Poradili ste si sami s panickou poruchou a úzkosťou?

quaqua
5. júl 2020

Ahojte je tu niekto kto si sam poradil s panickou poruchou, uzkostou? Mne to zacalo tym ze mi par krat prislo vonku zle a odvtedy sa bojim niekam ist ze mi bude zas zle...

3009
5. júl 2020

@quaqua Smer psychológ.

deti95060810
5. júl 2020

možno ti pomôže psychológ. MOŽNO. Ak ťa naučí cviky na dýchanie, pri ktorých sa dokážeš rýchlejšie upokojiť ako po liekoch....Samozrejme ak si lieky užila , lebo liek inj. do žily pôsobí okamžite.... 😉
Ešte možno na ukľudnenie Magnezium....ale to treba dosť vysoké dávky a užívanie je dlhodobé....

tripetta
5. júl 2020

Skôr smer psychiater. Mám kamarátku, ktorá má ťažkú panickú poruchu, lieči sa u psychiatra, nebyť toho, tak by to nezvládla. Netreba sa za to hanbiť, ani to podceňovať, psychológ ti môže poradiť, ale ak by bola potrebná medikamentózna liečba (liekov sa netreba báť), tú môže nariadiť len psychiater. Ak by si sa obávala psychiatra, navštív aspoň toho psychológa. Každopádne to nerieš sama, bez pomoci. Hlavu hore, pomoc na takéto problémy určite existuje.

ivetafer
9. júl 2020

@quaqua ahoj chcela som si poradiť sama no stále sa to zhorsovalo a tak už beriem AD