Poraďte luxusné protialkoholické liečenie pre deda

17. nov 2021

Ahojte, hľadám reálne skúsenosti, je tu niekto kto bol/mal príbuzného na prednej hore aj v nejakej luxusnejšej protialkoholickej liečebni a vie to porovnať s prednou horou? Peniaze nehrajú rolu. Viem že na Prednú Horu ho už nedostaneme. Toto je jediné riešenie, presvedčiť ho, že inde je to lepšie. Prosím🙏 potrebujem LEN reálne skúsenosti. Môže byť aj v susedných štátoch, jazyková bariéra tu tiež nehrá rolu.

mandala77
17. nov 2021

presvedčiť ho... Odporúčam al-anon. Nie jemu, Tebe. https://www.alanonslovensko.sk/

daridari11
17. nov 2021

Podľa mňa je zlá cesta hľadať "luxusnú" liečebňu. Ani tá nesplní účel ak dedo sám nebude chcieť. Keď niekto chce, zbaví sa závislosti aj v normálnom zariadení a po odchode odtiaľ bude do konca života na seba pracovať. A v pohode ho potom môžeš odmeniť luxusnou dovolenkou.

autor
17. nov 2021

@mandala77 dik. A to je akože pre rodinných príslušníkov? Lebo mám to dosť ďaleko od nás. Či mám sa tam ísť dať zatvoriť a tým vyriešim dedov problém?

mandala77
17. nov 2021

áno k prvej otázke. Druhá mi príde sarkastická. Skús si na internete prečítať ako ovplyvňuje rodiny život s alkoholikom.

autor
17. nov 2021

@mandala77 idem povedať mame a večer pozrieme. Ďakujem. Myslela som že je to liečebňa pre alkoholikov a že si myslíš, že som si to s tým dedom vymyslela a v skutočnosti že som ja tá závislá. Tak sa ti ospravedlňujem za sarkazmus.

autor
17. nov 2021

@daridari11 je to jediná cesta pre nás. Všetko ostatné je už vyčerpané. Aha vlastne ešte je tu jedna možnosť - nechať ho tak...

mandala77
17. nov 2021

posielam Ti odkaz na jednu knihu, volá sa Dospelé deti alkoholikov, bola už vypredaná, neviem, či je nové vydanie. Nepomôžete mu, pokým on sám nebude chcieť. Aj keby to bola neviem aká luxusná liečebňa. https://drive.google.com/file/d/1-YWhn9zhSoVWnu...

autor
17. nov 2021

@mandala77 ďakujem

valkyrka79
17. nov 2021

U nás v Česku, konkrétně v jižních Čechách na Českokrumlovsku je protialkoholní léčebna Červený dvůr…Zkus kouknout na internet …

autor
17. nov 2021

@valkyrka79 ďakujem moc, pozrieme

daridari11
17. nov 2021

Chápem....a držím palce.

pepokral
17. nov 2021

Zdravim. Rozumiem problemu "luxusnejsie" a viem ze liecebne hlavne statne niesu pre kazdeho. Ja som absolvoval viacero lieceni, ale nakoniec mi pomohli v sukromnom sanatoriu. Nieje to luxus, ale odbornici a prostredie je urcite lepsie. Sanatorium AT v Bratislave. Odporucam, mne to pomohlo