Padanie vlasov, videli ste už niečo také?

ladyelsa87
2. jan 2019

Ahojte ! Trpím dlhodobým nadmerným vypadávanim vlasov. V poslednej dobe pozorujem na vypadnutých vlasov obrovský koreň? Alebo čo to môže byť? Je to žlté a tvrdé. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých fotka mohla pohorsit ale naozaj by som rada vedela, či ste sa s tým niektorá stretla, prípadne či neviete o niečom ucinnom čo by zastavilo padanie vlasov. Len upresním že vysetrenia mám všetky v poriadku, kožná mi nepomohla

ladyelsa87
autor
14. jan 2019

@sovca11 umyvam len 2x týždenne, a pri umývaní neviem koľko mi vypadne, cca to tipujem tak okolo 50-70 vlasov, s rozcesanim aj okolo 100vky ☹ robili mi už aj tu trichologiu a mám zvýšenú tvorbu mazotoku, tak verím, že mi tie prípravky pomôžu...

sovca11
14. jan 2019

@ladyelsa87 ale ved ti nevypadava tolko vela , v zime kazdemu vypadava viac vlasov

ladyelsa87
autor
16. jan 2019

@sovca11 práveže vypadáva ☹ viem , že cez zimu môžu padať vlasy viacej ale vidím na sebe...tak už len dnes som ich teda zrátala a hneď ráno na vankúši 10 vlasov a v kúpeľni pri cesani ďalších 25- 30 a to bolo len pár ťahov kefou aby som nebola strapatá, žiadny extra styling...mam aj tak dosť krátke vlasky...

sovca11
16. jan 2019

@ladyelsa87 skus si umyvat castejsie vlasy, ja ked som bola na tej trichologii povedala mi,ze umyvat kazde 2- 3 dni.Potrebujes rozpustit ten mazotok.

ladyelsa87
autor
16. jan 2019

@sovca11 mne na tom vyšetrení povedali , že ten prípravok na rozpustenie mazotoku používať 2x týždenne...a že aj 2-3 mesiace môže potrvat kým sa ten maz rozpustí...ty si to mala ako? Viem, že mne už pomôže len trpezlivosť a pevné nervy 🙂 nebol to pekný pohľad na tej kamere 😝

sovca11
16. jan 2019

@ladyelsa87 na tej kamere vidiet na tom korienku vlasu take biele, aj 1cm,aj mne povedali , ze to moze trvat 2-3 mesiace, ale asi na stvrty mesiac mi este stale padali, ale nie uz tak vela ako predtym,tak som to uz nechala tak , lebo sa za to platilo dyrasne peniaze,zacala som si davat tu cibulu a bolo to lepsie. Hovori sa , ze cibula reguluje aj mnoztvo mazotoku.Ty si za tie pripravky kolko platila, a to ma byt len na mesiac

ladyelsa87
autor
16. jan 2019

@sovca11 áno aj ja som tam mala to biele a pár vlasov mi aj vytrhli aby mi ukázali, že ten maz je až v korienku vo vnútri...mesacna kura ma vyšla 58 euro. Tak uvidím, verím že to bude aj účinkovať...chcem si to aspoň 2 mesiace dávať...

sovca11
3. nov 2019

@ladyelsa87 Ahoj, pomohli ti tie pripravky

ladyelsa87
autor
3. nov 2019

@sovca11 ahoj, nepomohli. Chvíľu tu aj vyzeralo, že zaberajú, ale cca po 4 mesiaci mi začali vlasy padať ešte viac...už som sa na to vykaslala, nemám už energiu ani chuť na to. A už vôbec sa mi nechce investovať eura do toho...ty si ako na tom?

sovca11
4. nov 2019

@ladyelsa87 ja som zacala pouzivat sampon Triaktivin, lebo mi zacali zas viac padat a je celkom dobry. Vo vylevke asi pat vlasov, ale nemozem to zahovorit. Ty aky pouzivas

ivetulik
1. jún 2021

@ladyelsa87 má to aj manžel alebo deti? Kedy to začalo? sprevádzali začiatok vypadávania vlasov aj teploty alebo bolesť hrdla? stále sa vám to objavuje?

ladyelsa87
autor
16. jún 2021

@ivetulik nie nemá, a nie nemala som teploty, ani kašeľ. Trvá to už niekoľko rokov, počas tehotenstva to bolo ok, po pôrode opäť to isté...

ivetulik
17. jún 2021

@ladyelsa87 hm...

ivetulik
18. apr 2022

@ladyelsa87 Demodex folliculorum?