Panický atak - búšenie srdca, potenie rúk a nervozita

10. okt 2021

Dobrý večer,

Asi je to osobná otázka, ale máte niekto problém s týmto? Panický atak/ úzkosť .. namýšľanie a strach z chorôb ..? Znicoho nič na mna príde taký stav, že sa mi rozbúši srdce .. začnú sa mi potiť ruky, nervozita level 10000 .. po hodine cca to prejde a ako keby sa nič nedialo.. mám problém aj s chrbticou, čiže už stres že infarkt .. a pritom vôbec.. boli má krcna a hrudná..a medzi lopatkami extrém.. aj dosť stresovým rokom som si prešla… rodinné / finančné / zdravotné problémy …môže byt že to všetko na mna dopadá? A preto tie úzkostné stavy .. ? Občas nemôžem spávať .. a už má nebaví myslieť negatívne, nechcem žiadne zle myšlienky, žiaden strach z covidu či iných chorôb.. chcem žiť normálne ako predtým ..

kukulienka83
11. okt 2021

Skús magnézium, mne veľmi pomáha pri uzkostiach.

alzbeta44
11. okt 2021

Ano Mam panicku aj uzkostnu poruchu
Netreba Sa kontrolovat , dajte sa poriadne vysetrit ci ste fyzycki v poriadku ked si budete ista ze ste .... nebudete si nic namyslat teda nie az tak a budete sa venovat viac tym uzkostiam a panickej poruche ....

luccija
23. jún 2022

Nemam pocit, ze sme jej zle poradili.Panika sa riesi u psychiatra uz davno mohla byt na AD a mat to trocha pod kontrolou.Je to zbytocne trapenie a obehavanie lekarov a vysetreni.Do tyzdna som mala holter, odber na stitnu u obvodnej a ukludnujuce lieky od psychiatra.Ale hlavne, aby pochopila preco sa jej to deje...a to zisti u psychologa odporuci co vtedy robit odber na stitnu si moze vybavit aj ako samoplatca v laboratoriu.
Uz obvodna ju tam mala smerovat skoda...
Este je dobre spravit u neurologa emg a, ked vyjde tetania aj tak odporucia magnezium, jogu, cvicenie, meditaciu a prehodnotit zivotny styl🙂
Ano viem ake to je tiez som raz v noci zvazovala volat sanitku.Mesiac som bola doma, co mi mravcilo okolo ust a bala som sa ist dalej ako v dedine do obchodu.Mne velmi pomohli ukludnovaky 3x denne 3 tyzdne a dlhodobo magnosolv, milgammu, vapnik.Dodnes pred menzesom citim mravcenie a nervozitu

matesko89
22. jan 2023

Ahoj tak to sme rovnako na tom ja mam toto iste