Polycysticke obličky

katka281
6. feb 2022

Ahojte. Manzel ma cysty na oblickach. Stupa mu kreatinin a lekari nevedia zistit z coho (pravdepodobne mu oblicky odchadzaju). Idu mu zavadzat fistulu - priprava na dialyzu. Bude musiet podstupit transplantaciu. Mame rocne dietatko, hypoteku na dom... Pred piatimi rokmi mu umrel po transplantacii obliciek 25rocny brat na obojstranny zapal pluc. Ochorenie ma dedicne a ziadne pridruzene ochorenie nema, ma 28 rokov.
Prosim vas presli ste si tym niekto? Mate za sebou transplantaciu?
Mam velky strach ze ho stratim, ze umrie.

zlatbedn
19. jan 2023

@katka281 ahoj. Až teraz som našla tvoj príspevok. Ako sa máte? Je to už rok čo ti tu nikto neodpísal 😓.

katka281
autor
20. jan 2023

@zlatbedn ahoj 😊 ano, asi som si uz zvykla, ze tu radsej zeny reaguju na iny typ prispevkov. Pekne od teba, ze si napisala 💛 manzel je uz dva mesiace po transplantacii, bolo to tazke obdobie, musela som sa s tym popasovat sama a zostat v "pohode" hlavne pre maleho. Transplantovali ho presne v den nasho tretieho vyrocia svadby, co bolo teda naozaj zvlastne. V ten den som bola vydesena k smrti. Dufame, ze sa uspesne zotavi a bude vsetko v poriadku 🙏 uz ho mame doma, vyzera spokojne ☺

evaachesa
20. jan 2023

Ja len že veľa zdravia a šťastia želám, už nech je len všetko v najlepšom poriadku. 🙏🍀❤️😚

katka281
autor
20. jan 2023

@evaachesa dakujeme krasne 💛 clovek by ani nepovedal, ako dokazu taketo slova dostat zo zlej nalady... ste zlate zienky.

zlatbedn
20. jan 2023

@katka281 manželovi želám dlhý a zdravý život s novou obličkou.
A celej rodinke želám more zdravia.
💓

evaachesa
20. jan 2023

@katka281 za máličko, držte sa rodinka. 🥰😘❤️

sakkira
14. jún 2023

@katka281 Aj ja zelam nech manzelovi dlho oblicka vydrzi 🙏najlepsie do 100 rokov...moj syn ma 15 rokov a polycysticke oblicky...tak asi aj nas to bude raz cakat..😔

zuwa78
19. dec 2023

Ahojte, moj muž teraz pred dvoma hodinamy dostal telefon z nemocnice, ze maju pre neho ladvinu.....nech sa co najskor dostavy.....dva roky chodi na dialyzu.....este dnes mu pozru či jeho krv sa stotoznuje z krvou novej ladviny.... ak to bude 1:1 zajtra mu ju transplantuju.....
Ma to dedicne....polycysticke ladviny....jedna i druha ladvina.....dialyzu do teraz zvladal bravurne.....
Drzte palce.....

zlatbedn
19. dec 2023

@zuwa78 ahoj. Na FB máme tiež skupinu polycystické obličky, prihlas sa.
Manželovi prajem len nech sa to v šťastí podarí.

zuwa78
19. dec 2023

@zlatbedn ďakujem!

katka281
autor
20. dec 2023

@zuwa78 ahoj, prajem vela vela sil a stastia manzelovi, nech sa oblicka ujme co najlepsie 💛 zial, nam to uplne nevyslo. Moj manzel je uz rok po transplante a bol to rok plny sklamani, stupania a klesania kreatininu a casteho pobytu v nemocnici. Transplantovana oblicka mu odisla, prave je v nemocnici a dnes mu robili pripravu na dialyzu. Oblicku mu daroval jeho otec, ani nevedia prist na to, preco sa tak stalo. Tak ideme odznova do boja 🤞

zuwa78
21. dec 2023

@katka281 ahoj,tak to mi je fakt luto....uplne viem ako sa citis....
Mojemu jednak tu oblicku nedali...uz bol pripraveny na op...este mu robili vysetrenia...a zustili mu ze ma opuchnutu nosnu sliznicu a to bol dovod pre mu ju nedali... zasadala lek.komisia..a povedali ze to by bolo velke riziko....takto dopadol...dnes ma dyializu ktoru uz druhy rok dobre znasa...a este je na krcnom....aby sa pozrel odbornik ako dat sliznicu do poradku.....uz rok sa trapy z dutinamy...nie a nie sa z toho vydostat......

katka281
autor
21. dec 2023

@zuwa78 ano, to je velmi velke riziko, pamatam ze aj moj manzel mal nespocetne mnozstvo vysetreni a muselo byt teda vsetko tiptop. A dialyzuje sa tvoj manzel doma alebo dochadza? Ak smiem vediet, kolko ma rokov? Moj nedavno oslavil 30tku. Je dobre ze fajn znasa dialyzu dva roky. A darcu mu este urcite najdu, budem mu drzat palce 🍀

zuwa78
21. dec 2023

@katka281 na dyalizu tam a späť dochadza sam...transport odmietol,lebo sa citi dobre.Dnes vecer ho operovali na nosne dutiny.Mal byť operovany okolo obeda,uz aj ležal na operačnom stole,ale nezačali lebo mal vysoky kalium v krvy.Dali ho na hodinu dialyzovat, aby kalium padol nižšie.Inač by sa po celkovej narkoze neprebral.Ešte neviem nič,ako do cele dopadlo.Čakam .
Moj ma 45.r.Problemy začali pred cca.18 r.Začalo to vysokym tlakom,bolesť obličiek...sonografia ukazala ze obe obličky su dva krat širšie a dva krat väčšie...uplne pokrite cystamy...no a pred 5.r začal stupat kreatinin...on to ma dedične....
Tvojmu manželovi želam veľa zdravička...nech sa drži

zuwa78
21. dec 2023

@katka281 este sa chcem spytat....vyššie si pisala ,že manžel to ma dedične.....ma to po mame?....

zuzanaa239
21. dec 2023

@katka281
@zuwa78 držím vám palce ❤️

zuwa78
21. dec 2023

@zuzanaa239 Ďakujem!

lilke
21. dec 2023

@katka281 @zuwa78 ahojte, manžel má tiež rovnakú diagnózu, tiež dedičnosť. Hrozila mu už dialýza, ale s diétami, a samozrejme liekmi, sa mu podarilo upraviť stav. No vždy po chorobe, špeciálne po kovide, sa mu hodnoty zhoršia a bojuje nanovo. U vašich mužov to postupovalo postupne, alebo nárazovo to skočilo na dialýzu a potom na transplantáciu?

zuwa78
21. dec 2023

@lilke u mojho to išlo pomaly a postupne....tak začal dialyzu, kratko nato ho prihlasili na čakaciu listinu. Po dvoch rokoch sa nasiel darca....

reginka315
9. apr 2024

@zlatbedn ahoj ako môžem vyhľadať tu stranku