Pleseň na nechtoch na rukách

jonka23
15. jan 2019

Prosím poraďte mi niečo na pleseň..na nechtoch....dostala som ju po aplikácii gélových nechtov...začalo to jedným nechtom...no teraz sa mi zda ze uz nám na všetkých palcoch...kožna mi ani nemôže nič dať lebo som tehotná!!!!!dala mi lak no ten nič nerobí!!!!
Ďakujem za všetky rady!!!

sany90
15. jan 2019

@jonka23 zkus si koupit toto.. doporucila mi to moje nechtarka a pomohlo mi to...

nikpa
15. jan 2019

@jonka23 tea tree olej alebo koloidne striebro, obe kúpiš v lekárni. Keďže pôjde o lokálne použitie, malo by to byť v poriadku aj počas tehotenstva.

simsalabim
16. jan 2019

@jonka23 skusit mozes Excilor z lekarne. Aplikuje sa lokalne na nechet, je to ako hruba fixka, priesvitna a rychlo schne.

alechandrab
16. jan 2019

@jonka23 najviac pomáha obyčajný kokosový olej, je to skôr ako kokosový šmalec taká hustejšia zmes ale kokos má dezinfekčné účinky vyskúšaj budeš milo prekvapená a hlavne je bio, ja som to kúpila v jednote taký malý kýblik 1kg kokosový olej za nejakých 6.-E ale fakt pomáha, odober si niekde do krabičky napr. od masla aby si tam nechodila rukami a kľudne napr. večer si natieraj ako keď kremuješ a čo neminieš môžeš použiť v kuchyni🙂

mariaabrahamova
18. jan 2019

Ahoj, mojmu manzelovi pomaha jeden krem a vitaminy mal velke problemy a uplne mu to zmyzlo

jonka23
autor
21. jan 2019

@mariaabrahamova
A o aký krem ide!?
Prosím poraďte je to nepríjemne s takými nechtami...ufff

slnko93
28. máj 2020

Jonka existuje laserová liečba.... robia to v eveclinic, frais a podobne... napíšte tam🙂

slnko93
28. máj 2020

teda asi vám to už prešlo, ale do buducna pre iných napr🙂)

jonka23
autor
29. máj 2020

@slnko93 dobrý deň, neprešlo.. stále mám tie nechty strašne!!!
Teraz zas Kojím, takže zas nemôžem podstúpiť žiadnu konkretnu liečbu... ako mi odporučila kožná, no kremiky a laky moc nezaberajú...na laser stále myslím...bojím sa že ani ten nezaberie...no ešte som to neskúsila.

jonka23
autor
29. máj 2020

@slnko93 toto všetko používam na striedačku.. najhoršie sú na tom ukazovák a prostredník..niekedy má až bolia “nechty” a vidno pod nechtom trochu červene.... na maličkých sa mi urobili tske ryhy...

slnko93
30. máj 2020

@jonka23 nevyzerá to tak hrozne! keby ste videla čo som mala na nechte na nohe pod lakom na 4 tyzdne sa mi tam urobilo peklo, všetko som zostrihala zbrusila a teraz davam na striedačku excilor pero, keď sa mi trocha zahoja nechty budem davať lak z lekarne neviem spomenuť na nazov... a ak to nezaberie idem na ten laser, to vám zaberie určite tam skočte! hlavne na rukach to lahšie preliečite ... a kupila som si kozie kolostrum na imunitu lebo som sa docitala že to ma dočinenia s imunitou

kittykat22
30. máj 2020

@jonka23 s plesnami by si mala ist k lekarke. Ta zoberie ster a posle ho do labaku kde kultivaciou zistia, o aky druh plesne sa jedna. Na zaklade vysledku ti predpisu lieky na 4-6 tyzdnov. Zbavit sa svojpomocne plesni je velmi tazke.

jonka23
autor
30. máj 2020

@kittykat22 dobrý večer... veď to riešim cez doktorku, lenže teraz nemozem nič, lebo kojím... takže keď skončím kojiť, mám prísť!!
Takto svojpomocné, je to na dlhé trate... mám už tu pleseň niekoľko rokov... Som z toho už zúfalá...

heln
30. máj 2020

Ahoj, mozno to nepomoze, ale neskusala si hypermangan? Je to len lokalky kupel, takze by to nemalo mat vplyv na kojenie.

jonka23
autor
31. máj 2020

@heln ďakujem za typ.. počítam si o tom a skusim!!