Pichnutie ozónu pri prasknutej platničke.

loika
11. sep 2018

Ahojte kocky chcela by som.sa s Vami poradit resp. zistit Vase skusenosti ake ste mali s ozonom ked Vam praskla platnicka a odporucili Vam ho. Bojim sa toho ci mam do toho ist alebo nie. Ake mate skusenosti, pomohlo to alebo prave naopak? A ak by ste boli zlate v ktorom meste ste to podstupili. Za kazdu odpoved dakujem a posielam ❤

oli18
11. sep 2018

@loika mne bol ozón navrhnutý na inú diagnózu. Keďže som o ňom nič nevedela, prečítala som si niečo na nete. Keď som videla, že každý odborný lekár, dokonca aj zubár, ho poskytuje hneď mi bolo jasné, že je to len biznis a placebo. Poisťovňa ho neprepláca, platíš ho sama. Takže som neišla. Poznám takých, ktorí boli a buď im pomohlo na krátko, alebo vôbec. Rozhodnúť sa musíš sama.

17juraj17
11. sep 2018

@loika Urcite sa to oplati vyskusat ak ti to lekar odporuca. Ako s uspesnostou je to asi tak ze - na 40% pomoze 40% to zostane tak ako je 10% sa to zhorsi. Poslednych 10 je neurcitok. Netreba sa toho bat nie je to hrozny zakrok. V sucasnej dobe myslim ze najlepsi su v Ziline a Banskej Bystrici. Blava tiez s vysledkami na tom nie je najhorsie.

pininka
11. sep 2018

Moja mama ma tri prasknute a chceli ju hned operovat, len ona nechce ani za svet, tak skusila aj ozon, tiez sme so sestrou citali vselico. No nepomohlo jej to. Najviac jej teraz pomaha fyzioterapeut, chodi cvicit kazdy den, ale je aj na tabletkach. Ma lepsie a horsie dni. Ale konecne nieco robi.

zuzikboc
11. sep 2018

Mne ho pichali 2x, jeden v nemocnici v Novom Meste nad Váhom (tam navštevujem neurológa) a druhý doma v nemocnici v Trenčíne. Po oboch sa mi na asi 2-3 dni uľavilo z bolesti, ale potom sa vrátila v plnej sile, takže za mňa nulový efekt. Naviac, po oboch pár hodín strašná bolesť hlavy ☹ Mám dve vyskočené platničky a jednu prasknutú a tá prasknutá mi utláča nervové korene, čo mi spôsobuje bolesti, vystreľujúce do pravej nohy. Začali sme tiež riešiť operáciu, ale potom som zistila, že som tehotná, tak sa to muselo odložiť. A na počudovanie, stav sa mi v tehotenstve trošku zlepšil, možno zmenou ťažiska...🙂 Dúfam, že toto zlepšenie ostane aj po pôrode 😎

eliska13
11. sep 2018

@loika ako komu.Zalezi ako zlý je tvoj stav.poznam takých čo ich to zachránilo pred OP mama to zvažovala, ale lekár povedal, že u nej pomôže iba operácia.Za pokus to stojí išla by som.moja mama začala cvičiť u fyzioterapuetky tesne pred 60 tmou a veľmi pomohlo a to už bola na infúziách liekoch veľmi zlý stav

vivien16
11. sep 2018

@loika ja som bola v Trenčíne, prvý krát troška pomohlo od bolesti, ale druhý krát vôbec a jasné, že potom máš bolesti hlavy. Začala som chodiť na SM systém a odvtedy bolesti skoro zmizli. Platnička bolí, len keď niečo ťažšie dviham...

loika
autor
11. sep 2018

Kocky dakujem velmi pekne za info. Ja momentalne lezim v TN nemocnici. Uz som tu bola presne pred dvoma mesiacmi s tymto istym. Magneticka rez. vtedy ukazala prasknutu platnicku a druhu tesne dan nou nacatu 😢 tiez chodim k fyzioterapeutke a cvicim SM system a presne mi to tiez vystreluje do pravej celej nohy najviac ma taha lytko. Dva mesiace mi bolo super, ale pred dvoma tyzdnami ako sa menilo pocasie som zacala pocitovat bolesti v pravej nohe a krce a nemohla som sediet a vyvrcholilo to cele zo soboty na nedelu my zostala strasna zima od pravej nohy az do krizov 😢 a niektore cviky s SMmu mi nesli kvoli bolesti spravit. No a v pondelok rano som sa uz nepostavila z postele. Tak sa modlim a dufam ze tam je len nejaky zapal a prejde to pretoze pod noz sa mi teda ozaj nechce. Este mi znama poradila nejaku "napravacku" z Hornych Oresian zevraj je super a jeho otca tiez zachranila od operacie. Tak uvazujem aj nad tym. Lebo mal presne taketo.iste stavy dokonca horsie uz mal aj operaciu naplanovanu ale bol u nej tusim 3 krat a je fit

sinda11
11. sep 2018

@loika môj otec mal podobne problémy,v TN je neurazí úplne onicom. Previezli sme ho do Nitry,kde ho operoval odbornik a súper sa z toho dostal. Ozón je onicom tam treba chirurgický zakrok

lenqua_12325
11. sep 2018

Manžel ho pichá dennodenne a žiaden pacient sa nesťažoval len chvália... hoďte do toho.

loika
autor
11. sep 2018

@lenqua_12325 ako co chodim tu v TN jednemu fyzioterapeutovi aj ten mi ho odporuca ale isto nie tuTN ze mam ist do Ziliny

dolynkag
11. sep 2018

Manžell mal pred pár rokmi takýto problém, tiež ho chceli operovať, 2 platničky vysunuté, dal si pichnúť ozon - tuším 4x sme boli, pomohlo mu to, keď si nedáva pozor, máva problémy, väčšinou pri chladnom počasí, alebo niečo ťažké dvíha, ale na operáciu nebol.

lenqua_12325
11. sep 2018

@loika áno muž pichá v Žiline ;) v štátnej

loika
autor
12. sep 2018

@lenqua_12325 hej? Tak to je aka nahoda 😉 mne hovoril aj jeho priezvisko ale uz som ho zabudla bolo to pred dvoma mesiacmi nieco na K sa mi mari 😉. Lebo citala som si ze ono je aj dolezite ako velmi je ta platnicka vysunuta ze rozhranie je 5-8 mm a ja ju mam az 9 to bolo pred dvomi mesiacmi mozno teraz je viac. A ze potom to vlastne neprinesie ten ucinok. Ale neviem ci.je to pravda preto sa pytam 😉. Zaujima.ma to aj.z.toho dovodu ci sa tym ludom nahodou nepohorsilo toho sa tak bojim ze aby mi potom nebolo horsie. A doktor ten mi vlastny nazor nepovie lebo vidi peniaze alebo co a tvari sa ze vsetko bude uplne fajn. Tak mam take zmiesane pocity 😑

lenqua_12325
12. sep 2018

@loika v štátnej pichá Darraj alebo Vyletelka a ani jednému peniaze do vrecka nejdú, to si môžete byť istá. Ak ste odoslaná inde, tak to neviem. Tak ako každému nemôže pomôcť Paralen, nemusí každému pomôcť ani ozón, no za to žiaden lekar nemôže, predsa niesu vestci aby vedeli či to konkrétnemu pacientovi uľaví alebo nie ;)

loika
autor
12. sep 2018

@lenqua_12325 ja viem vidim to aj tu v prispevkoch ze niekomu aj pomoze inemu nie. Fakt asi aj zalezi v akom stadiu je ta platnicka. A teraz som si spomenula ked ste napisali mena ze sa vola Viletelka ze bol u neho. No uvidim ako mi zaberu infuzie. A potom sa rozhodnem. Chcem sa spytat da sa tam telefonicky objednat? A treba nato nejaku ziadost alebo vymenny listok ked chcem ist do ziliny? Dakujem za odpoved 😉

lenqua_12325
12. sep 2018

Myslím že stačí zavolať a dajú termín ale býva plno. Vyletelka je primár.

tykat
12. sep 2018

@loika ...bola som 3x v Dun.Strede...mudr.Žúži... mne to zabralo super...odvtedy mam pokoj. Mala som vyklenutu platnicku a vyzarovanie do nohy.

loika
autor
12. sep 2018

@lenqua_12325 este som sa ta chcela spytat kedze tvoj manzel to robi ci ozaj zavisi aj od toho kolko je ta platnicka prasknuta - vytecena ake je tam to rozhranie lebo som niekde citala ze aj na tom zalezi ze ci to pomoze alebo nie

lenqua_12325
12. sep 2018

@loika momentálne nieje doma, takže neviem odpovedať ;)

loika
autor
12. sep 2018

@lenqua_12325 😁 v pohode ale ak by sa ti chcelo ho takymi hlupostami zatazovat bola by som vdacna a kked nie nevadi 😁😁😁😁😉

lenqua_12325
13. sep 2018

@loika napís mi ss a opýtaj sa všetko čo ťa zaujíma 🙂

loika
autor
14. sep 2018
eliska13
14. sep 2018

@loika napravacku v takejto situácii ani nezvazuj!

loika
autor
14. sep 2018

@eliska13 uz som od toho upustila

dada7701
14. sep 2018

po 10 rokoch trápenia s platničkami, môžem povedať, že ozon je len čistý biznis, nič viac, pretože ak by to bolo také super,tak to už dávno prepláca poisťovna a nepýtajú za neho nekresťanské peniaze...netrvdím, že nemôže pomôcť, ale záleží ak stupen poškodenia platničky je...ako som písala, po tolkých rokoch trápenia môžem povedať, že je potrebné si nájsť dobrého fyzioterapeuta a cvičiť,cvičiť a cvičiť, dávať si pozor na seba....žiadne lieky, obstreky,ozony nepomôžu,ak,tak len na krátky čas....veľa šťastia a trpezlivosti prajem ❤😉

loika
autor
14. sep 2018

@dada7701 dakujem pekne za podporu 😘

2zuzana2
13. jan 2022

@zuzikboc prosim mohli by ste sa mi ozvať chcem sa vás nejaké veci popýtať.. Meno na fb Zuzana Antálková Cintulová alebo číslo 0918 493800. Dakujem

vorkola
2. dec 2022

@loika vidim tvoj koment z r.2018, ako si dopadla ,co vsetko si absolvovala, ake cviky,ci ,operaca masaze atd, velmi by si mi pomohla,ja ma prasknutu a vytecenu S4/ 5.A mna boli prava noha .Po 10 m si musim sadnut,dakujem

jajavany
2. dec 2023

@vorkola ahoj ako si na tom momentalne? Pomohlo nieco?

vorkola
5. dec 2023

@jajavany Prepac, ze tak neskoro, ano mne pomohlo,v nemocnici ,odlezala som si 11 dni ,davali mi vela liekov v podstate len od bolesti ,No doma som zacala cvicit, Chvala Bohu noha uz neboli vobec ,len mam trochu strpnute prsty na na lavej nohe, este cvicim ,len trochu krize,ma az teraz zacali boliet, tak este na tie krize vypatrat pricinu ,chodit chodim jak zdrava, ale to moze byt vselico, tak idem na gyndu,Vsetky lieky ,co som brala na platnicky som vysadila, nerobilo mi to dobre,Brala som ich len v nemocke