Pomôže mi more, keď mám ekzém?

19. júl 2023

Zdravím, prosím vás, je možné že mi more pomôže na ekzem? Mám na jednej ruke na dlani a medzi prstami ekzem, ktorý niekedy fajn niekedy strašne svrbí, mám naň aj krem, ktorý celkom pomaha.. kožná povedala, že to mam z bižutérie, ale ja žiadnu nenosím a dokonca ani obrúčku už nie..pri mori som bola naposledy 22rokov dozadu. Môže mi ho úplne vyliečiť alebo len na čas?

petulda333
19. júl 2023

Skor len na cas. Muz je atopik. Ked sme sli k moru,po prvom vstupe do vody sa mu to zhorsilo,svrbelo,asi na 4.den zacalo miznut. A cca 8m bol pokoj,potom sa ekzem vratil zas. Aj ked uz nikdy tak extremne ako predtym

domiklik
19. júl 2023

Ekzém ti žiadne more natrvalo nevylieci. Je to celoživotný proces ovplyvnený mnohými faktormi ako stravovanie, potenie, ročne obdobie, spôsob vykurovania, zvolená vhodná liečba, ale more tomu nenormálne pomáha a ulavuje...

marianarem
19. júl 2023

Nie je to pravidlo. Mne sa to pri mori raz zlepsi, raz nie. Kamoska isla s malym k moru a tak sa mu to tam zhorsilo, ze odvtedy nechce more ani vidiet.
Co mne osobne pomaha, je nizkohistaminova dieta a co sa tyka len specialne ruk, tak minimalizacia kontaktu s cimkolvek drazdivym. Tam patria u mna saponaty a rozna bytova chemia, sampony, ale aj hubky na riad a rozne handry. Ked som mala babatko, tak aj umyvanie jeho zadku mi velmi zhorsovalo ekzem. Pouzivam rukavice a ked uz s niecim takym pridem do kontaktu, tak poriadne umyjem a hned kremujem.

jamimo
19. júl 2023

ja keď som mala ekzém (cca vyše 20 rokov) , v mori ešte horšie. Koža praskala, krvácala, slaná voda štípala v ranách. Všeobecne sa to odporúča, no je to fakt individuálne. Ešte som počula aj také názory, že napr. v Turecku nie, v Bulharsku pomohlo. Určite na liečbu vplýva mnoho premenných. Skoré zlepšenie prajem!

cookie29
19. júl 2023

to by v primorskych krajinach nemali ludia problemy s ekzemom. A maju...

sense
19. júl 2023

Ak ide o vplyv morskej soli na ekzém a máš ho len na ruke môžeš skúsiť kúpele s morskou soľou.
More ekzém nevylieči, ako bolo spomenuté niekomu pomôže inému zhorší. Dcére síce pri zápalových procesoch pomohol ale supinaty povrch jej ostal takže mastime nadalej

kacena4
19. júl 2023

zakezi od mora mrtve pomoze ak sav nombude casto macat, bezne asi nie a uz vobec nie po 10dnovh dovci. kludne si sprav kupanie v lavori s morskou solou moze ro mat podobny efekt. synovi more nepomohlo

asocial
19. júl 2023

Syn má 10, ekzém 9.5 roka... More prvé dva dni spraví zázrak, ale potom sa to vráti pomaly ešte horšie...asi je to individuálne

autor
19. júl 2023

Och dievčatá ďakujem za odpovede 🥴 uvidím, strašne som na to zvedavá, ale teda nebudem radšej očakávať zázraky

melanta
19. júl 2023

Áno, muž mal roky hrozný ekzém. Začal so mnou chodiť na k moru aspoň 3x ročne a odvtedy nemal ekzém niekoľko rokov.

zorkahorka
19. júl 2023

Synovi sa v mori zhorsilo, vraj to je normalna reakciA. Odvtedy je to lepsie, aj oproti minulemu roku, kedy bol vyhadzany a na nohe doskriabany do krvi