Pohryznutie psom v tehotenstve

27. aug 2020

Ahojte, máte prosím niekto skúsenosť? Chňapol ma do prsta, rana nie je hlboká, ale prst je opuchnutý. Stačí vydenzifikovať, alebo je nutné ísť na pohotovosť? Pes je očkovaný.

mondolina
27. aug 2020

Stačí vydezinfikovať.

mogaa
27. aug 2020

stačí dezinfikovať, ved pes je očkovaný tak ak to nie je hlboké - nič ti nehrozí....k lekárovi až keby sa to začalo zapalovať alebo hnisať, inak je to zbytočné

autor
27. aug 2020

Ak nevadí, priložím fotku. Ale skôr sa obávam nejakej infekcie.. Tak snáď sa to nezapáli..

autor
27. aug 2020
syslik81
27. aug 2020

ked to umyjes a vydenzifikujes zistis e tam v podstate nic nieje .. skarado to vyera lebo je to cerstve .. neboj nic sa ti nestane .. a urcite to nieje na pohotovost ak sa to nebude zapalovat co na 90% nebude

sunny8
27. aug 2020

Ja by som na pohotovosti bola už dávno v tehu zvlášť

babulka97
27. aug 2020

Nevadí že je očkovany treba ísť na pohotovosť, ak je to do krvy a náhodou ma niečo a očkovaný bol dávnejšie tak ja by s okm to radšej odkontrolovala..

mondolina
27. aug 2020

Veď to treba umyť a vydezinfikovať.

mondolina
27. aug 2020

@babulka97
Myslíš že na pohotovosti jej budú robiť nejaké špéci testy? Určite nie.
Za týždeň ani nebude vediet že sa jej niečo stalo.

zuzka565
27. aug 2020

Mňa pohrýzol nás pes. Bola som vtedy na začiatku tehotenstva. Najprv ma pohrýzol do ruky a nesledne do nohy (nie kvôli tomu ze by bol agresívny ale vybehol na cestu a zrazilo ho auto a ako som ho chcela zobrať z cesty tak čo ho to bolelo tak bol v šoku) ránu som si pravidelne dezinfikovala. Pekne sa zahojila. Na ruke ani nevidieť kde ma kusol ale na nohe mam jazvu. Budem mať aspoň na neho pamiatku 😔

babulka97
27. aug 2020

@mondolina jej zdravie, ja som len poradila