Pocit "Ihličky" po tele - čo to môže byť?

mirka4821
8. dec 2018

Zažil niekto už tento neprijemny pocit? Akoby vas niekto jemne pichal tenkou ihlou rôzne po celom tele, vsetky vysetrenia mam v poriadku krv, alergia atd. Sem tam ma aj zasvrbi pokozka. Co mi chce telo povedat?

moni017
25. nov 2020

Palenie v patach a dlaniach

paulie123
27. jan 2021

Zdravím čítam vaše komentáre mam tento istý problém a uz som zúfalá :( pomohlo vám niečo stoho co ste spomínali???

lamadea
28. jan 2021

L
@paulie123 máte aj problémy s chrbticou? Driekova, krčná?

hanica888
30. jan 2021

@mirka4821 Ja mám podobný problém. Začalo sa to pred pár dňami. Začala ma svrbieť pokožka ale na koži nemám žiadne vyrážky, poranenia,... proste z ničoho nič. Nevedela som ako mám opísať tento pocit....ale vy ste to presne vystihli. Ako keby ma niekto pichal malou ihličkou. Ale viete, ja som strašný hypochonder, takže sa bojím každého jedného príznaku...čo na to pomohlo vám ak sa môžem opýtať?

catherinah
30. jan 2021

Skuste dlhodobo užívať Milgammu N podla odporucaneho najvyssieho davkovania.

paulie123
31. jan 2021

@lamadea nie nie nič také ale len to pichanie hlavne na dolných končatinách.

peterzbratislavy
26. feb 2021

Takéto pichanie po tele som mal asi pred 2 rokmi pochodil som všelijaké vyšetrenia alergické neurologické a nič.Najhorsie to bolo v noci.Dieta nedieta . Ešte mi občas zabrala tabletka na alergiu Zodax ale nič moc.Ja som tomu hovoril ihlickovanie.Trvalo to asi 2mesiace a zrazu sa to strácalo.Teraz sa mi mi to zase vratilo po prekonaní Covidu19 a 2 dní 2noci počas Covidu19.To bolo hrozné nemohol so mať skoro nič oblečené.Teraz je to také slabšie dúfam že sa to stratí ale čo na to ako pomôcť neviem dúfam že to zmizne.

elisimi13
26. feb 2021

@peterzbratislavy ahoj, skus Milgammu N + magnezko, niekedy treba brat dlhodobejsie, aj zopar mesiacov...Milgammu N treba "pauzovat" najmä co sa tyka vit.B6 -pyridoxin, tak napr pri dlhodobejsom pravidelnom uzivani treba po 5 mesiacoch uzivat len Milgammu bez "N" aby sa neuzival pyridoxin, takto treba aspon mesiac a potom sa mozes vratit znova k Milgamme "N"...este potom pred planovanim ukoncenim uzivania (pri dlhodobom uzivani) treba postupne vysadzat, teda uberat davkovanie do stratena 😉

paulie123
27. feb 2021

@lamadea nie nie nemám 🙂

home66
26. apr 2021

@peterzbratislavy zdravim ,mám tiež toto ,ihličkovanie,tiež som prekonala covid minulý mesiac ...Vám sa polepšilo? Či to stále trvá?

catherinah
26. apr 2021

Skuste vylucit tetaniu.

deeena
22. okt 2021

Mám podobne,ale nepripadá to u mňa ako pichanie,ale skôr akoby mi niečo liezlo po nohách. Pred mesiacom som mala pásový opar na chrbte,už mám malú chrasticku,a následne toto

catherinah
22. okt 2021

@deeena uzivat milgammu N a magnezium

elisimi13
22. okt 2021

@deeena vela beecok a ano, opar ako taky = nervovy system...to su aj tie pocity ihlicky, mravcenie...

ave1
31. okt 2021

@deeena
Dobry deň, ja nám podobný problém, časté herpesy na perách v posledných mesiacoch a 3 týždne svrbenie a ihlivkovanie po tele. Základný krvy obraz je v poriadku, u alergológicky mi potvrdili zníženú imunitu a nasadila isporinosine. Prišli Vám na dôvod?

deeena
1. nov 2021

@catherinah ďakujem za radu. @elisimi13 myslela som si,že to môže byť skrz pásový. Keďže aj dr mi povedal,že to je liečba nadlho. @ave1 ja práveže netrpim herpesmi,až v stredu idem k dr,tak som zvedavá.

ave1
1. nov 2021

@deeena Aha jasne, tak zo sme sa nepochopili. Ja mam už 3 týždne ihlickovanie po tele a neviem či s tým súvisiacaj herpesy, ktoré som mala poslednú dobu viac x na perách. Viac ma štve to svrbenie, ihlickovanie. Obvodacka mi zobrala krv, urobila Sono brucha + Rtg hrudníka. Všetko negat. Čakám ešte na výsledky stolice

ave1
3. nov 2021

@mirka4821 Dobry večer. Mám podobne príznaky ako popisujete. Čo vam pomohlo? Aké ste mali vyšetrenia? A sko dlho to trvalo? Dskujem

1stefi121
31. jan 2022

@natalianm zdravím vás ako ste natom teraz..

natalianm
1. feb 2022

@1stefi121 uz vyborne ubehlo od tohto stavu niekolko rokov.
Vsetko to bola pricina stres a krcna chrbtica.

1stefi121
1. feb 2022

@natalianm hej čiže to bodave pichanie po tele bolo zo stresu?

zuzka148
1. feb 2022

@mirka4821 Mne tiež vychádza ako príčina stres, krčná chrbtica a obzvlášť toto obdobie. Začiatkom roka to mám vždy zhoršené. Plus zlá termoregulacia, studené končatiny. Určite tie B vitamíny, dostatok spánku, minimalizovať stres a cvičiť. Výborný je SM systém. Len keby toho času bolo viac🙃

natalianm
1. feb 2022

@1stefi121 urcite ano aj ked len podvedome… bola som v strese roky som sa s tym trapila bola som zbechutena uz zivotom… ale vsetko sa zmenilo narodenim vytuzenej prvej dcerky, potom prisiel druhy zazrak dalsia dcerka a na vsetku bolest som zabudla. Takze stres
Neviem doteraz poradit ako sa z toho dostat ak niekto ma podobny problem…Mne nepomahalo nic ani oddychovat -relax nejake cvicenia… nic. az cas vsetko vyliecil. mozno to zmiernovali cvicenia na krcnu chrbticu ale minimalne.

1stefi121
1. feb 2022

@natalianm mna už poslali na.lumbalku kvôli tomu ...preto sa pýtam...

katulienkax
1. feb 2022

@ave1 s herpesmi to súvisieť moze. Minule som čítala o dôsledku epstein vírusu na roztrúsenu sklerozu ale že tento vírus poškodzuje nervový systém aj u ľudí čo nemajú SM a prejavuje sa to rôznymi nervovým poruchami. Lekári samozrejme na nič neprídu keďže 90% ľudí je infikovania týmto a inými herpetickymi vírusmi a u niektorých jedincov sa aktivujú v priebehu života v rôznymi nervovým poruchami

katulienkax
1. feb 2022

@1stefi121 to je hlúposť lekári keď si nevedia rady zvalia vsetko na stres, stres vyvoláva ochorenia ale samotné ochorenie už ma nejaký fyzicky dôvod ale lekári vsetko hodia na stres.

1stefi121
1. feb 2022

@katulienkax chcu vylučiť sm..mam mr mozgu..

ave1
1. feb 2022

@katulienkax no neviem, herpesy už nemávam… môj neurológ si mysli, že terania. pálenie, svrbenie nôh pripisuje zvýšenej nervovej dráždivosti. Dal mi na to nejaké lieky a magnezko, ale zatial beriem len magnezko.

natalianm
1. feb 2022

@1stefi121 to ma mrzi, vies co ja som chodila tiez casto na MR mozgu kde mi nasli cystu ale to nebol dovod toho. myslim ze keby natrafim na ochotnejsiehi lekara tam to riesi dalej mne nasadili lieky… lyrica a taketo oblbovaky. Nic nepomahalo. ja som potom vzdala xhodenie po lekaroch. ze fakt uz nech je ako je.
kazdopadne ak tebe planuju robit to co pises nebude to dovod stres…
drzim palce nech sa vyhnes zlym diagnozam

1stefi121
1. feb 2022

@natalianm nádor to nieje ...to vylúčili ..