Polyp na maternici

simi222
5. jún 2013

Ahojte,mam jeden problem zdravotny,dnes som bola na prehladke u genikologa a zistil mi polyp na maternici 2,6 cm,musim ist na operaciu.Prosim Vas mal dahdo taky to problem.Dakujem

jahodky
2. jún 2017

Ahojte 💐kocky ,,možno mi niektorá z Vas pomôže a napíše mi názor ,skúsenosť mam 8mm polyp na maternici najskôr som bola na vyšetrení hysteroskopiou ,strastne ma to bolelo on stale že som velmi uzka ,povedali mi tam ten polyp je a že to musia vybrať a na operáciu ma objednali ...vsetko sa tak stalo 30.5/17 som tam bola uspali ma ,neviem co mi robili ale nevybrali mi ho ja uz taká rada ked ma Sestricka zobudila ,po narkoze plno krvy ale štástna že to mam za sebou ,, zrazu prišiel doktor že som velmi uzka že sa tam nedostal a nemohol mi ho vybrať ... ten istý doktor ktorý ma predtým pozeral aj objednal na operáciu .. neviem co si mam o tom myslieť vedel že som uzka ale co mam úzke nechápem ,v papieroch mam že za 8 týždňov ma objednajú na ďalšiu operáciu zúfalstvo je toto ked som sa spýtala ako mi to chcú robiť že budú mat ine nástroje ako ..on mi tvrdí to nieje dôvod prečo niesi tehotná len toto mi mlel .. som v Anglicku a predsa je to ine ako doma, s priateľom sa snažílkujeme od augusta minul.roku a nič. Preto ma poslali ci som zdravá na toto prišli ,mam 40 detičky nemam žiadne a ani môj partner ,jemu zobrali spermie a výsledky nič..len mu zavolali po 2 dňoch že ma zase ísť dat spermie ale do nemocnice , predtým to bolo do laboratória je to normálne robia chlapom takto odbery objednali ho až v septemb.mozno mi niekto pomôže a odpíše poprosím ak máte info napíšte mi ... ďakujem pekne

natalia_2
2. jún 2017

Baby mam polyp na maternici ktory odhalil gyndoš pri vnutornom sone...vždz som mala menštruaciu presne na 28. den a teraz už na 20 den znova..mam z toho take nervy lebo o 3 tyždne ideme na dovolenku a bojim sa krvacania...po 3 mesiacoch mi kazal prist na kontrolu som zvedava ci to rastie alebo co navrhne.Polyp vam ake problemy sposoboval s čim treba ratat??

jajka78
2. jún 2017

a nechces skusit na sk doktorov? nechapem co si uzka, v anglicku su dvny doktori
@jahodky
no mne presne skakal menzes 2-3 dni a silne krvacanie, mam to uz vonku, bol malicky ale menzes silny fest, velke kusy zo mna isli. teraz som mala prvy krat a iny rozdiel.som zvedava co povie v pondelok, velmi som sa bala kedze som nikdy nic nemala ani zakrok ani narkozu , bolela ma hlava krize i som dlho krvacala ale nie vela

jahodky
2. jún 2017

@jajka78
Ahoj veď to nechápem ani ja ,asi naozaj pôjdem na Slovensko a poradím sa ďakujem a tebe držím palce v pondelok nech ti to dobre dopadne ,nech si zdravá a spokojná

zibi
2. jún 2017

@jahodky no mas polyp alebo myom ..lebo ked je dnu v maternici a na takom mieste, tak oni to hysteroskopicky ani nevedia tak odstranit - zalezi od toho na akej strane je ... vacsinou to robia laparoskopicky a to je uz ine a v najhorom pripade ta otvoria a tak vyberaju ... no vacsinou to vedia takto zvladnut. Ked mas polyp cim skor von, ked je to myom 8 mm je dost, vie to pekne zdeformovat maternicu

zibi
2. jún 2017

@jahodky a spermiogram mate aky?

jahodky
2. jún 2017

@natalia_2
Ahoj ja som napríklad nemala žiadne problémy ,menzes Ok a krvacanie normálne len sa snažíme o babo takze to môže mat nejaký vplyv ,riad sa podľa doktora môj názor ,dúfam že to dopadne tak aby si bola spokojná a zdravá ..pa

vedorka
2. jún 2017

@jahodky ahojky, ja som otehotnela a vynosila aj s polypom. po porode som pila caj , alchemilku zltozelenu, vela a dlhodobo a po cca mesiaci, dvoch sa sam polyp vyplavil mimo cyklu a vycistila maternica, ktoru chceli cistit. cize som sa vyhla operacii. 🙂 kamoske zas po alchemilkovom caji zmizla cysta. 🙂

jahodky
2. jún 2017

@zibi
Dik ta odpoved Ahoj no je to polyp na maternici ,oni mi to chcú robiť znova a hysteroskopiou nechápem a spermiogram nič nám nepovedali veď to je zvláštne prvý krát mal zaniesť do laboratória napovedali mu nič iba za 2 dni mu volali že ma dat znovu volal tam a len ho objednali nič nepovedali veď to je tiet zvláštne nechápem ,,

jahodky
2. jún 2017

@vedorka
Ahoj Alchemilkovy čaj nepijem často ale asi začnem ďakujem ta radu aj gynex kvapky som si objednala 2 krát jedla ale nič hádam sa nám ti s priateľom podarí
Prajem pekný vecer
Dik za odpoved

zibi
2. jún 2017

@jahodky no ktovie, co sa stalo so vzorkou
naj je odovzdat priamo na mieste
mali by mat odberne miestnosti

no k tomu polypu - niekedy je to tazko hysteroskopiou vybrat, lebo sa tam nevei dostat tak ako ked ti to robia laparoskopicky cez brucho..takze budes musiet to vyberat takto pravdepodobne. Nedavaj si uz hysteroskopiu, proste nie je dobre tolko rypat v maternici, ked ti to takto nevedeli zobrat na prvy krat, pochybujem, ze sa to takto im podari..no ale prediskutovat s nimi vsetko treba, priapdne by som si sla po iny nazor ...

zibi
2. jún 2017

@jahodky to ze sa nedari, zavisi od mnohych faktorov ..prvy moze byt fakt zly spermiogram, Casto zena riesi seba a rozmysla, co ma ona zle a pritom spermiogram v haji..potom su tam imunologicke faktory, hematologicke, endokrinologicke ..je vela toho co moze sposobovat , ze to nejde

jahodky
2. jún 2017

@zibi
Však on to odovzdal osobne v laborke tak to chceli pretože do hodiny sa to musí ..co sa stalo neviem a ani neviem ci to robía tak stale alebo ma -mame priateľ nejaký problém ďalej neviem
A za ten polyp Ale oni mi to chcú zase robiť takto hysteroskopiou pôjdem na Slovensko a skúsim ísť k nejakému doktorovi uvidím co povie
Ďakujem za odpoved

natalia_2
18. jún 2017

mam polyp na maternici a dost ma to trapi.čitala som o tom vseliake clanky. Vraj je to predzvest rakoviny.Ake problemy vam to sposobovalo?dnes ma dost vyrazne boli cele podbrusie a menstruacia sa posunula.

jajka78
18. jún 2017

Nestras.i ja som bola na pochybach ci dat von.ale mala som silny menzes a chudokrvnost.co ostavalo.inak menzes pravidrlny a to som js nidy hormony nebrala snazim sa vyhybat vsrmoznej chemii atd. Prodte po druhom porodr po sedtonedeli ok vsrtko 3 roky som nebola na preventivke a to krvacanie sa xvysovalo.nechcem nsd tym premyslst i mna vselico napadlo.

natalia_2
18. jún 2017

@jajka78 tak si to nijako neriesila? ani chirurgicky?

jajka78
18. jún 2017

@natalia_2 ano.chirurgicky.dajakou ksmerou ci co v narkoze.asi 15 minut a bolo

nininini
19. jún 2017

Ahojky,vedeli by ste mi poradit uz druhy raz mi nasli polyp v dutine maternice a prvy raz mi ho vybrali pred 6rokmi predtym bol na krcku maternice,a chcela by som nejak prirodne odstranit,na operaciu nemozem ist,kedze mam zlu krv som chudokrvna...a tym pádom nemozem otehotnieť a hormony moc nechcem uzivat,uzivala som indonal.

jajka78
19. jún 2017

@nininini akoze zlu krv. i ja som chudokrvna odkedy menstruujem. od 12 roka.
inak vraj indol pomaha, potom skus himalajsky shatawari caj v zdravej vyzive, to vsetko som len pocula.

natalia_2
19. jún 2017

@nininini ahoj,indolan pomaha?

nininini
20. jún 2017

Indonal nepomaha,mne tak povedali,ze ked su velmi nizke hodnoty krvi hemoglobinu,teda silna anemia tak ze to je zla krv a ziadny lekar internista ma nepusti na operaciu...rozmyslam o alchemilkovej tinkture len zas su to hormony,a tie mi zas zvysuju stitnu zlazu....a ten shatawari caj?je ako na anemiu,ci?

jajka78
20. jún 2017

kolko si mala, ja 97 a vyberali mi polyp,silna je pod 80?
mas silny menzes, ci preco mas silnu anemiu
@nininini
shatawari na zenske vseobecne

nininini
20. jún 2017

Silnu anemiu mam z toho silneho krvacania,ano menzes az take velke kusy a to sposobuje ten polyp.a uz by som chcela otehotnieť mam 32r a stale zenske problemy sa vracaju

jajka78
20. jún 2017

A kolko mas hodnotu anemie?
@nininini skus aj niekoho ineho vyskusat dr.a beries daco na anemiu ci nezabera?
Ja som presne to iste co ty.kusy velke isli a vela krvi.zisti kllko musis mat aby si mohla na xoperovanie kedze vhces byt tehu

nininini
20. jún 2017

Bola som na hematologii tam mi dali lieky na zelezo,ale zatial nepomahaju...a prave som citala o tom shatawari caji alebo liekoch co si pisala,tak mozno skusim...musim zistit,ked tam pojdem o mesiac na kontrolu krvi a ty mas preco velke kusy krvi a vela?tiez nejaky zensky problem.zevraj to z nerovnovahy hormonov

heidynka
11. sep 2017

@vedorka Ahoj, koľkokrát denne by som mala piť ten čaj?nič iné si k tomu nebrala?

libawet
11. sep 2017

@natalia_2 len pre upokojenie sa - polyp som mala cca 13 rokov na krčku maternice asi 3 mm, nerástol mi a nič nerobil. Zmenila som gynekologičku, tá pri prvej prehliadke mi ho dala ambulantne von, tzv. vykrútila ho, len trochu som po tom krvácala, bolesť žiadna, to bolo všetko. Celý zákrok trval cca 2 minúty. Polyp - sa môže, no nemusí zvrhnúť na rakovinový útvar, rozhodne to nie je predzvesť rakoviny.

libawet
11. sep 2017

@nininini @heidynka @jajka78...dievčatá, skúste gynex, čisto bylinná a účinná tinktúra.
..Použitie Gynexu
•podporuje detoxikáciu tela, má antioxidačné a regeneračné účinky
•harmonizuje hormonálny systém, a tým upravuje napr. činnosť štítnej žľazy
•posilňuje obranyschopnosť organizmu
•je vhodný pri ženskej aj mužskej neplodnosti
•upravuje menštruačný cyklus, predchádza bolestivej, nepravidelnej či silnej menštruácii a premenštruačnému syndrómu
•pomáha pri gynekologických zápaloch, kvasinkových infekciách
•má pozitívny vplyv v prípade vaječníkových cýst a ochorenia prsníkov, preventívne pôsobí proti rakovine prsníka a maternice
•v období menopauzy stabilizuje psychiku, pôsobí proti nervozite, znižuje návaly horúčavy a potenia
•preventívne zabraňuje rozvoju osteoporózy
•pôsobí proti vypadávaniu vlasov
•je perspektívny ako doplnok pri liečbe roztrúsenej sklerózy
•zlepšuje zdravotný stav u diabetických pacientov
•stabilizuje psychiku, eliminuje negatívne účinky stresu a zlepšuje energetický stav organizmu; posilňuje organizmus pri fyzickom a duševnom vyčerpaní, pri žalúdočných neurózach, depresii a problémoch s adaptáciou na nové podmienky
•zlepšuje stav kože, slizníc a pľúc, má ochranný vplyv na cievny systém
•u detí s ĽMD (ľahká mozgová dysfunkcia) pomáha pri poruchách reči (dysfázia, oneskorený vývoj reči)
Použitie Gynexu z hľadiska psychiky
•obtiažna adaptácia na zmeny, lenivosť a nezáujem, sebaľútosť, emocionálna labilnosť, pomalé myslenie, nadmerná starostlivosť, uviaznutie v kruhu nekonečných obáv a pochybností, poruchy pamäti a sústredenia

jajka78
11. sep 2017

Beries ho? Ja mam v prsoch hrcky cysty a fibroadenomy.este keby to zmizlo..

libawet
11. sep 2017

@jajka78 mne osobne gynex veľmi pomohol pri myóme a silnej, bolestivej menštruácii. Myóm nerastie a po bolesti pri menzese ani stopa. Navyše som sa dosť upokojila, schudla ( pri gynexe nie je taká chuť na sladké ), zlepšila sa mi kvalita vlasov, ja som veľmi spokojná. Brala som intenzívne po dobu 3 mesiacov, 3 x denne po 7 kvapiek, teraz už len občas.