Popôrodná diastáza - skúsenosti?

sidkat
12. feb 2019

ahojte zienky, chcela by som otvorit diskusiu s tymi kockami, ktore maju/mali problemy s poporodnou diastazou bruska. Chcela by som zacat aj cvicit pod dohladom fyzioterapeuta v Ruzinove v Profy (skupinove cvicenia su lacnejsie), tak kto by sa pridal?

juya
27. máj 2019

Ahoj sidkat. Chodila si tam alebo chodis? Aj ja potrebujem zacat chodit. Som 3 mesiace po porode. Vdaka

sidkat
autor
27. máj 2019

@juya ahoj uz chodim, nakoniec chodim do Vitalclinik v starom meste, ale mne teraz zistuju ci nemam aj pupocny pruh,ak sa potvrdi na sone,ze mam tak musim pod noz. inak cvicenie pomaha, brusko sa zmensilo (kupila som si 6 vstupov) a bola som zatial 4x. ale ako som pisala chod prv k gyndovi nech ta odporuci chirurgovi a ten ti zisti ci mas len diastazu al.aj pruh (ak len diastazu tak to cvicenim das urcite dole). drzim palceky

juya
29. máj 2019

@sidkat To ma mrzi. Mas taky ten vyduty pupok dovonka? To je signal hernie, myslim. Vo Vitalclinic si absolvovala najprv tu diagnostiku pre mamicky alebo si isla rovno na cvicenie tych 6 vstupov.? Ja zatial cvicim podla YouTubu. Mam tazkosti aj s dychanim a inkontinenciou. Tesim sa, ze uz vidis vysledky. Len tak dalej!

sidkat
autor
30. máj 2019

@juya ano mam ten "hrb" ked sa prehnem dozadu,ani pupok sa nestiahol, tak uvidime. Najprv som presla diagnostikou a potom si zaplatila tych 6 cviceni ako balicek. Ja som tiez cvicila predtym podla internetu, len teraz viem,ze som nedychala spravne a v podstate tu ide najma o to dychanie. Je fajn ak pojdes na tu diagnostiku a tam ta uz nauci par cvikov a to dychanie tiez, takze potom uz vies ist aj podla youtube. drzim palce!

juya
11. jún 2019

@sidkat Zacala som zatial kvoli cene chodit inam na Fyzio cvicenia. Uvidime ako sa mi to osvedci. Nadych medzi rebra a vydych pomocou stahovania brusnych svalov - dychate tak aj vy? Ako si dopadla s tym pruhom, ako vobec vznikol? Drz sa!

sidkat
autor
12. jún 2019

@juya no chirurgicka mi povedala,ze je tam mensia hernia, musim na operaciu ale nieje to akutne, takze mozem na jesen.len mi rovno povedala,ze na mojom mieste uz by rovno riesila abdominoplastiku (ak sa nechystam otehotniet znova). obavam sa bolesti a toho 5-6 tyzdnoveho hojenia (vraj ziadne namahy a kludovy rezim) :DDD to nevideli tych mojich 2 divocakov...tak ci tak musim pod noz.inak ak by si isla za gynom a on ta odporucil k fyzioterapeutovi, tak myslim,ze poistovna preplati.dychas spravne, dychanie do bokov rebier a vydych vyplnit brucho,aby si tam nemala medzeru,ked si chytis.to brucho si tak napinaj pri kazdodennych aktivitach (kocikovani, umyvani riadu atd) aby si sa dostala do takeho stavu,ze budes "zaktizovana" stale aj ked si to uz nebudes uvedomovat.

alenka_alicka
27. feb 2020

@sidkat ahoj. Prosimta stačilo ti tých 6 vstupov ? Alebo si ešte dokupovala ďalšie. Chcem vedieť asi koľko ma to finančne bude stať. Zatiaľ som si robila diagnostiku len doma ale vyzerá to že ju mám. Ďakujem

sidkat
autor
28. feb 2020

@alenka_alicka ahoj, no zalezi aka velka je ta diastaza, mne by 6 vstupov nestacilo, ale tam ide o to,aby si sa naucila spravne dychat a tie cviky mi fyzioterapeutka zapisovala do takeho dennicka. tym padom po tych 6. vstupoch uz mozes cvicit sama doma, kedze aj cviky poznas a aj budes spravne dychat. ak budes chciet pridat cviky na nete ich najdes vela. Ono s tou diastazou uz potom zijes cely zivot v podstate, je na tebe, ci budes cvicit al.nie.

sidkat
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juya
28. feb 2020

@sidkat Ahoj, ako dopadla operacia hernie? V com ta operacia vlastne spociva - nezosivaju sa pocas nej tie rozostupene svaly t.j. diastaza ? Lebo ak nie, tak prietrz moze vzniknut znovu, hmmm...Vdaka

sidkat
autor
29. feb 2020

@juya ahoj, na jesen som nemohla ist -mala som zle krvne vysledky a objednana som na 2.4,takze potom mozem napisat viac. presne to sa robi, zosivanie svalov, i ked ja mam este k tomu aj pupoc.pruh, co mi spravia tym padom naraz a ovis koze tiez. je to v uplnej narkoze cca 3-4 hod trva operacia. Prietrz moze vzniknut znovu to je pravda, preto je podstatne, ci este budes chciet byt tehotna, ja uz nie, takze aj preto idem na operaciu. pri normalnych cinnostiach sa ti prietrz neurobi, teda ak nepriberes do velkej nadvahy, aj vtedy sa moze.

juya
29. feb 2020

@sidkat Ale ja som sa pytala na operaciu hernie (nie na abdominoplastiku). Podla mna by totiz zosivanie rozostupenych svalov malo byt sucastou operacie hernie, pretoze k vydutiu k pupku doslo prave vdaka tomu rozostupu. Ci blbo uvazujem? Preplati tu abodmino-hernio opku poistovna? Do ktorej nemocnice pojdes? Snad vsetko dopadne ok.

sidkat
autor
1. mar 2020

@juya herniu ti vedia teraz urobit "na pockanie" laparoskopicky, pravdaze uz diastazu nie. Diastaza aj hernia je diagnoza, myslim,ze poistovne preplatia, ale tam sa to stale meni, takze radsej hod rec s poistovnou. Ak by si chcela operovat len tieto 2 veci tak vraj robia v nemocnici priecny rez z vrchu dole. kedze uz mam jazvu po cisarskom, tak som nechcela mat dalsiu cez brucho. Riesim to tym padom so vsetkym a budem dufat zase,ze si dam bikiny. :O ))) Idem sukromne do kliniky Envy BA a hradim si vsetko tym padom. Abdomino sa nepreplaca poistovnami. Diky

juya
6. júl 2020

@sidkat Cauko, ako dopadla operacia? Mozes mi ukazat aj fotku bruska pred a po? Ja uz tiez rozmyslam, to brucho nie a nie zmiznut. Napriek dennemu cviceniu podla Moniky Srenkelovej.

sidkat
autor
1. sep 2020

@juya ahoj operacia dopadla fajn, zotavovanie bolo prijatelnejsie ako som cakala, bolesti ziadne, by som povedala, ze cisarsky je horsi. Jazva je dlha a este mam opuchy (necitlivost) v niektorych miestach, dr povedal, ze to moze trvat aj 6 mesiacov. No foto musim pohladat, menila som telefon. Bikiny si mozem dat ale vyssie ako klasicke nohavicky. V podstate som isla 1-2 konf.cisla dole, len kvoli tomu bruchu. Ja vobec nelutujem, i ked je to drahe.