Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Panická porucha - liečba a skúsenosti

olivia77
4. máj 2016

Ak s ňou máte skúsenosti, budem rada za nejaké info.

helen4
4. máj 2016

Ahoj,...ak sa chces nieco popytat tak napis do spravy

3009
4. máj 2016

@olivia77 na MK je skupina Depresia. Ako sa jej najrýchlejšie zbaviť? a tam je strašne veľa toho popísané. Sú tam ženy, ktoré trpia panickou poruchou. Môžeš s nimi diskutovať a určite ti poradia v mnohých tvojich otázkach.

priora
4. máj 2016

@3009 ja mam tiez panicku poruchu som nevedela ze tam baby riesia dobre vedet ;)

gaaaa
4. máj 2016

Ja sa liecim na panicku poruchu a som skupine jachta naša diagnóza.Tam sme baby s touto diagnózou

olivia77
autor
4. máj 2016

Dakujem za odpovede baby, ja som chcela vediet hlavne, ci vam pomahaju synteticke lieky, ak ich teda beriete, lebo ja ich neberiem ani brat nemam v plane, vyskusala som kopec prirodnych doplnkov, ale co mozem povedat, tak ked som uzivala zensen, panicka porucha neexistovala, nedoslo u mna k stavom paniky, to je moja skusenost, ostatne doplnky, co som uzivala, tam som nevidela velky ucinok, ale zensen bol TOP!!! Nechapem, ako je to mozne, ale citala som potom vela o zensene, je to silny adaptogen, cize clovek sa dokaze adaptovat na stres a zvlada situacie a podmienky, ktore predtym nezvladal.

gaaaa
5. máj 2016

@olivia77 Je mi trošku lepšie z AD ale občas príde na mna panický atak ako aj dnes napr.po dlhšej dobe.Dr.mi minulý týžden povedala,že mi môže predpísať aj almáziu 😀 ked sa sama od seba nedám dokopy.Teraz mám dosť stresové obdobie,už sm bola bez liekov 8 mesiacov a teraz sa mi to vrátilo opäť.Takže znovu lieky,ale idem za pár týždnov na operáciu tak ked chcem ako tak vydržať tak to tlačím do seba ☹

olivia77
autor
5. máj 2016

@gaaaa, veta je mi trosku lepsie z AD je slabe nato, aby som ich brala... ked by uz mali ucinok taky, ze panicky atak nepride, stalo by ich zato brat, ale nato kolko maju postrannych neziaducich ucinkov, je lepsie hladat alternativne doplnky, ktore tu mame a vyskusat, co z nich zaberie... hlavne uz len preto, ze na AD je silna navykovost po relativne kratkom case... bohuzial, lekari ich predpisuju veselo, ale nevedia, co tym ludom cinia...

kachita
5. máj 2016

@olivia77 ked mas len panicku poruchu, niekedy sa to bez liekov da, ale ak uz vhupnes do depresie, ide to velmi tazko, ak vobec. A ked je organicke, detto. Clovek, ktory si zazil-zaziva peklo, vie ocenit pomoc AD. su rozne pripady.

olivia77
autor
5. máj 2016

@kachita, na depresiu zabera branie 5-HTP, co je 5hydroxytryptophan, depresie su totiz z nedostatku neurotransmiterov v mozgu...

5-HTP je prekurzor serotonínu (hormon dobrej nálady). Neurotransmiter je teda nevyhnutný pre rovnováhu nálady, spánku a riadi chuť k jedlu. Môže pomôcť aj v prípade chronickej nespavosti, môže stabilizovať hladinu neurotransmiterov a pomôcť tak trpiacim vychutnať si pokojný a neprerušovaný spánok a umožniť sa prebudiť s pocitom sviežosti. Používa na riešenie problémov v spojených s nízkou hladinou serotonínu vrátane obezity, fibromyalgie a migrény.

gaaaa
6. máj 2016

@olivia77 Ja som bola už bez iekov,ale bohužiaľ teraz ked mám stresové obdobie tak sa mi to vrátilo.Ja zatiaľ nemám žiadne vedľajšie učinky.Nechcela som ich,snažila som sa fungovať bez nich,ale bohužiaľ.

viki120
7. máj 2016

@olivia77 máte osobnú skusenost s 5htp? ak hej kde nakupujete?

olivia77
autor
7. máj 2016

ano mam, ale v kombinacii so zensenom a to je pecka, aspon mne to skvele zaberalo, musim to opat zacat brat... 5HTP som objednala z www.hoogle.sk a zensen som teraz objednala z americkeho www.iherb.com, postovne je necele 4eura a ceny su super aj kvalita...

olivia77
autor
18. máj 2016

baby, chcem sa spytat, ci na panicky atak, ak uz prisiel alebo citim, ze prichadza, pomoze narazovo si dat Lexaurin? kedze ma caka pohreb, tak si ho chcem dat jednorazovo radsej, pre istotu... Dakujem

gaaaa
18. máj 2016

@olivia77 Mne osobne lexaurin nezaoberal,na mňa aj včera aj dnes prišiel atak tak som si dala a trochu pomohol.takže mal by ti určite pomôcť.

olivia77
autor
18. máj 2016

@gaaaa, pockaj pises, ze Lexaurin nezaberal a potom ze zabral, bud som zle pochopila alebo to bol iny liek?

sardinka335
18. máj 2016

@olivia77 Sak zuj aj trávu ked ti to pomaha...prečo nie? Kazdé liečivo či uz syntetický liek alebo prirodny liek ma vedlajšie učinky ak nesadne alebo sa to prezenie...aj zensen, všetko. Nemám rada tuto neopodstatnenu paniku z NU pri AD a ich zaznávanie lebo teraz je moda byt prirodný...ked v mnohých pripadoch ani ziadne NU ludia nemaju. Neviem čo vieš o mechanizme posobenia AD...ale na navykovost zabudni. To skor na tom Lexaurine moze sa človek stať zavislí pretoze benzodiazepiny maju rýchly nastup učinku na centralnu nervovou sustavu. Prirodne doplnky maju svoje limity a zial nie vzdy pomahaju - tak načo sa trapit len preto aby som bola ,,prírodná,,? Ja som 2 roky chcela byť ,,prirodna,, a boli to najhoršie mesiace mojho zivota - lebo som nezila ale prezivala.

mozno ten Lexaurin nezabral @gaaaa preto lebo si dala nizku davku....mozno si dala len polovicu. Vela liekov sa davkuje aj podla hmotnosti...Lexaurin si treba dat ideálne pred tým ako atak pride alebo prichadza - pretoze aj to liečivo sa musi dostať do krvneho obehu a začať posobit. Takze v čase ataku nepomoze za 5 minut....
@kachita myslím si ze pisatelka nema ani paru o AD len take klasicke kliše o tom ako ,,lekari predpisuju a ublizuju ... a ze uz mame na trhu viac ako 3 generacie liekov AD a ani nepozna ich mechanizmus učinku na neurotransmitery v mozgu. Fytofarmaka su na lahke a občasne neuroticke stavy....nie na tažke depresie, uzkosti atd. Takze sa vobec netrap, ani cukrovkár si nevyčíta ze uziva inzulin len ,,psychopacoš,, ma hladat bylinky.

sardinka335
18. máj 2016

Posielam nejake linky na kvalitne publikácie od tých zlých doktorov, ktorý vam chcu uškodit ... 😀 😀 😀
Kto ma zaujem dozvediet sa viac o diagnoze a mozno lepšie pochopit čo sa s nim deje tak klik...
https://www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Br...

https://www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Br...

ak ma niekto zaujem aj o uzkostnu poruchu a OCD napište IP. pošlem linky ..pripadne ak chcete do skupiny ,,ach ta naša diagnoza, spolu to zvladneme,, napište IP...

babyangel
18. máj 2016

@gaaaa ahoj ja som poziadala clenstvo do tej skupiny a nepotvrdili mi 😒 co im tam treba napisat aby ma do skupiny pridali nevies mi poradit prosim?

kachita
18. máj 2016

@sardinka335 ja by som sa rada stala clenkou tej skupiny
Ja som uz davno prestala snazit sa hladat alternativy ako nahradu za AD. Niektore veci proste nejdu a bohu vdaka za existenciu AD.

olivia77
autor
18. máj 2016

@sardinka335, toto absolutne nema nic s tym, ze chcem byt prirodna!!! akoze ale absolutne! a preco sa vyrobcovia AD trasu, odkedy su na trhu vytazky z lubovnika bodkovaneho? pretoze vyskumy, ktore sa robili, tak zistili, ako krasne zabera na depresiu... si najdi na nete, clankov je dost... ale o tom som nechcela... ak su stavy nie natolko vazne, preco pchat do ludi len chemiu? nehovorim, ak uz cloveku neni pomoci, tak ok, beriem, nech si dava silne lieky, ale samozrejme, ze su navykove! ved telo uz po case bez nich nevie byt a pyta si ich, je to taka ista zavislost ako alkohol alebo ine... ved ludia na psychiatriach, taka dobra polovica su narkomani z tych liekov... ja som aj za lieky, ale naozaj, ked uz ine nepomohlo alebo teda v stave, ked je to nevyhnutne, ale nie za kazdu cenu preboha!

sardinka335
19. máj 2016

@olivia77 takze to aj cukrovkari su narkomani? Aj alergici? A je x iných diagnoz ked ludia bez liečby nemozu byt alebo kvalita ich zivota by bola velmi nizka. No uz len z lubovnika sa farma firmy trasu.Asi ako ja od smiechu. Ako som vravela na lahke stavy moze pomoct, na tazke nie. Nepoznám človeka z psychiny, ktorý chce brat lieky za kazdu cenu - zvyčajne uz ten človek to riešil kade jako, skušal kade čo a zistil ze proste musi navštivit toho odbornika. Ad netreba brat ani stale - niekomu pomoze preliečiť sa a potom vysadí a je viac menej dobre, sleduje sa stav. Ja osobne nie som proti prirode, ale aj ta priroda ma svoje limity a robit tu z liekov strašiaka a hovorit veci, ktore nie su pravdive je trošku ,,cu fil,, ale to je taka klasika v psychiatrii - je to stigma. V iných odboroch sa nikto nehanbí za lieky - kolkí hlcu ten Ezthyrox za štitnu...ved nech sa liečia bylinkami nie? Len bolesti duše su zaznávané a brané na lahku vahu. A pritom ide o zivot...

olivia77
autor
19. máj 2016

@sardinka335, vykasli sa nato, s tebou nema debata vyznam, to sa da vidiet z jedneho prispevku, s druhym si to len potvrdila! taketo mudre pani vesmiru ako ty budu vzdy najmudrejsie a moze tu clovek napisat hocico, tvoj nazor bude aj tak vzdy platny! maj sa

sardinka335
19. máj 2016

@olivia77 tak mne je jasne ze nemáš ako debatovat nakolko nemáš ziadne informácie o posobení AD a ich učinkoch - ja rada debatujem ale konštruktívne, rada si vypočujem za aj proti ale nie take ze ,,lekari veselo predpisuju,, a zenšen nas zachrani a ,,ja si mam najst na internete,,. To zase vidno z tvojich prispevkov, ze debata bude mat len vtedy význam ak tu budem prikyvovat a suhlasit s kazdým tvojim štekom, nadavat na lekarov a velebit šarlatanov. Zrejme ta panika neni zase taka strašna u teba to mi je jasne. Keby si mala uzkosti 24/7 týždne a mesiace, nemohla by si fungovat, spat, a starať sa o deti a domacnost, sustredit sa v praci a podavat adekvatny vykon by ti robilo probém, tak potom si to povieme....Atak z času na čas je vazne zvladnutelny aj bez liekov a aj bez fytofarmák...Zijem tak. Ja chodim psychine roky a posledne cca 2 roky len kecame - ziadne lieky neberiem ani mi ich ,,veselo neponuka,, lebo vidi ze to zvladam. Nebolo to tak ale vzdy.

gaaaa
19. máj 2016

@olivia77 Prepáč zabuda som dopísať,že neurol som si dala.

olivia77
autor
19. máj 2016

@gaaaa, dakujem 🙂

dejna86
2. jan 2017

baby ako vam prisli na to ze mate panicku poruchu?ake vysetrenia ste podstupili? mam kopu zdravotnych problemov v jendom case asi vsetko mi je, a ked som si citala priznaky vsetky mi sedia, ale zatial som v stadiu ze chodim po vysetreniach velmi sa bojim moja psychika je uz uplne hotova :( ne

olivia77
autor
3. jan 2017

@dejna86, panicka porucha sa potvrdi vacsinou vzdy vtedy, kec vsetky vysetrenia budes mat ok, nic ti tam nezistia, no tvoje fyzicke priznaky stale pretrvavaju... a ak si este clovek, ktory je odjakziva uzkostlivejsi alebo precitlivenejsi, tak to vsetko hra do karier pre panicku poruchu... ja ju mam tiez, ale ja som to sama zistila, vedela som, ze ziadny zdravotny problem za tym neni, ze je to vsetko v mojej hlave... a ak si zazila davnejsie nejaky stres a teraz mas napr kludne obdobie a pritom nie je dovod na paniku, ona sa takto zvycajne hlasi a prepukne... je to taky paradox, no panicka prichadza v case "kludu" velakrat...

dejna86
3. jan 2017

Ja som si vsimla ze to vypukli ked mi babka tragicky zomrela pree dvoma mesiacmi odvtedy sa to sype jedna vec za druhou neviem aka miera v tom hra rolu lebo mam fyzicke bolesti a ten strach co minje mi uz prerasta cez hlavu;(

olivia77
autor
3. jan 2017

@dejna86, smrt byva casto u niektorych spustacom PP... u mna prisiel obrovsky panicky zachvat den po dedkovej smrti tento rok v maji... a potom nasledoval asi najhorsi mesiac mojho zivota, no dostala som sa z toho, vdakabohu... aj ked, samozrejme, pridu aj zle dni...

dejna86
4. jan 2017

@olivia77 a co ti pomohlo aby si sa z toho dostala? mne je lepsie ked nieco robim alebo mam nejaky program ale jak mile som sama doma s detmi tak to na mna chodi rozne myslienky a stresy :(

Tu začni písať odpoveď...

Odošli