Poradíte kozmetiku na mastnú citlivú pleť po 30tke?

lenockag
16. máj 2012

Mám mastnú citlivú pleť, ktorá má stále akné. Ku kozmetičke na čistenie chodím pravidelne mesačne. Už som vyskúšala všetky možné druhy kozmetiky, mmt. mám Mary Kay a Biodermu. Pri "testovaní" krémov sa mi pleť zväčša vyhádže ďalším akné. Jediné, čo mi zabralo je liečba od dermatovenerologičky formou tbl. Roaccutane. Kedže by sme chceli dieťa, nie je vhodné ju užívať. Kto mi vie poradiť dobrú odskúšanú kozmetiku, príp. fungujúce "babské" recepty.
Ďakujem.

sarafortuna
30. máj 2012

ahoj, no ja tiež po 30.tke stále hľadám niečo "fungujúce", nechcem to riešiť antibiotickými vodičkami od kožnej...
Počula som, že všetky tie drahé prípravky fungujú len krátkodobo, že si pleť zvykne a potrebuje zmenu.
Ja sama neviem čo pomôže, lebo už od septembra sa neviem z akné dostať 😒 .
Skús obyčajnú kalciovú masť z lekárne, vraj občas robí divy.
Mne prospievala AB kozmetika - voda aj krémy, čo najmenej chémie a parfúmov nech tam je. Teraz som "investovala" do Dolivy na mastnú pleť - ale zázraky zatiaľ nevidím. Ani nečakám.

Všeobecne sa odporúča zvýšiť príjem vody, čajov a obmedziť sladké.
Tiež by mali pomôcť aj pivné kvasnice - Pangamin.
Ozaj je mnohokrát problém vo vnútri tela - treba sa očistiť, vypotiť pri športe a pod.
Kozmetika zázraky nespraví, trošku môže pomôcť ale skús zmeniť jedálniček (obmedziť múku, pečivo, cestoviny, sladkosti, cukor a pod.).
Kiež by to bolo také ľahké zbaviť sa akné. 😖 😖

livika1978
30. máj 2012

A vyskúšali ste obklady so sprejom prvej pomoci Aloe vera, resp. kozmetiku s aloe vera?

katulkas
9. okt 2012

skus morsku kozmetiku Phytomer. aj ja som bratla roacutan, ale uz pol roka si to riesim pravidelnou kozmetikou a stav sa mi zlepsil o 80 %. v blave s nou robia v zariadení Krásne miesto alebo In visage

14monika03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz