Pálenie jazyka

lessiie
28. apr 2017

Ahojte baby,mate niekto skusenost s palenim jazyka a zltym povlakom? Trva mi to palenie uz asi 3 tyzden aj u lekarky som bola ale akosi nic nepomaha :(

legamaja
13. jún 2020

@polmima Dobry deň. Nie, nič nepomohlo. Na pár dni mam pokoj, potom to príde znova. Bola som vo stvrtok na MR hlavy, čakám na výsledok. Este idem na imunologiu. Vsetko možné som skúšala. Užívam oreganovy olej a Mastichu ( tu na helicobactera, lebo nechcem užívať ATB). Pomaly sa začínam zmierňovať s tým, ze si budem musieť na to zvyknúť. Ale zvykám si veľmi ťažko. :(

lessiie
autor
13. jún 2020

@polmima vitamín B si skúsila?

legamaja
13. jún 2020

@lessiie
@polmima Zabudla som este, ze B-cko užívam cca 4 týždne a zatiaľ nič. Pridala som aj D3+K2. No proste skúšam.

polmima
13. jún 2020

@lessiie áno brala som B12,aj kyselinu listovú teraz beriem tiež béčko, dokonca ústne probiotika, cez dva mesiace kloktala som šalvia, repik, harmanček, propolis a už neviem čo ďalej mne sa to troska utlmi na par dni a znova je to veľmi nepríjemné

legamaja
13. jún 2020

@polmima Ako keby ste opisovali mna. Uplne cez kopirak. Snad to naozaj časom prejde ako tu písali.

polmima
13. jún 2020

@legamaja dúfam ze to prejde lebo už neviem ani co skúšať len už to trvá dosť dlho a som z toho na nervy uz😉

legamaja
13. jún 2020

@polmima ja trpím cca 7 týždňov. Dúfajme. ;)

lovemom
18. júl 2020

Mam to iste dievcata. Citim palenie uz par dni, a ked sa na to nastresujem je to este horsie. A pred vcerom mi vysla afta na hornej pere z vnutra. Najhorsie je, ze ked symptomi hodim do Googla na konci stale vyhodi slovo “rakovina” . Google je moj najhorsi nepriatel. Asi navstivim obvodaka nech ma upokoji.

lessiie
autor
18. júl 2020

@lovemom len kľud 🙂 chod za obvodakom nech urobí ster..

legamaja
19. júl 2020

@lovemom ja som bola uz všade, naposledy mi zistili helicobactera a kvasinky. Helicobactera som vyliečila úspešne MASTICHOU ACTIVE - opakovaný test bol negatívny🙂))). Teraz liečim kvasinky - oreganovy olej + olej z grepovych jadier + candistop. Lekárka mi predpísala aj Flukonal, ten som užívala cca 10 dni. Prvý test bol negatívny ale pokračujem ďalej ( uz bez Flukonalu). Inak - výter na kvasinky bol v ústach negatívny. Nič mi nenašli ani na gastroskopii ani na MR hlavy ani u zubára. Až mi moja obvodná lekárka dala urobiť testy zo stolice. Tam sa potvrdili obidve : aj helicobacter aj kvasinky. Tak skús takto. Momentalne mi to vsetko sedí s tým, ze príčinou sú kvasinky. Aby som nezabudla, uplne som vylúčila cukor, bielu muku, ovocie ( okrem trepú a pomarančov), namiesto kávy pijem cigoriu - dá sa na ňu v pohode zvyknúť ( a to som veľká kávičkárka). Ale info o tomto druhu diéty nájdeš na nete. Kľudne píš, ak budes potrebovať. ;)

polmima
19. júl 2020

Ahojte dievčatá ja tiež stále bojujem teraz mi vyšiel bacil na jazyku v hrdle a v nose momentálne mám nasadené lieky beriem 4den tak uvidím bola som na gastre veľa zlce mam a brali vzorku na helikobaktera výsledky budú až v piatok ja som vylúčila mliečne skusam už som vyčerpaná z toho tak som zvedavá ako to dopadne

lovemom
19. júl 2020

@legamaja dakujem

legamaja
22. júl 2020

@lovemom 😉

legamaja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
legamaja
19. aug 2020

@polmima
Ako sa mate? Je to lepsie? Ja mam zasa zle dni.

olistr
19. aug 2020

@legamaja Ahoj, neviem odkial si, ale ak nahodou okolie BA. Tak ja chodim casto do lesa na tury a to tiez celkom pomaha. Tak by si sa mohla pridat a aj porozprvat sa o tom zaroven. Zdielanie problemu casto problem zmierni.

polmima
19. aug 2020

@legamaja tak dva týždne bolo celkom fajn a dnes sa mi zdá ze zasa pociťujem také jemne pálenie mne zistili zápal v žalúdku a reflux že môže to byť spojené s tým aj keď sa mi veľmi nezdá.Vám ešte tiež nepreslo?

legamaja
20. aug 2020

@olistr
Nie som z okolia BA. Bohuzial☹️

legamaja
20. aug 2020

@polmima
Bolo celkom fajn cca 10-12 dni. A teraz znova. Ja vôbec neviem, co to spôsobuje. Uz som spomínala ze som bola všade, u neurológa, gastroenterologa, zubára, na MR hlavy... Je to niekedy na zblaznenie.:(

olistr
20. aug 2020

@legamaja mna zacali tak boliet patove ostrohy, ze by som radsej chodil po rukach🙂 a ten jazyk zrazu neni problem, ale jasne ze ked sa nudim tak ho citim, ak nemas nachylnost na zavyslosti, na najvatsej FB skupine ludi so syndromom palenia jazyka sa hovori ako o moznej liecbe klonozepanom, hlvne pre tych co sa idu z toho zblaznit a nevedia to potlacit iba silou vole, tak to skus prediskutovat s dokotorom

legamaja
20. aug 2020

@olistr
Diky za radu.🙂

legamaja
5. jan 2021

Ahojte, co robíte ked ste uplne v koncoch?

legamaja
5. jan 2021

Myslím ked Vás šialene pália pery, jazyk a vôbec cela ústna dutina.

olistr
6. jan 2021

@legamaja nič, čakám kedy to prejde, niekedy tri dni ako kedy, hlavne teraz prvé týždne nový rok su ťažké, keďže málo kto sa cíti teraz super pozitívne naladený celý deň, vždy si poviem, že zvladam to 6-7 rokov tak aj keď je zle pár týždňov tak to vydržím, ja chodím večer do lesa meditovať, to mne pomáha

legamaja
7. jan 2021

@olistr Je to pravda.. Teraz na začiatku roka som na tom zle. Mam pocit, ze sa mi to celé stupňuje. Aj ja chcem začať meditovať, asi mas pravdu, ze sa neda nič robiť iba sa s tým zmieriť.

rencika8
21. jan 2021

Baby pridávam sa k Vám, tiež mám taký problém už takmer celý rok :( u mna to začalo asi v marci minulého roka a Bolo mi poradene že mám ist na gastro že buď je to helicobakter alebo mám celiakiu... Ani jedno ani druhé. A teraz posledné dní je to fakt Brutal už neviem co robit, celkovo sa znechutena, znepokojená a stále myslím len na to 😰. Este má napadlo že máme jedneho známého on je nieco ako "ludový liečitel" tak mu skusim zajtra napisat Lebo já už fakt šaliem

legamaja
22. jan 2021

@rencika8 ahoj. Bola som uz všade. Teraz naposledy mi zistili HIT, takú stredne ťažkú. Takze som na diéte podľa HIT, ale stavy mam stale rovnaké. Asi si budeme musieť zvyknúť, ze sú lepsie a horšie dni. Ale je to ťažké. Dosť ťažké. :(((

olistr
22. jan 2021

To meditovanie pomôže, ale tiež to nie je len tak si pozrieť návod ako meditovať. Mne trvalo asi tri mesiace kým sa mi podarilo niečo dosiahnuť. Aj tam treba hodne trpezlivosti, ale keď človek vydrží každý deň aspoň 10min tak to príde časom. Tá bolesť sa rodí v inej časti mozgu ako ten pocit beznádeje a šialenstva. No a meditácia dokáže odpojiť tu druhú časť. Bolesť tam ostane ale človek bude pokojný aj keď tam je. Headspace je dobrá aplikácia ako sprievodca meditovanim.

rencika8
22. jan 2021

@legamaja já idem skusit toho známého Lebo je to hrozný pocit už ani spát nemoze kvoli tomu :(

olistr
22. jan 2021

Ja som skúsil veľmi veľa, ešte chcem skúsiť 10 dní na sri lanke ayurverdu. Ono to pálenie samotné není také ťažké ako ten chaos v hlave z toho. Ako sa hovorí, človek nikdy nebude vedieť ako je silný, kým byť silný je jeho jediná možnosť🙂 určite to časom zvládneš. Je to podobné ako byť nešťastne zamilovaný. Trvá dáky čas kým sa s tým človek vysporiada. A možno máš šťastie a same to po pár rokoch odíde.