Pichavá bolesť v krku. Neviete čo to môže byť?

mirka414
26. mar 2008

ahoj mam doslova taku bodavu bolest v lavej casti krku viac naspodu,neviete co to moze byt?zeby nieco so stitnou zlazou??ako sa prejavuje bolest,alebo ako zistim,ze to ma suvislost napr.zo stitnou zlazou??

aponchie
26. mar 2008

stitna zlaza se projevuje jinak.byla jsi uz na ORL?

mirka414
autor
26. mar 2008

aponchie nie ono mi to zacalo viacmenej len dnes ak to neprestane vyhladam lekara.

aponchie
26. mar 2008

to muze bejt cokoliv ale to je takhle tezko radit 😉

elise
26. mar 2008

mirka skús sa vypítať neurologovi môže to byť aj zaseknutý nerv. a niekedy to pichá aj od zubov, takže určite k doktorovi a ten poradí odborníka🙂)

mirka414
autor
26. mar 2008

jasnacka zajtra tam bezkam..dakujem.

marecita
19. apr 2012

dobry den Mirka!prosim vas čo ste to vtedy mali ked vas pichalo v krku ,lebo aj už tyžden picha vkrku ako keby v hrtane nie v hrdle diky

anjelikdianka
28. máj 2013

@mirka414 Môžem sa opítať čo ste mali vtedy ked vás pichalo v krku,lebo ja tiež cítim také pichanie v krku okolo hrtanu,nie je to silná bolesť ale citim to.čo vám na to povedal lekár? Dakujem.

anjelikdianka
28. máj 2013

@marecita Ahoj.A ti si bola u lekára stým pichaím v krku?Alebo to pešlo?

marecita
29. máj 2013

@anjelikdianka ano chodila som rok skoro každy mesiac ku krčnemu a ten vždy povedal že tam mam všetko ok.že to nemam nič s hrdlom,potom som bola aj v Lubochni či to nahodov nemam zo štitnej žlazy lebo už rok sa liečim na zvyšenu funkciu ale aj tam mi povedali že to nemam s toho tak ja potom neviem s čoho to ,teraz ma to tiež občas picha boli v hrtane ale po 3-4 dnoch to prejde za dva tyždne zas a tak to ide dookola ,fakt neviem kde s tym mam ist .a teba to kde presne picha boli?

veru324
29. máj 2013

mě se stalo něco podobného v lednu @marecita - měla jsem pocit, že mám v krku i křeče, píchalo tam, bylo to nepříjemné. Zjistla jsem, že to přestává v určité poloze. Šla jsem s tím paradoxně na ortopedii, protože jsem cítila i krční páteř. dostala jsem nějaké léky a límec a za asi týden to přešlo. Dr. říkal, že to asi k tomu bude, prostě nějaký nerv. Zkus tedy skočit i tam nebo rehabilitace.

marecita
29. máj 2013

@veru324 už viacej ludi mi povedalo že to može byt aj s krčnej chrbtice ,tak najbližšie musim behnut na ortopediu diky

anjelikdianka
30. máj 2013

@marecita Dneska som bola u lekára ale nič tam vraj nevidí,len že mám hrdlo červené,zobrala mi krv a zajtra idem po výsledky a podľa toho ked tam je zápal tak mi predpíše nejaké antibiotiká,a ked ani tak neprestane bolieť pošle ma na krčné.

bibisko
30. máj 2013

Mna ked pichalo v krku, tak mi na uzv zistili v krku cystu. Sama od seba ale zmizla a pichanie prestalo. Len musim chodit na kontroly. 😒

anjelikdianka
31. máj 2013

Krvné testy sú v poriadku,antibiotiká nepredpísala vraj nepotrebujem,ked to neprestanem cítiť to pichanie v krku mám isť na krčné na vyšetrenie. 😠

wewa464
16. júl 2017

Ahojte baby, už dlhšiu doby tiež pocitujem pichanie v krku hladala som aj na nete čo to može byt ale tam že rakovina atd tak sa bojim ale našla som toto forum tak som si vydychla keď tu pišete že može to byt nerv alebo zapal. Mne to začalo asi pred tyžňom/dvoma a stale je to silnejšie...☹ otravuje ma to stale rozmyšlam čo to može byť. Asi pojdem s tym aj ja ale bojim či to nieje zbytočne. Chcem sa o tom dozvediet viac čo to je a tak. Ďakujem za každu odpoveď.

chameleon87
17. apr 2019

@wewa464 ahoj co ti zistili mam podobný problen

vajsovadiana
21. júl 2021

Ahojte volám sa Diana mám 21 rokov , dnes mi začalo dolnej časti krku aj pri prehĺtaní tak silno pichať neviete čo to môže byt ?

lubo23
8. aug 2021

@vajsovadiana ahoj ja to mám tiež začalo pred cca 3 rokama potom to prešlo na cca 2 roky a nedávno zase začalo bodanie v krku bol som na ORL s hrdlom nosom a ušami či niekde nieje zápal potom zo štítnou žľazou tam tiež že je všetko v poriadku bol som u zubára či to nieje od zapáleného zubu tam tiež všetko v poriadku aj na Neurologii povedali že je všetko ok a na ortopédii akurát že môže to byt od nejakého seknuteho nervu ale tiež si neboli istý tak už neviem za akým doktorom mám ísť ak by si sa náhodou dozvedela niečo daj vedieť

veronikatt2
19. máj 2022

@lubo23 toto je presne môj problém. Bola som všade.....a nič nezistene. Už neviem čo a ako....jedine že by niečo psychické. To je jediný dr kde som ešte nebola.

lubo23
19. máj 2022

@veronikatt2 tak to toto naše slovenské zdravotníctvo ale psychického pôvodu to nebude isto max tak ak máte pocit hrče v krku ja som to mal dlho od stresu ale už to prešlo 😊 a ten krk a pichanie čo som sa podozvedal bude pravdepodobne od tej krčnej chrbtice ja som pracoval v priestoroch ktoré sú nonstop klimatizované no a ako náhle som sa spotil a mi nafúkalo poza golier na krk a chrbát problém bol hneď na svete a bolesti neskutočne mám 30r ale s plačom som sa váľal po zemi lebo som uz nevedel čo robiť od tej bolesti no od kedy som dal výpoveď je to v pohode tak dúfam že to vydrží a snáď to prejde aj vám čím skôr 😊

veronikatt2
22. máj 2022

@lubo23 ďakujem. Ja až také bolesti nemám. Je to miera bolesť pichanie alebo tlak. Len tým že to je stále a nikdy to neprechádza je to otravné. Stále na to myslím a prekáža mi to.

lubo23
22. máj 2022

@veronikatt2 tak to buďte rada že to je len mierne ja mal bolesti horšie jak pri zapálenom nerve zuba to už fakt by som racej keby ten zub má bolel

zuwa78
30. okt 2023

@mirka414 ahoj, orešlo ťa to pichanie?....čo ti pomohlo?

lubomir15
27. jan 2024

Dobrý deň už asi dva mesiace mam.pichanie v krku v ľavej časti v dolnej časti.vysledky v poriadku tak ma poslala na sono krku ale ešte som nebol co to môže byť.

zuwa78
4. mar 2024

@lubomir15 bol si na to sono?....je ti lepšie?

lubomir15
4. mar 2024

@zuwa78 ahoj ano bol som ale nič nenašli a nakoniec to samé prešlo