Polyp na maternici

simi222
5. jún 2013

Ahojte,mam jeden problem zdravotny,dnes som bola na prehladke u genikologa a zistil mi polyp na maternici 2,6 cm,musim ist na operaciu.Prosim Vas mal dahdo taky to problem.Dakujem

sjuz
28. aug 2013

@simi222 ahoj simi, ako si dopadla? mne dnes pri preventivke lekar objavil polyp a tiez mam ist na odstranenie. V pondelok sa idem dohodnut... Uz mas po?

simi222
autor
28. aug 2013

ahoj,ja už mam to za sebov,robili mi to v juni.Chvala Bohu bolo to dobre,nič strašne,rano som išla o 8 a okolo 2 ma pustili domov.Lepšie dat to odstranit,lebo mne to robilo problemy,neboj sa bude všetko ok.ked ta dačo zaujma napiš,velmi rada poradim.Svetlana

sjuz
29. aug 2013

@simi222 No ja mam celkom obavy. ako velky si ho mala? Ja nemam ziadne problemy, az na silnejsiu menstruaciu. Lekar mi odmeral, ze celu sliznicu mam zhrubnutu (21mm v polovici cyklu a malo by byt 10mm pred menstruaciou), no a polyp 2x1,2mm a dokonca zahlasil, ze uz v nom vidi aj cystu. No a najviac sa mu nepozdavalo, ze vo februari som nemala na sone nic a teraz je, ze to rychlo narastol.tak si asi vies predstavit ako ma vydesil. V pondelok si idem dohodnut termin a popytat sa este kopec otazok co mam.
A kde ti to robili? A mala si potom aj nejake bolesti? Ako vela a ako dlho sa potom treba obmedzovat? Mam 2 male deti...

sjuz
29. aug 2013

@simi222 A este ma napadlo, beru sa potom nejake lieky?

simi222
autor
30. aug 2013

Ahoj moja,ved aj ja mala dost velky 2,6 cm a tiež to ked uvidel tak zavolal kolegu a povedal no tak to je polepisko,okamžite to dat preč,bola dsom vystrašena ako ty,dokonca ani som sa nič na to nepytala,doma ma napadlo milion otazok,ved som o tom nikdy ani nepočula.Robili mi to v BA na šulekovej ulici,ked po operacii došiel lekar a povedal ze sa to začalo aj same rozpadat,mne tiez tak rychlo narastol za pol roka.Bolesti som po zakroku nemala žiadne,pohlavny styk sme namaly asi aj mesiac,ale lekar povedal že stači 2 tt,aj ja mam 2 male deti,trošku som sa šetrila,ale to sa neda lebo som bez pomoci.Boli sme na sale 4 baby a všetci sa citili dobre,nebojsa,lieky som nebrala žiadne,ked som mala po mesici menštruaciu tak bola dost silna,lebo sa to čisti.Napiš odkial si a kedy pojdeš ńa zakrok.Ešte sa ospravedlnujem za gramatiku,som neni zo Slovenska.Papa

sjuz
30. aug 2013

@simi222 No vyzera to,, ze pojdem do Medicentra na Strecnianskej v BA, som zo Senca. A moj gynekolog robi aj tam, tak som si povedala, ze pojdem tam, aspon ho poznam. No uz nech to mam za sebou, dufam, ze budu mat termin volny co najskor.
A ked sa ti ten polyp zacal rozpadat, nevyplavil by sa sam mozo pri dalsej menstruacii?

simi222
autor
18. sep 2013

ahoj,ako si dopadla,bola si dat ten polyp preč.Všetko ok.

bublinka322
6. okt 2013

Ahojte baby..ja mam tiež taký istý problem ako vy...minulý mesiac mi doktor našiel polyp na maternici....ja som radšej ani nechcela vedieť aký je veľký....ale ja robí to dosť problémy už teraz...mám bolesti cca od polky MC...ale už 18.10. je naplanovaný zákrok tak sa neviem dočkať....chcem sa opýtať ako si po zákroku fungovala mohla si niečo aj robiť alebo len ležať 🙂 mne chce urobiť aj laparoskopiu už keď ma bude mať na stole čiže ja mám toho kus viac 🙂 chce si byť istý že ja som v poriadku lebo sa s manželom už 5 rokov snažíme o babo a nič ....

sjuz
7. okt 2013

@simi222 Hej mam to za sebou, vsetko v pohode, uz mi prisiel aj vysledok. o 3 mesiace na kontrolu, tak dufam, ze nic nove tam nevyrastie...

sjuz
7. okt 2013

@bublinka322 laparoskopiu preco? ako prefukovanie vajcovodov? Jednej babe to robili ako som tam bola a ona bola riadne ubolena, robili jej to prvej a potom isla nas 5, a my sme vsety isli domov a ona este nemohla, lebo sa nevedela postavit. ale to je individualne, ona tak zle zareagovala na anestezu, aj sa strasne dlho preberala :(
U mna to bolo ok, aj anesteza, coho som sa bala lebo som ju este nemala. Ked som sa prebrala bolo mi dobre, nic ma nebolelo, len sem tam trocha brucho ako pred menses, ale velmi slabulinko. o 1 som uz bola doma, viac menej som oddychovala do vecera, setrila som sa. Druhy den som bola s malou u lekara peso a potom este raz lebo lieky co jej predpisal mali az v 3 lekarni a uz ked som isla do 2 lekarne citila som ze ma zacina boliet brucho, hlavne krize. takze domov pomaly a oddychovat. lebo ja uz som vobec nespinila a po tejto nerozumnej prechadzke som zasa zacala. V utorok mi robili zakrok a v sobotu som uz bola 100% fit. Takze som aj deti uz vlacila 🙂 No a vicit by si nemala 2-4 tyzdne. Sex az po 1. menstruacii...

bublinka322
7. okt 2013

@sjuz laparoskopiu mi chce robit už len preto, že sa s manželom snažime vyše 4 rokov o bábo a nič..tak že keď ma bude už mať na stole tak že to rovno urobí a laparoskopia je to že spravia 3 jazvičky na bruchu a kuknú kamerou či je všetko ok...tak dúfam že budem aj ja ok lebo som tiež ešte anestéziu nezažila tak sa aj kus obávam....ja som si aj v robote nahlasíla radšej na týžden volno lebo človek niekdy nevie🙂 len ja som taká že dlho nevydržím posedávať tak sa budem musieť premáhať 🙂

sjuz
7. okt 2013

@bublinka322 ved to, aj mna zbrzdilo, az ked ma po prechadzke zacalo boliet brucho a krize a zacala som krvacat. ono prvy den po anesteze budes trocha unavena. No a ten druhy sa prinut, bude to stat za to, lebo sa skor zotavis...

bublinka322
8. okt 2013

@sjuz Ďakujem za rady už nech to mám za sebou 🙂

mima2406
29. jan 2014

Ahojte žienky ja som bola dnes na kontrole po menzese a zistil mi na maternici polyp,planovany zakrok mám 28,2,2014,dufam že to nieje hrozne.

lia09
31. jan 2014

ja uz mam po zakroku a zaujimalo by ma,dokedy ste krvacali?Teda ja vlastne ani nekrvacam,je to skor len take spinenie ale uz tyzden.Sice mi povedali ze to je normalne aj do 10dni,ale to spinenie je stale rovnake,vobec neustupuje.

adka09
31. jan 2014

áno lia09 majú pravdu, že je to normálne, aj ja som mala ešte cca 2 týždne po zákroku špinenie, potom to bolo už ok. Nemusíš mať strach🙂

lia09
31. jan 2014

@adka09 ok dakujem 😉

sisa098
22. mar 2014

Ahoj baby a ja som bola na preventívnej a zistili mi polyp v maternici v utorok idem na zakrok a mám troška obavy, som aj anemicka, neviem no

kadri
22. mar 2014

@sisa098 ahoj, tiez ma caka kvoli endometrialnemu polypu hysteroskopia, odkladala som to takmer 4 roky... nic sa nedialo, ale na poslednej preventivke zisitl gyn, ze sa polyp zvecsil 2-nasobne, vraj sa zakroku aj tak nevyhnem 😒 este cakam na vysledky onkocytologie a mam sa objednat. tiez mam obavy, hlavne z narkozy, nechcem celkovu anestezu, vraj sa to da urobit ako jednodnova chirurgia so spinalom. drzim ti palce 🙂 budem rada, ked sa ozves ako to dopadlo

sisa098
23. mar 2014

Ahoj no nebolo to rozumne toľko to odkladať,držím palce nech sú dobré výsledky,potom napis ako to celé dopadlo,po zákroku sa aj ja ozvem

j_ank_a
23. mar 2014

baby, a ake ste mali problemy, komplikacie, alebo bolesti, ked vam to zistili? dakujem

kadri
23. mar 2014

@j_ank_a nemala som ziadne komplikacie, zistil to gyn na sone pri preventivke. mam silnejsie krvacanie pri ms prvy den, ale to som mala aj predtym, vysetrenia boli ok, takze nemyslim, ze to suvisi

@sisa098 vies, skusila som najprv ine moznosti, moja prva volba nebola operacia. lekar o tom vedel, spolupracovala som, sledoval moj stav. navyse pred tymi 4r to islo odstranit iba v celkovej anesteze, takze aspon v tomto trochu posun. najviac mi vadi, ze o pricinach vzniku sa vie malo, takze mam obavy, ci sa to aj tak nevrati... 😒

7katka
23. mar 2014

@kadri ahoj, mne sa po 2 rokoch objavil znova, takze treba riesit pricinu vzniku

kadri
23. mar 2014

@7katka ☹ a teraz co? zase operacia? ja som brala kelp (jod) a enzymovu liecbu, stav bol stabilny. polyp mi narastol za posledny rok, ked som to uz prestala riesit...

7katka
23. mar 2014

@kadri isla si na to dobre, doplnit vitaminy, mineraly, detoxikovat organizmus, ja tiez uzivam kelp; dalsie vitaminy, beriem antiparazitarnu kuru a zacinam s MMS, rng pisal, ze zaklad su enzymy, zinok, selen, vit. D a C a ja som doplnila vit.A a caj lapacho ci vilcacora, pise sa, ze polypy a myomy su uz len maly krocik od zhubného nadoru, je to akesi varovanie, ze zivot. styl nie je v poriadku

kadri
23. mar 2014

@7katka no ale teda, ked to vsetko vies (ja som necerpala len info od rng), preco to zas mas? nejak to nefunguje, nie? ci az teraz si zacala hladat inu cestu po recidive?

7katka
24. mar 2014

@kadri teraz po uz 2x krat po zakroku-2.x v 2011, neobjavilo sa to, zmenila som zivotospravu,aj ked momentalne som porusila vsetko,co sa da🙂

kadri
24. mar 2014

@7katka ach tak 🙂 to znie pozitivne, dakujem

sisa098
25. mar 2014

no ahojte takze som na ten zakrok nesla dnes kvoli menz.takze sa to dlozilo na piatok ,,,,,ale bojim sa lebo teraz som stratila dost krvi pri menz.a teraz toto a ta anemia k tomu,,,,jaj dufam ze nebudem krvacat velmi po zakroku ,

kadri
25. mar 2014

@sisa098 myslela som dnes na teba. verim, ze by si to radsej mala uz za sebou. ides este po ms na sono?