Pocit na odpadnutie, pocit ťažkých rúk, vnútorná triaška

miska6868
18. júl 2023

Dobrý večer ,

Sú tieto prejavy úzkosť? Pocit na odpadnutie , pocitom ťažkých rúk, vnútorná triaška, časté chodenie na wc, strach , búšenie srdca, bolesť medzi lopatkami , celková slabosť, mráz po tele spojený s teplom, sucho v ustach , zavraty, pocit na vracanie ? Alebo hladať príčinu inde ?

zmrzlinka2021
18. júl 2023

@miska6868 ak lekári vyšetreniami nič nezistia, na 98 percent psychika
Treba spomaliť

beeesy
18. júl 2023

@miska6868 v podstate učebnicová úzkosť. Mala som tieto príznaky pred 3 rokmi kym som začala brať lieky a teraz som týždeň po vysadení a znova to isté ako abstinenčné. Čiže vyslovene ak nie je potvrdené iné ochorenie tak áno. Ide o psychiku ale vždy je lepšie prejsť najprv podozrenia u lekárov a keď sa diagnózy vylúčia zostáva psychika ako posledná možnosť.

zmrzlinka2021
18. júl 2023

@beeesy a chodila si aj na terapiu? A vieš aj príčinu úzkosti?

beataxxx
18. júl 2023

Odmeraj si pre istotu tlak a sleduj si, ci mas rovnomerny pulz

beeesy
18. júl 2023

@zmrzlinka2021 áno chodila súčasne pri liečbe. Ale vraj žiadna terapia v podstate nedokáže urobiť zázraky lebo väčina progresu je ak tak na človeku ako takom. Príčina bola prekonaná trauma (ohrozenie na živote a fyzické napadnutie) ale napríklad ja mám triašku, pocit búšenia a tlaku v tele a zmeriam si tlak a stale mam 120/70/68-75 cize uplne idealny

luccija
18. júl 2023

@miska6868 cukor máš dobrý, štítnu žľazu?
Ale áno vyzerá to na veľa stresu a uzkost

beataxxx
18. júl 2023

Autorka spomenula aj niektore predinfarktove priznaky, len nepise, ci ma toto dlhsiu dobu, alebo len par hodin-to je v tomto pripade podstatne

miska6868
autor
18. júl 2023

@beataxxx ako si odsledujem rovnomerny pulz?

miska6868
autor
18. júl 2023

@luccija cukor ok, stitna zapalena , zevraj autoimunitne ochorenie , tvoria sa mi protilatky

miska6868
autor
18. júl 2023

@beataxxx trva to uz vyse tyzdna , len sa to stupnuje a uz niekolkokrat za den

luccija
18. júl 2023

@miska6868 ak máš doma ukludnovak daj si pár dní a uvidíš či Ti bude lepšie, ak áno psychika.Nemoze to robit tá zapalena štítna žľaza?
V menopauze nemôžeš byť?

beeesy
18. júl 2023

No mne v podstate urobili pred 3 rokmi len holter na srdce, krvny obraz a ct hlavy. Potom to uzavreli ako panicku poruchu, uzkost a tetaniu a nasadili mi adčka. Cize nenasledoval nejaky rad vysetreni len v podstate nejaky zaklad co bol treba. Ale to bolo v priebehu tyzdna hotove a potom ma odoslali objednat sa psychiatrovi. Ten mi daval doteraz lieky sertralin ale bolo mi po tych 3 rokoch z nich zle tak skusal upravit rozne davku jej vysku ale nezaberalo tak som ich pred tyzdnom nakoniec sama vysadila lebo uz ma to obtazovalo. Teraz sice zazivam peklo ale stale dufam ze to prejde a potom bude lepsie. Kedze mi ich vymenit nechcel ak ked som mu opakovane hovorila ze mi z nich nie je po 3 rokoch liecby dobre tak to ignoroval. Cize nemala som na vyber. Ale posledne dni mi je fakt velmi zle. Dnes som to povedala aj obvodnej a povedala ze musim vydrat aby si telo zvyklo ze je bez liekov.

miska6868
autor
18. júl 2023

@luccija neviem vôbec či štitna ,menopauzu nemam

beataxxx
19. júl 2023

@miska6868 prilozis si ukazovak k zile na zapasti a sledujes, ci je pulz pravidelny alebo nepravidelny..prepac…myslela som si, ze toto vie kazdy…….

beataxxx
19. júl 2023

Ale ked to mas tyzden, tak infarkt to nebude, vyzera to na zachvaty paniky, asi mas toho vela, ked si este nebola u dr, kup si v lekarni magnerot, to mierne ukludni,a ak mozes, oddychni si 1-2 dni, mozno si len vystresovana z prepracovania a aj zo sledovania tychto priznakov

katarinka89
19. júl 2023

@miska6868 mne to príde ako tetania. Vypytaj si výmenný k neurologicke, tá ti urobí testy.

miska6868
autor
19. júl 2023

@beataxxx to som uz skusila aj magnerot aj oddych , nezabera

luccija
19. júl 2023

@beeesy ako si sa cítila po 3 r, že TI robili zle?väčšinou lekár nemá problém lieky vymeniť.Vysadila do ich postupne dúfam, že nie naraz.
@katarinka89 urobí testy áno, napíše, že tetania predpíše Magnosolv s radou, že má cvičiť jogu a oddychovať.Max jej dajú naspat AD a ukludnovak

beeesy
19. júl 2023

@luccija zacala ma neskutocne boliet hlava a musela som ich brat napriklad ze dva dni som si dala tabletu a 4 dni nie lebo ked som brala kazdy den tak som sa triasla a mala pocit akoby som predavkovana tak som znizila na polovicu na 25mg po mesiaci mi zacalo byt zle tak mi lekar kazal 2tyzdne brat na striedacku jeden den polovicu a jeden den celu ale zhorsilo sa to este viac tak povedal ze si mam davat celu tak som povedala ze skusim ale ze podla mna nech si dam akukolvek davku je mi podla mna zle z tych liekov skusila som a nepomohlo tak mi zmova povedal ze mi nie je zle z liekov a ze si mamdavat polovicu kazdy den. Ale stale zhorsenie tak uz som toho mala dost a z polovice to je 25mg som vysadila uplne. A teraz mam aj tak problemy. Neviem ci to abstinencne priznaky ale je to strasne neprijemne. Neustaly pocit na omdlenie, krce v bruchu, neustaly dunivy zvuk v usiach, zavrate, slabost, tlaky, proste neviem normalne fungovat. 🫤 uz som z toho fakt nanic aby lieky ktore som brala 3 roky a podotykam poctivo kym mi nezacali robit problemy, nemali ziadny vysledok a bolo mi este horsie.

luccija
19. júl 2023

@beeesy keď si si napríklad 4 dni nedala mohlo TI byť zle z toho znovunasadenia.Vysadzaju sa veľmi pomaly a po malých kúskoch.Skoda mohol lekár zmeniť liek.tiez sa prikláňam k tomu, že Ti je zle, že si si znížila dávku, ake veď uvidíš o mesiac, dva...hlava Ta už neboli?

beeesy
19. júl 2023

@luccija teraz ma hlava nebolí len bola somkvoli tomu 4 mesiace PN a teraz mam nastupit do prace ale v tychto stavoch to neviem zrealizovat vobec netusim co spravit. Ako funguju ludia ked maju takto problemy ze vobec nevladzu fungovat normalne ?

beeesy
19. júl 2023

@luccija Neda sa proste takto pracovat ked kazdych 10 minut ma clovek stavy ze spadne na zem alebo sa pozvracia. A lekarka mi povie ze mam vydrzat ale ako ked sa to neda aj doma stale beham na wc.

katarinka89
19. júl 2023

@luccija jasne, tak ako píšeš, pretože tetania nieje choroba, liek nanu neexistuje. Telo v strese vylučuje veľké množstvo magnézia, ktoré chyba na správne fungovanie nervov. Čiže sa to rieši symptomaticky, predchádzať tomu stavu.ako by si to inak ty riešila?

luccija
19. júl 2023

@katarinka89 chápem to bolo len na margo toho EMG veľa ľudí si myslí, že dostanú diagnózu zázračnu tabletku a budú fit.Ved tiež som to pred 2r zažila😂
@beeesy daj si ukludnovak, keď máš.Nechcem byť zlý prorok, ale dávaj pozor náhle vysadenie, keď si nebola dobre zaliecena takto vyzerá závrate, bolesti zaludka a časom zase na sedenie liekov.
Keď si bola dlhšie doma nová práca je ešte stres navyse

norbi2501
11. jan 2024

@beeesy ludia funguju tak, ze vpodstate funguju v obmedznych rezimoch, co znamena , prestanu chodit vonku, len raz za par mesacov, pretoze aj alkohol je spustac, tak isto kava a kofein, kazdy den beru magnesium. Prace maju len take, ze na manazera to uz nikdy nebude, pre takychto ludi ( tetanikov a panicke poruchy), je najhorsii , prilisny stress z vytazenia a celkovo z vnemov, ktore zivot prinasa, cize toto treba rzat uplne ze na minime, do toho sa hybat pravidelne. KEd to na cloveka pride pocas dna abo v nocu po dni, treba si lahnut n brucho alebo na bok a tento stav s chladnou hlavou predychat , plytkym nadychovanim a vydychovanim. Nebudem klamat je to kriz, ale to co ponuka medicina je len utlmovaky pre mozog aby nevyvolavalo takto vzruchy, cize neriesi pricinu preco to vzniklo ale len nasledok a prejavy, castokratje to s vedlajsimi efektami a clovek j ako vymeneny, preto vel aludi s tymito problemy radsej akceptuje tieto pocity ako keby malo brat liecbu, ktora im pozmeni charakter. Treba zmenit stravu , nejest vela cukru, ale zdravo. Malo spracovanych potravin. Nikdy to uz ale uplne nezmizne , budu tazsie obdobia ked budes prezivat vela zmien alebo turbulencie vztahove a v zivote , ci novu pracu. Pracovanim na sebe si to ale vies utlmit casom na minimum, zivot uz al enebude ako pred tym , rad by som nieco pekne povedal ale k tomu aj pristupovat, ja mam tieto tetanicke stavy uz 5 rokov, Zeny to postiuje viac ako chlapov asi tak 10 ku 1.