Perimeter - zlé výsledky

mariamagdalena212
23. jan 2021

ahojte dievcata , mala niektora z vas zly perimeter na ocnom vysetreni a nic to neznamenalo ? Ja som mala ojedinele skotomy ,opakujem si ho o 3 m . 🥵

staskast
23. jan 2021

@mariamagdalena212 tak perimeter je nepresne meranie za mna. Ja na druhom oku to už bežne vzdávam, že sa mi nechce 😀 opakovať som si ho nikdy nemusela ale dr sa nikdy k ničomu nevyjadrovalo. Raz som bola v súkromnej klinike a tam ani perimeter nerobia len oct (tuším) lebo je to vyčerpávajúce pre pacienta.

vulka
23. jan 2021

Ja ho mám zlý ale súvisí to s ďalšími diagnózami, tak sa to aspoň dá porovnávať(v priebehu času).

mariamagdalena212
autor
23. jan 2021

@vulka mne mudr naznacovala , ze mozem mat nieco na hypofyze a tlaci mi to na ocne nervy . Jedno oko som mala 9 skotomov a druhe 15 skotomov . Premyslam nad tym .

mariamagdalena212
autor
23. jan 2021

@staskast dakujem za nazor , ja som ostala v soku ze mi vysiel zly ... snazila som sa sustredit a vysiel zle . Zrak sa mi zhorsil , musim nosit aj okuliare som kratkozraka

staskast
23. jan 2021

@mariamagdalena212 tak ako ja chodím na perimeter lebo mám glaukom ale teda nevnímam to ako dôležité vyšetrenie. Určite nie je presne.

karush
23. jan 2021

@mariamagdalena212 Mala na mysli pravdepodobne adenóm hypofýzy, tie sú v 99% nezhubné, ale ak sú veľké a spôsobujú problém, hormonálny alebo očný, tak sa operujú. Neposlala ťa na MRI?

mariamagdalena212
autor
23. jan 2021

@karush nie , len kontrola o 3m a potom sa uvidi . 🥵

karush
23. jan 2021

@mariamagdalena212 Veľmi nechápem, povie, že môžeš tam mať niečo a nepošle ťa na MR? To je tak trochu zbytočné naťahovanie času, lebo aj keby si tam mala adenóm, ktorý už utláča zrak. dráhu, tak musíš ísť potom ešte na endokrinológiu, či je hormonálne aktívny alebo či naopak neutláča tvorbu niektorých hormónov, ale to už možno trochu predbieham.

mariamagdalena212
autor
23. jan 2021

@karush ja mam diagnozu diabetes insipidus . Ochorenie hypofyzy kazde 4 roky mam MR tento rok ju mam znova a navstevujem aj endokr v lubochni .

karush
23. jan 2021

@mariamagdalena212 Tak potom uvidíš, toto o čom som ti písala je len fakt jedna z možností.

snehulak7
23. jan 2021

Ja som mala. Poslala ma na endokrinológiu, odtiaľ na MRI. Výsledky boli okí. Ale ze aj keby nie, operuje sa to a častokrát výsledky nezhubne. Držím palce