Pľúcne mykoplazmy v 19tt

13katarinka13
4. jún 2019

Dobrý deň želám, prosím poradte...
Som tehotná , aktuálne končím 19. týždeň t. , v prvom trimestri mi dr zistila pľúcne mykoplazmy
( na moje požiadanie odberu krvi),
otázka znie... je horšie ich neliečiť a počkať do pôrodu? alebo brať antibiotiká už teraz? mám dusivé záchvaty kašla ,ktoré väčšinou končia zvracaním (nie vždy) ...ale asi to tiež nie je bezpečné pre dieťatko....prosím ak ste si niektorá týmto prešla, poradte...ĎAKUJEM❤❤

jersey87
13. júl 2019

@13katarinka13 no co ine nam ostava? Len sa nejako udrzat pri zivote. Budem si asi strihat meter ako na vojne. 😃

angelinja
14. nov 2019

@jersey87 ahoj prosim ta ako si brala ten sumammed tri balenia v kuse?alebo nejaka prestavka medzitým?dkaujem

jersey87
14. nov 2019

@angelinja kazdy tyzden jedno balenie. Piatok, sobota, nedela jedno balenie a potom 4 dni prestavka. A v piatok som zacinala dalsie balenie.

angelinja
14. nov 2019

@jersey87 aha ok dakujem

nicky8477
4. okt 2021

Baby prosím manžel má mykoplazmu pľúc stále mu doktorka dáva dookola klacid ale nikdy to nepomohlo ženy mykoplazmu zabilo ale len utlmilo mam. Žiadať priamo summamed ci co odporúčate uueokto ťahá a stále kašle

jersey87
4. okt 2021

@nicky8477 ja co som citala kadeco, tak proste mykoplazmy su svine a vedia sa stale vracat. Zvlast, ak sa neprelieci cela rodina. Ked som ja mala mykoplazmy, tak siel na krv pre istotu aj manzel, aby som to po prelieceni znova nechytila, pre zmenu od neho. Mykoplazmy su komunitne ochorenie, teda sa siria rychlo v uzavretych kolektivoch, ako triedy v skole, domacnosti, rozne interierove kruzky. Ked sa nepreliecia u vsetkych, moze ich clovek mat stale dokola.
Takze tvojmu manzelovi mozno ten klacid aj pomoze, ale mykoplazmy chyti niekde inde znova.