Pálenie jazyka

lessiie
28. apr 2017

Ahojte baby,mate niekto skusenost s palenim jazyka a zltym povlakom? Trva mi to palenie uz asi 3 tyzden aj u lekarky som bola ale akosi nic nepomaha :(

fajnova
28. apr 2017

palenie jazyka som mala aj ja, niekedy to bolo az neznesitelne. u lekara som nebola, ale docitala som sa, ze to moze byt nedostatkom vitaminu B alebo zeleza. uzivala som preventivne B-komplex, neprechadzalo... ale potom zrazu ako keby utal, po niekolkych tyzdnoch (mozno aj mesiacoch) to preslo same. mozno to bolo tym B-komplexom, mozno nie, neviem 🙂

lessiie
autor
28. apr 2017

@fajnova vazne preslo? Ja uz sa bojim ze to snad neprejde nikdy :( B komplex uzivam aj ja od pondelka... snad mi to pomoze...a mozno to bude este soor ale usta osetrujem proti tomu tak ja uz neviem...

fajnova
28. apr 2017

@lessiie ano preslo, ale trvalo to dlho :/ a doktorka co ti povedala?

toskanka
28. apr 2017

A robili ti stery z jazyka? A zaludok ta nebolieva? Niekedy to suvisi s nedostatkom B12.

anna___1
28. apr 2017

bud ti chýba železo alebo Bečko..robila ti krvný obraz ?

lessiie
autor
28. apr 2017

@fajnova nic len nech nasadim vitaminy a probiotika... sa zblaznim asi :(

lessiie
autor
28. apr 2017

@anna___1 nerobili ale chcem ist buduci tyzden za nou nech mi spravi bysetrenia aj stery aj KO ..snad to bude len nedostatok niecoho a nie nejaka choroba :(

lessiie
autor
28. apr 2017

@toskanka nie zaludok ma nebolieva...vlastne nic mi nie je okrem toho palenia...a este zlaty stafylokok na bradavkach :/

toskanka
28. apr 2017

@lessiie a dost dolezite, palia ta aj usta? popr. oci?

lessiie
autor
28. apr 2017

@toskanka nie...vyslovene len ten jazyk...

toskanka
28. apr 2017

@lessiie tak to bude podla mna bakteriálneho povodu, pri nedostatku vitaminov palia aj pery a byvaju vysusene. A pali ta len spicka jazyka, alebo cely?

lessiie
autor
28. apr 2017

@toskanka pali ma tak tesne nad spickou...akoby stred jazyka alebo co...je pravda ze som v poslednom case nejedla ale zrala doslova sladke...myslis ze to moze byt candida v puse? Ako sa jej zbavit najrychlejsie

toskanka
28. apr 2017

@lessiie tipujem to na bakterie, cim skor tie stery treba spravit. Ale povlak na jazyku skoro vzdy suvisi aj s travenim. Si si ista, ze nemas helikobaktera? O tom ani nemusis vediet, aspon na zaciatku nie.

lessiie
autor
28. apr 2017

@toskanka neviem...mam "len" stafylokoka na bradavkach...

toskanka
28. apr 2017

@lessiie drzim palce, aby to boli "len" tie bakterie, potom nam daj vediet.

lessiie
autor
28. apr 2017

@toskanka tak dufam...aj ked dnes mam suche pery ale to preto ze som malo pila vody...to uz viem...inak nemam pocit palenia...a jasne dam vediet...sama som z toho nervozna ze ani neviem ci liecim spravne :(

bazulienka22
28. apr 2017

pekný večer, viem o čom píšete... trápila som sa 7 rokov, vyšetrenia mi robili snáď u všetkých odborníkov na celom Slovensku, dokonca aj v USA. Čakala som, že skončím na psych. Začalo to jazykom, potom pálenie okolo úst, nakoniec pálenie pažeráka. Za 7 rokov som prežila peklo. Môj organizmus po niekoľkých rokoch trápenia okrem vývaru a ryže nedokázal prijať nič... tak mi jedna moja známa poradila dať si urobiť testy na candidu...potvrdila sa ... v pažeráku...
ani neviem, čo Vám ešte napísať... je toho tak veľa...príznaky, ako som začínala s liečbou, strava...výživové doplnky, atď. Držím palce, dajte si pozor na cukor a stres...

lessiie
autor
28. apr 2017

@bazulienka22 och tak to snad nie :( hned pojdem k lekarke a budem ziadat testy...ja si myslim ze tiez mam candidu v puse...a nakoniec to je uz v pohode? Stres mam,malo spim anervov aja sa cukrom som to prehnala...je nejaka ucinna liecna tej candidy?

bazulienka22
28. apr 2017

... vylúčiť úplne cukor (prijímala som ho iba v kyslých jablkách) a nestresovať sa... lekár vám môžno predpíše antimykotiká, ale candida je rafinovaná a neustále sa vracia... a tiež pozor na ATB, tie podporujú rozmnožovanie candidy... skúste začať s vylúčením cukru a užívaním oreganového oleja a chlorelly...

lessiie
autor
28. apr 2017

@bazulienka22 prave beriem antibiotika ale to palenie zacalo uz predtym...atb musim dobrat teraz lebo bojujem so stafylom...co ie chlorella a kde to zozeniem? Viem ze candida sa vracia.. :( len ja ani neviem ci to je isto ona..

bazulienka22
28. apr 2017

...detoxikuje organizmus (prečítajte si o nej na nete) - kupujem ju v zdravej výžive v tabletovej forme ( s ňou mám najlepšie skúsenosti ) a oreganový olej kupujem zn. candimis výrobca Fin club (kúpite ju v predajňach Fin clubu alebo sa dá objednať z netu.

bazulienka22
28. apr 2017

joj... a zabudla som ešte napísať, že nechcela som Vás vystrašiť... ospravedlňujem sa... keby som bola vedela, že problémy mi spôsobuje nejaká candida, tak by som sa do takého štádia nebola nikdy dostala... v tom období som nevedela nič o chlorelle, oreganovom oleji atď... začínala som vylúčením cukru a cesnakovými tabletami... držím palce...

lessiie
autor
28. apr 2017

@bazulienka22 zajtra bezim niekde zohnat ten olej aj keby mam michalovce hore nohami obratit :( co to asi stoji prosim a ako dlho vam to vydrzi? Uz som zufala a vystrasena...

lessiie
autor
28. apr 2017

@bazulienka22 a cukor som vylucila...

bazulienka22
28. apr 2017

cca 18 € (dajte si do googlu, tam je presná cena).. nebojte sa bude dobre... mne to za 7 rokov nemal kto poradiť... v tom čase sa o kvasinkách a plesňach dokopy ani na nete nič nepísalo... čo by som bola dala za to, keby mi bol niekto poradil, čo mi spôsobuje tie problémy...

bazulienka22
28. apr 2017

... ak môžem poradiť... ak ho nezoženiete, objednajte si ho z netu... užívala som rôzne or. oleje, ale s tým mám najlepšie skúsenosti...ja si ho kupujem v predajni Fin care v KE a chlorellu v Optime, v zdravej výžive... len prosím, nestresujte sa... bude dobre... cukor ste vylúčila, pridajte olej a chlorellu a hneď sa budete cítiť dobre... oni ani výsledky na candidu sa nemusia potvrdiť... ani mne sa nie vždy potvrdia, ale už svoj organizmus poznám...

bazulienka22
28. apr 2017

... ta predajňa sa presne volá Fin club na Fejovej ulici v KE

lessiie
autor
28. apr 2017

@bazulienka22 a kolko asi ten olej vydrzi? A dakujem...tak v strese uz troska som kedze sa vazne bojim o svoje zdravie a este aj dojcim...prave som poriadne vydrhla jazyk tak som dostala dole ten povlak...no idem bojovat teda... zacnem hned olejom a tou chlorellou...a uzivate ten olej stale stale alebo?

bazulienka22
28. apr 2017

... užívam ho, ak mám problémy...niekedy celé balenie... niekedy ho beriem, len keď sa cítim zle... je to podľa stavu ako sa cítim...verte, aj ja to preženiem s cukrom, ale pri veľkom strese ani cukor mi neurobí tak zle, ako stres... nebojte sa, bude dobre...viem o čom píšem...

lessiie
autor
5. máj 2017

@toskanka ahoj,dnes som mala vysledky sterov za jazyka a jazyk je cisty...cize ziadna kandida,stafyl,strepto nic... :( jazyk nepalil par dni a dnes sa to znova vratilo...mam na nom aj take pluzgieriky ale tie nepalia,lebo pali to na inom mieste...dnes som aj uplne odorvnana akasi unavena lebo som malo v noci spala... :( a znova prislo palenie...dnes mi urobila ak KO,utorok vysledky