Po tele sa mi robia červené fľaky

16. máj 2022

Zdravím 🙋🏻‍♀️ Po tele sa mi robia takéto červené fľaky 🧐 Tento na fotke sa mi spravil pred pár mesiacami a bol úplne maličky a takto sa mi rozrastol 🙄 nesvrbí ma to .. len sa mi to rozširuje .. mam este dalšie tri 🙄 pri pazuche ,na prsiu .. Stretol sa niekto s tym ? čo to môže byť ? ja som počula ževraj sa to objavuje po korone .. Ďakujem za každú odpoveď 😇

1xenia1
16. máj 2022

Povedala by som že je to na návštevu kožného. Môže ísť aj o pleseň

diamond007
16. máj 2022

Ja som takéto mala na prsiach a hrudníku v tehotenstve, kožná povedala že to je prekonaním nevyliecenej choroby / vírusu (vôbec som nič neprekonala ale možno telo malo čo robiť s tehotenstvom), dala mi masť a o tri dni to zmizlo a už sa nevrátilo.

simsalabim
16. máj 2022

Kozna plesen podla mna.

jjanulienka
16. máj 2022

Nejedla si veľa céčka? Pomaranče mandarínky? Mne a to spravilo na prsníku a bolo to z tých mandariniek samo to odznelo

snezienkaaa82
16. máj 2022

Po korone nie, ja to na am tiež, ešte ani korona, nebola. Mňa to aj svrbelo. Väčšinou sa, mi to objaví v strese, po chorobe..... Natieram to Biodermu alebo indulonou.

lasona
16. máj 2022

Pytiriasis vertricolor- kožná pleseň to je. Na kožné a dá na to doktorka masť.

kvetinka719
16. máj 2022

Neni to pytiriasa rosea? Začína jedným supinatym ložiskom, do ca 2-3 týždňov prichádza výsev na tele, najčastejšie v hornej časti. Ja som to mala, diagnostikovali mi to až neskôr, lebo najprv si mysleli, te ide o niečo iné a skončila som sýtym v nemocnici na extrémne vysokých dávkach kortikosteroidov- do mesiaca som mala pokoj.

snezienkaaa82
17. máj 2022

@kvetinka719 dcérka to ma,, občas. Natieram a zmizne to po pár týždňoch.

veja79
18. aug 2022

Môj manžel také máva roky, vždy v máji sa objaví - pod pazuchou, na stehnách, na ramenách...Veľmi veľa vyšetrení mal, bol u viacerých dr. - vzorky mu brali a nič sa nikdy nenašlo. Na prvú vždy dr že pleseň alebo borelia. Nič sa nepotvrdilo, a ani kremiky nezabrali. Zmizne to po pár týždňoch samo a po roku sa zasa objaví - len dať pozor aby sa to nezapálilo, udržovať čisté. jeho to nikdy nesvrbelo, nikdy sa to na nikoho neprenieslo -len to bolo škaredé. Držím palce

andyyy1111122
16. jan 2023

ja s tým bojujem od konca novembra. Kožná mi nato dala všetko možné. Aj ster bol. Nejaka baktéria vraj. Stratilo sa to antibiotickou mastičkou belogent. Dva tyždne klud bol. Bola som aj na infekčnom či nahodou to nieje niečo velmi zle.Tam som šla sama od seba. NIkto ma neposlal. Vraj nie vraj je to bežná bakteria. Šla som znova za kožnou že tam niečo znova je tak sa ma spytala, čo tam zasa robím. No psychika zafungovala aj som si poplakala, ako sa tak môže lekar správať ked ma pacient problem. Vravela, že u nej je to uzavretá ve. Teraz mam novu kožnú lekárku. Dostala som niečo nové . To zabralo a povedala mi, že to nieje baktériou že človek ma v sebe milion bakterii. Že to chce klud a natierať prejavy. Snad sa to postupom času stratí. Tie flaky na tele su nevyspytatelné. Ani sami lekari presne nevedia kolkokrat čo presne z čoho to je. Hygiena dodržana, človek navštivi aj lekara a aj tak je v bludnom kruhu. Ja som si kupila aj oreganovy olej aj olej z čierneho orecha. že prečistí telo. No neviem. Pomohlo mi to skôr na trávenie. Ale teda tu mastičku robenú čo mi predpisala pani doktorka terajšia zatial pomáha. Držím palce každému kto niečim podobným trpí. A vlastne prekonala som v oktobri aj koronu dosť škaredu a tiež som mala po korone ešte aj po ženskej stránke problém. Môže to byť aj z toho. Ktovie. Ak tu niekto objaví niečo s čím ma už dlhu dobu klud tak budem rada za odozvu 🙂