach https://liecbabunkami.sk/