Poraďte ústnu sprchu

lucka_or
4. dec 2013

Ahojte, pouzivate prosim Vas niekto ústnu sprchu? S ktorou znackou a typom mate dobre skusenosti?

terinkatoth
6. dec 2013

Pozor, ak už máš ustupujúce ďasná, tak to vraj nie je velmi dobre. Zaleje to tie bakterie a plaky medzi zub a ďasno a zapaluje sa to tam 😒

irise
18. jan 2014

teri, to vobec nie je pravda, prave vtedy je to velmi dobre, pretoze pravidelne cistenie zubnou sprchou hoci po kazdom jedle zabranuje udrzaniu bakterii medzi zubami aj pod ciastocne odkrytymi dasnami a lieci zapal. Pravda je vsak taka, ze skutocne existuju stricky starsieho typu, ktore mozu sposobit zhorsenie dasien, odkrytie, ale tie nove typy to uz nerobia, lebo maju masazny efekt, su konstruovane tak, ze nestriekaju len rovny prud vody, ostru ciaru, ale rozprasuju ho smerom von do kuzela. Velmi dlho uz pouzivam Braun s air filtrom a masazou dasien, nie je vsak dokonala a po dlhsej dobe sa zanesie vodnym kamenom a tlak ma potom nizsi ako potrebujem. Nepomoze niekedy ani vymena stricky, lebo je to uz v hadicke. Uz som vymenila dve, tej poslednej sa uplne ulomila hadicka a teraz pozeram, aku si kupim. Bolo by lepsie, ak by bola nejaka s vyssim tlakom, zatial som vsak nenasla inu, len Braun MD 20 so 6 barmi. Tiez ma preto zaujima, ake nove typy su v predaji.

mirka822
7. jan 2016

Já používám ústní sprchu Panasonic https://www.nazuby.eu/Panasonic-EW1211W805-ustn... a jsem spokojená. Jenom pozor, ústní sprcha nenahrazuje používání mezizubní kartáčku nebo zubní nitě. Ono to sice odstraní nečistoty, ale při krvácení dásní je potřeba používat mezizubní kartáčky 🙂