Popôrodná depresia alebo len hormóny

7. okt 2022

Ahojte .. tiež ste mali popôrodný baby blues? Kedy to u vás prešlo pripadne čo vám pomohlo ? U mna je doobeda všetko celkom Ok ale poobede to vždy začne , nič ma nebaví , chce sa mi plakať že môj život už nebude ako predtým , chýbajú mi proste tie staré časy len s manzelom a s jedným dieťaťom pritom druhé dieťatko sme si moc priali a teraz sa nedokážem z malej tešiť .. cítim sa hrozne, nechcem nikoho vidieť , pocut , absolútne nič ma nebaví , je mi strašne smutno .. kedy to už skončí ?🥹

petamich
7. okt 2022

podla mna to je normalny stav 🙂 ja som cele 600N rumazgala, ze JA uz neexistujem, ze je len MY a potom to preslo, potom som sice rumazgala, ze som unavena a nevyspata ale to uz nebolo kazdy den

kazdopadne ak by to pretrvavalo, urcite sa skus s niekym porozpravat, aby to do tej depresie neprerastlo, moc drzim paste ❤️

sonoio
7. okt 2022

Moze byt blues,hormony,vs dokopy.pri prvy m si nemala?

autor
7. okt 2022

@sonoio pri prvom to bolo oveľa horšie každý deň som histericky plakala bez príčin .. no nečakala som že niečo podobne aj teraz na mna príde .. pripadám si hrozne opustene🥹

autor
7. okt 2022

@petamich ďakujem krásne snáď to prejde čím skôr a začnem sa na plno tešiť z druhej dcérky 😌 lebo zatiaľ mám len výčitky

petamich
7. okt 2022

hlavne si nic nevycitaj, ja osobne hoc som o tom pocula od kamosiek som nebola vobec pripravena na tu smrst hormonov + hojenie po porode, deficit spanku...a tiez som mala pocit, ze ci toto je to co som chcela, dodnes zo srandy vravim muzovi aku ma hniezdo zachrany nosnost 😂 niekedy to udrie silnejsie, inokedy menej silno, nie nadarmo je to 600N, podla mna ta zena sa naozaj potrebuje spamatat a najst sever 🤞🏻

martyzpp
7. okt 2022

Bude to stale lepsie a lepsie. Treba si hladat kazdy den malickosti, z ktorych sa budes tesit. Ked som bola v sestonedeli s druhym synom ja, vzdy som si hovorila a chvalila sa: “dnes som zvladla umyt si zuby, aj tvar a osprchovat sa (novorodenec spal a starsiemu som pustila na par minut rozpravku), to je vyborne 👍.” Dalsi den som uz zvladla urobit aj obed, alebo cosi upratat. A takymito drobnostami som toto obdobie zvladla. Teraz ma mladsi drobec skoro rok a mesiac a je to o dost lepsie. Ten prvy rok, ako sa hovori, je naozaj narocny ale ked prejde, zacne sa to zlepsovat. Drzim silno palce ✊🏻.

ivangeline
7. okt 2022

2t povas pobytu v nemocnici pri 1. Druha bola narocna,tak to som z okna chcela skocit pomaly do 6m... a pri 3 vobec. :D Bolo to krasne. Okolo 4m prisla unava a zas nabehol na rezim a mne bolo fajn. Je to rozne... Ozaj. Som zvedava,co bude teraz.

marianarem
7. okt 2022

Ja depresie takmer vobec nemavam, ale prve tyzdne po porode som teda mala..Vsetko sa mi zdalo cierne, temrave a ze sa neda dozit ani nasledujuceho dna..Plac denno-denne. Ale zase chapala som, ze nastal obrovsky pokles hormonov a ja som na ich zmeny citliva, takze som proste len cakala, kym sa telo zase adaptuje. A adaptovalo sa. Po mesiaci to uz bolo.ovela lepsie a navrat do normalu tak po 3 mesiacoch.

autor
7. okt 2022

Ďakujem baby je to celkom sila čím všetkým si musíme prejsť 😊

123nikolaa123
11. nov 2022

PD ma typické prejavy najmä ráno, ty vyzeráš, že si doobeda v pohode.