Ožarovanie hlavy

deniii88
20. apr 2021

Ahojte chcem sa spýtať či je tu niekto z Vás kto mal skúsenosti s ožarovaním hlavy.Ako to prebiehalo,vedlajšie učinky a tak. Som po operacii nadoru hlavy vybrali ho cely a radioterapiu doporucuju len preventivne aby sa neobnovil.Ďakujem za každu odpoveď...

mirusik55555
24. apr 2021

@deniii88 ja chodím po MR mam ísť zase.

deniii88
autor
24. apr 2021

@mirusik55555 ahoj...a ako to zvladas a ake más vedlajšie účinky??🙄🙄

mirusik55555
24. apr 2021

@deniii88 vedľajšie žiadne. Keď musím musím chodím tak dobrovoľne nasilu 😂

palinohavino
24. apr 2021

@mirusik55555 a koľko to trvá a su nejaké rizika?

mirusik55555
24. apr 2021

@palinohavino tak hlava asi 15 minút

jana005
24. apr 2021

@deniii88 ahoj, môjmu ocovi neozarovali síce hlavu, ale krk.
Prvé týždeň oziarov sa to dalo zvládnuť, ale potom to zvládal čoraz horšie. Nevládal, bol slabý. A potom do toho dostal ešte koronu. Prvý týždeň korony ešte bral ožiare, ale potom mu ich prestali dávať, lebo by ich nezvládol.
Držím prsty, nech to máš oveľa lepšie ako on

palinohavino
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
palinohavino
7. sep 2021

@deniii88
@jana005 prosím kedy ste sa dá vrátit po oziareni ku bežným veciam?

jana005
7. sep 2021

@palinohavino ťažko povedať. Každý má inú diagnózu, ináč zvláda liečbu.
Môj otec aj po ožarovani málo vládal, väčšinu času len doma prespal a trošku pochodil po byte.
Raz bol u nás na návšteve, ale už po hodine chcel ísť domov, nevládal sedieť, chcel ležať.
Málo jedol, len chudol.
Momentálne je zase v nemocnici na oziaroch, a čo hovorí, tak pomaly celý deň prespi

palinohavino
7. sep 2021

@jana005 ďakujem

deniii88
autor
24. feb 2022

@palinohavino
Ahoj... ja som mala ožarovanie 7 týždnov t.j 35x....a zvladala som to výborne....tušim niekde v 5om týždni som bola unavená bolela ma hlava aj som vracala ale ostatok som zvladala suprovo...Vlasy mi vypadali lokálne tym že som mala ožarovanu 4komoru... 4ho juna som dokončila ožarovania a vlasy začali rást až niekde v októbri... Ale inak nič sa mi radikalne nezmenilo v každodennom živote...Odvtedy som okej naštastie... a fungovala som v pohode takisto ako predtým hneď po ukončeni rádioterapii...dokonca som sa v septembri vratila spat do prace...😀😀😀😀

palinohavino
24. feb 2022

@deniii88 Ďakujem ale už mám a ja po tom bolesti neboli a vlasy mi nevypadali všetko prebiehalo ok

jjanulienka
24. feb 2022

@jana005 ahoj, môžem sa spýtať koľko to už tvojmu otcovi trvá? Moj otec práve dokončuje 7mi týždeň ozarovania plus mal aj 6 chemoterapií a tiež je veľmi slaby, tiež cely deň prelezi, presedi pred telkou. Chudne aj on a to ma 66kg😔
Teraz bude mat prestávku a potom sa uvidí čo ďalej ja naozaj dúfam, že sa to zlepšilo aj keď dnes som s ním volala a povedal, že nemá pocit, že sa to zmenšilo 😔
Strašne ma to ubíja, že mu nemôžem nejako pomôcť 😩

deniii88
autor
24. feb 2022

@palinohavino to som rada...tak držim palce aby bolo všetko okej aj naďalej....🍀💪🎁🙏

jana005
24. feb 2022

@jjanulienka ahoj, ocko nakoniec teraz v decembri zomrel 😥
Po tých druhých ožiaroch to už išlo dole vodou.
Ale na lekárov nemám dobré slovo,podľa nich bol vyliečený,bez jediného poriadneho vyšetrenia,žiadne CT ani nič, že oni nevedia,prečo je taký slabý a má stále bolesti.

Čo ti môžem poradiť, snažte sa,nech nezaľahne,nech každý deň aspoň trošku prejde a nech je aspoň po malých kúskoch každé dve hodiny. A musíte byť tvrdší na lekároch,nech vám povedia čo a ako

jjanulienka
24. feb 2022

@jana005 och to mi je ľúto 😔😔😔 a čo presne mu bolo? Ach až mi ťažko ostalo😔
Ja mu stále hovorim nech sa ide aspoň trochu prejsť ako on sem tam ide odniest nakup ešte svojej mame alebo aj k nám občas príde... vôbec neviem v akom je presne štádiu, vždy keď sa ho opýtam povie mi neviem...
zajtra ma posledný ozar, potom mu majú robiť kontrolné ct ja verim v to, že to bude na dobrej ceste🙏

jana005
24. feb 2022

@jjanulienka mal nádor na mandliach presahujúci viacero oblastí, koreň jazyka,hltana...
Vidíš,a môjmu ocovi žiadne kontrolné CT nerobili,nič,na onko komisii po mesiaci od ožiaroch mu len normálne pozreli do hrdla, a to sme ho tam dotlačili na vozíku vo veľkých bolestiach. A povedali len,že si ma ísť dať predpísať náplaste na bolesť a kontrola o mesiac.
To sme išli už bez neho,lebo to už len doma ležal,vôbec nechodil,ani na vozíku sa nedalo.
Mňa dnu nepustili,len mamu,a ked im povedala,v akom je stave,že mu puchnu aj ruky,tak vtedy jej povedali,že on je vyliečený... Proste otras, viackrát keď sme chceli vedieť čo a ako,tak ťa len odpinkaju.
Pokiaľ chodí,tak je stále nádej,že bude dobre.
A na CT uvidia,v akom to je stave,tak držím prsty,nech sa pomaly všetko na dobré obráti

jjanulienka
24. feb 2022

@jana005 och to sa zle aj číta😔 ďakujem moc pekne verim, že to bude ok, ma tu dve male vnúčatá snáď mu tie dodajú dostatočne veľa pozitívnej energie ☺️

palinohavino
24. feb 2022

@jana005 To v ktorej nemocnici prosím bolo ak môžem vedeť?

jana005
25. feb 2022

@palinohavino v Košiciach na onkológii

jana005
25. feb 2022

@jjanulienka verím,že áno. Buďte pri ňom čo najviac.
Budem na vás myslieť

sarinka123
20. jan 2024

@jana005 podobný prípad mám s mamou, teda rovnaký. Ja som sa potom nato pýtala, že prečo aj mojej mame povedali, že vyliečena a do 5 týždňov zomrela a keď som žiadala robiť CT mozgu ani to nechceli. Oni dobre vedia, že je to už zbytočne a že clovek zomiera a že už ďalšia našej na vyliečenie neni a vyšetrenia sú zbytočne. Mala len od bolesti a hotovo. Povedala mi to inak sestrička, s ktorou som sa skamarátila, oni všetko vedia lekári, stretávajú sa s tým denne, len nepovedia to tak narovinu. Clovek si to ma dovtipit sam a byt so zomierajúcom posledné dni, co najviac, ako sa dá. Keď som videla, ako moja mamina chradne a pýtala si CT mozgu, tak mi len primárka pošuškala do ucha.
Vaša mama potrebuje teraz modlitby…nič viac vám k tomu nepoviem.

jana005
20. jan 2024

@sarinka123 je mi to ľúto.
Nechápem, prečo aspoň rodinnému príslušníkovi to nepovedia narovinu.

@jjanulienka ahoj, ako je na tom ocko?
Dostal sa z toho?

jjanulienka
20. jan 2024

@jana005 ahoj, si zlata, že sa zaujimas☺️chodí stále na kontroly, v lete mu odtiaľ brali aj vzorku. Vyzera, že sa rast zastavil.. tak dúfam, že to tak zostane🙏išiel na predčasný dôchodok práve.

jana005
20. jan 2024

@jjanulienka tak to som rada.
Veľa zdravia prajem aj naďalej 🙂

jjanulienka
20. jan 2024

@jana005 ďakujem moc. Aj ja tebe aj celej rodinke prajem nech ste zdraví 🤗