Poškodila som si pokožku na tvári jablčným octom

jasterka_321
27. nov 2020

Ahojte, mám taká krátku otázku. Trošku som si asi poškodila pokožku na tvári jablčným octom. Nie nejako veľmi, ale je to malé začervenané miesto. Neviete, čo najlepšie pomôže nejaký domáci recept, alebo farmaceutický prípravok, alebo iba čakať a nechať pokožku na pokoji som otvorená všetkému. 🙂

jankapepe
27. nov 2020

@jasterka_321 čo pomôže?
1) neliat si kyselinu na tvár
2) nechať vyhojit....panthnenol napr.

snazilka_bio_mamka
27. nov 2020

prečo jablkovy ocot preboha? skus calcium alebo panthenol

iiika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mladena
27. nov 2020

jablkovy ocot používam ale zriedený s vodou bežne ako pleťovú vodu, výborne čistí pleť a sťahuje póry. Je to naopak veľmi zdravé pre pleť. Aj ked si ho dáš čistý, pochybujem, že by to bola natoľko silná kyselina, aby ti okamžite spôsobila začervenané miesto. Každopádne určite sa tvoje podráždenie zahojí časom, ale môžeš skúsiť niečo upokojujúce a protizápalové napr. harmanček.

anita6666
27. nov 2020

Calciova masť alebo krém s ceramidmi (napr. Cerave balm)...odporúčam ti používať ine exfolianty
na báze aha kyselín...jablčný ocot nie je cesta 🙂

jasterka_321
autor
27. nov 2020

@iiika
@snazilka_bio_mamka
jablkový ocot je veľmi dobrý na pleť, dlho som nad tým rozmýšlala a nakoniec po menšom prieskume som sa rozhodla to vyskusat.

jasterka_321
autor
27. nov 2020

@mladena ja som tiež najskôr riedila, ale potom som na to zanevrela a používala čistý. Nejde o veľmi červene miesto, ale menšie miestečko s červenejším odtieňom.

mladena
27. nov 2020

@jasterka_321 Je to asi dosť silné, keď neriediš. Každopádne účinky jablčného octa sú pozitívne, to som chcela napísať 🙂 len tiež sú aj nekvalitnejšie druhy octu, treba vyberať dobrý 🙂

mladena
27. nov 2020

aj v tomto článku máš napríklad zvýraznené, aby si ho však riedila, lebo môže podráždiť, tak nevadí, budeš vedieť nabudúce 🙂
https://www.lenprezeny.sk/co-urobi-jablcny-ocot...

jasterka_321
autor
27. nov 2020

Dakujem krasne za rady. :D