Ostroha päty, nejaké babské recepty?

chadkroeger
5. jún 2019

Dobrý deň, má niekto osobnú skúsenosť s ostrohou na päte? Na rázové vlny chodím teraz, no nevidím zlepšenie. Veľmi ťažko sa mi chodí. Obuv som si nakúpila mäkkú. Čo pomohlo Vám? Nejaké babske recepty ale aj lekárske. Ožarovaniu by som sa chcela vyhnúť.
Ďakujem za každú odpoveď.

kakakina
5. jún 2019

@chadkroeger ja som mocila vo všetkom čo som kde prečítala,absolvovala som 12 sedení ružové vlny,obstrek,podpätenky a nepomohlo nič až Oziare v Prešove 😢.Skus ešte pár krát denne naťahovať tak že špičkou sa postavíš na schod a pätu ťaháš nadol.

jessicai
5. jún 2019

Mala som ostrohu naskor na pravej nohe a potom asi po dvoch rokoch na lavej nohe. Pomohlo mi zda sa zatial ozarovanie na kazdu nohu 2x po 3 oziarenia. Vola sa to RTG terapia. Vysledok nieje citit hned. Trva to asi 3-4mesiace kym sa to ukludni.

3009
5. jún 2019

@chadkroeger pomohlo len ožarovanie. Ostatné terapie - laser, ultrazvuk nepomohol.

modrava
5. jún 2019

2x cca 1 minuta rtg (skaredo nazyvane oziare) a mam pokoj uz roky..

fiafia
5. jún 2019

@chadkroeger aktuálne rovnaký problém na oboch nohách. Rhb mi nepomohlo dokonca som mala asi reakciu tak momentálne ju mám prerušenú. Bolesti mi zmiernilo: ketospray asi na predpis, podpatenky zo zdr.pomocok, topánky s vyvysenou podrážkou. Určite nechodiť na boso. Ak má niekto este ine tipy a triky rada vyskúšam. Držím palce

katyd
5. jún 2019

@chadkroeger hlavne nečakaj rýchlo výsledok, mne pomohol, magnet, laser a ultrazvuk, ale aj po vyše roku to trochu cítim, hlavne na dotyk a keď veľa chodím, chcem ísť teraz znova na ultrazvuk, lebo prvýkrát som bola len 4 x a potom lekárka povedala, že nech si dám prestávku, tak teraz zaťažujem oveľa viac, aby som vedela, koľko môžem, je to zdĺhavá liečba, takže nečakaj rýchlo "zázraky", na ožarovanie som nešla ani ja, ešte som si kúpila do vložky s pamäťovou penou, ale najviac mi pomohli vložky medicovi - tieto - https://www.medicovi.sk/treatment/1/patova-ostr... bez nich som nevedela prejsť ani 2 km, len si treba na ne zo začiatku zvyknúť a tiež som si kúpila medený podpätník (ostrohovník) - tento - https://www.ostrohanapate.sk/ostrohy-na-pate/1-... , dávala som si ho na noc do ponožky, ešte mi poradili vývar z bobkového listu, že lieči šľachy, piť ako čaj, to ešte vyskúšam, to je všetko, čo existuje na liečbu päty, dlho som tomu venovala čas, ešte som chcela ísť aj ja na rázové vlny, ale je to drahé, tak som to odkladala, ale som už viackrát počula, že nepomohlo, tak som to zatiaľ odložila ako poslednú možnosť pre mňa, takže veľa trpezlivosti prajem, najskôr je potrebné stiahnuť ten väčší zápal (najlepšie laserom) a potom pomaly liečiť a hlavne dať tomu čas a ešte existujú homeopatiká hekla lava - brať 9 ch 3 x do dňa aspoň 2 balenia, to je už naozaj všetko, čo som zistila k liečbe 🙂

ticko
6. jún 2019

@chadkroeger mala som nič nepomohlo len oziare aj to po týždni prišla úľava

magnolia555
7. jún 2019

@chadkroeger ahoj, aj mne pomohli až ožiare. 13 mesiacov trápenia a vyskúšala som všetko. Ešte sa mi zapálila noha a keď vyliečili zápal, tak ma poslali na tie ožiare do RK. Alebo tie tiež nepomohli zo dňa na deň,ale až tak po dvoch týždňoch začali bolesti ustupovať. Držím Ti palce, je to veľmi obmedzujúce, keď sa človek nemôže pohybovať ako by chcel.

ticko
7. jún 2019

@modrava presne tak

cacianka
16. jún 2019

Ja som skusila tiež vselico.uzv len rozdrazdil.
Tak oziare a zabrali oveľa skor ako bola predpoveď. Asi r.2000 obe päty a 2012 znova.nic ine nezabralo.
Oziar sa aplikuje uplne presne na miesto a nezasahuje inde.bola som na NOU a trvalo to sekundu

sara2830
24. júl 2020

Ahojte,nechce sa mi čítať celú diskusiu,neviete mi poradiť kde kúpim detskú podpätenku?Tak 30-33 veľkosť alebo by bolo vhodna aj dámska? Nemám s tým skúsenosť, ďakujem 😉

ankat
20. nov 2020

@modrava ahoj mozem sa spytat kedy to prestalo boliet po tych ožiaroch mna to teraz čaka

modrava
20. nov 2020

@ankat ahoj... oziare som mala vo februari a este v lete na turistike som trpela.. ale potom od septembra akoby utalo.uz je to par rokov a veru si ani nepamatam, ktora to bola pata.
napriklad kamoske to preslo do mesiaca po oziaroch.

adrika1988
4. nov 2023

Ahojte, zapojim sa do diskusie. Trapia ma vyrastky na pate lavej nohy uz viac ako rok. Momentalne mam po obstreku a vybrala som 7 razovych vln. Bolestivost je hrozna, mam pocit, ze mi to nepomohlo. Doktor mi hovoril, ze este existuje tzv oziare, ktore tu aj vy spominate, ale vraj to nieje moc zdrave. My by sme s muzom chceli este jedno dieta, tak sa toho obavam ale zas na druhu stranu, uz takto dalej fungovat nevladzem. V praci som vela na nohach a zacina ma pobolievat aj druha noha. Podpatenky som si kupila, aj precvicujem aj obuv zmenila. Ale je to hrozne

kakakina
4. nov 2023

@adrika1988 a aké razove vlny si absolvovala tie bezbolestne?Mne pomohli ale až 12 krát som bola. Prvú nohu som bola na oziare( no ja už mám pred 50; už sme deti neplánovali )Som viac ako rok po razovych a neboli.

adrika1988
4. nov 2023

@kakakina razovu vlnu ta co je dost bolestiva

kakakina
4. nov 2023

@adrika1988 tak ta ani mne nepomohla bola som na ňu 11 krát pri prvej nohe

kakakina
4. nov 2023

@adrika1988 skus niekde v okolo popozerať také niečo ,táto je platená platila som 25€ za jedno sedenie,ale už rok ma neboli,a to už som minule leto mala brutálne bokesti

adrika1988
4. nov 2023

@kakakina a tato je uplne bezbolestna? Lebo tu co som absolvovala som myslela ze budem aj steny skrabat a tiez som si za nu platila 20€ jedno sedenie. Dlzka sedenia bola tak 3 minuty

adrika1988
4. nov 2023

@kakakina toto co si poslala u nas tiez robia. Ale neviem kolko sa plati

kakakina
4. nov 2023

@adrika1988 tato je úplne bezbolestná a sedenie trvá pol hodiny.Ja som bola 6 krát potom mesiac pauza a ešte 6 krát a bolest úplne prešla .

cacianka
4. nov 2023

@adrika1988 ožiare na päty nemajú nijaký vplyv na reprodukčné systém
Jednotliva dávka sa aplikuje priamo na postihnuté miesto, dotyková plocha je cca 3mm, je to fakt minimálna dávka žiarenia, trvá sekundu. Aplikuje sa 4x , každý druhý deň, lahnes si na stôl, dole bruchom, vyzerá to ako hrubé pero na pohyblivom ramene, radiolaborant ti to oprie presne na pätu, vyjde von, nehybat nohou, dýchať môžeš, cvakne tam gombíkom a hotovo, ideš dole a von. Obuť ponožku trvá dlhšie....
Ale tá úľava !!!!!!!.
Mne povedali, že cca po 3 týždňoch začnem cítiť úľavu, ja už po 10 dňoch som si uvedomila že doprdele veď kráčam bez bolesti, a vystupovanie z MHD nie je utrpenie. Neplačem cestou do/ z práce, pristupujem na päty úplne normálne, môžem ísť na nákup aj prechádzku, ráno nerevem od bolesti....
Môžem to zodpovedne odporučiť, ja som to mala už 2x, s odstupom vyše 12 rokom, za život to odporúčajú max 3x, ale hádam časom príde vedecký pokrok

cacianka
4. nov 2023

A je to narozdiel od rázovky, zadarmo, cez poisťovňu.