Používajú vaši zubári lidocaín pred aplikáciou lokálnej anestézy?

13. apr 2024

Zaujala ma predošlá téma, že pri zubárovi najviac bolí podanie injekcie na lokálne znecitlivenie zubov.
Žasnem, že existujú najmä súkromní zubári, ktorí nevenujú tých extra 10 sekúnd aby podržali na ďasne lidocaín pre absolútne bezbolestné podanie injekcií.
Snáď pri každej "beauty" službe sa lidocaín používa na kilá a u zubárov je to ešte stále novinkou? 😀

lakebabe
13. apr 2024

Na žiadnej súkromnej klinike ma neumrtvili pred injekciou, ani pri robeni mostíka, ale zas nemám pocit, ze injekcia nejako extra boli. A keď to mam porovnať so zväčšovanim pier , kde sa umrtvuje lidokainom alebo botoxom je injekcia do zuba za mňa nič bolestivé. Ani ten botox si nedávam umrtvit tak možno niekto ma slabý prah bolesti. Zas je otázne ci lidokain môžu podávať aj takto vnútorné do ust

autor
13. apr 2024

@lakebabe môžu.

misiak7777
13. apr 2024

Moja zubárka to používa pár rokov, pre mňa štandard 🙂

snowflakenel
13. apr 2024

Moj pouziva, teda mne staci len injekcoa,,vydrzim.
Detom aj,potieraji dasna.pred podanim injekcie. Je to automatika.

lakebabe
13. apr 2024

Tak potom by to mohli mať na vyžiadanie, ale nikoho v okolí nepoznám koho by injekcia do dasna nejako extrémne bolela tak ze by sa sťažoval. Opýtam sa zubára keď pôjdem teraz na druhý mostík ci to tam nemá mozno to tam aj ma ale len na vyžiadanie

patus_2
13. apr 2024

Raz pred väčším zákrokom použil bývalý zubár lidocain, ale keďže injekcia išla do podnebia, tak ani toto veľmi nepomohlo.

basulaak
13. apr 2024

Neviem co to je. Moj zubar mi to pichne len tak takou pistolou. On je cisty mäsiar. Niekedy dost necitlivy. Ani blocek nedava. Nikomu. Chodi tam viac ludi z mojho okolia, je sukromnik 😃😅

magimi
13. apr 2024

Hádam nie sme malé deti, aby sme nevydržali jeden vpich. Okrem toho ono neboli ten vpich, ale to ako tá tekutina sa rozpína v dasne a na to ti uz lidokain nepomôže. Po prvých dvoch kvapkách už necítim nič. To je len taky oblbovak na psychiku.

thoughtfulweirdo
13. apr 2024

Doteraz mi nenapadlo, že injekcia u zubára nejak bolí 😄 takže nie, nepoužíva, ani deťom.

rozculena
13. apr 2024

@basulaak a je to vôbec zubár?

rozculena
13. apr 2024

neviem,čo to je,ale pred injekciou mi potrie ďasno niečím.Mňa tie injekcie teda dosť bolia,niekedy ani nezaberú,stalo sa mi to pri dolných zadných zuboch,že ani po 3 injekciách som to nemala umŕtvené,nakoniec mi opichal ten konkrétny zub asi 3-5 vpichov do ďasna okolo zuba......potom sme sa o tom bavili a povedal,že proste ja to nemám tak,ako to je v učebnici.....s hornými žiadny problém.
Predchádzajúca zubárka nepoužívala ani injekciu....kanáliky zaživa,,,,

basulaak
13. apr 2024

@rozculena je. 😀 chodime k nemu uz 2 generacie

prasiatko30
13. apr 2024

Ked mi prvy krat pred nejakymi 20r, skoro bez upozornenia a bez prosenia vpichli u zubara lokalnu anesteziu tak som z toho ostala uplne hotova - ze to sa da aby ti vrtali zuby bez toho, zeby ta bolela cela huba??? Odvtedy som si na sk zuby robit nedavala

mara66
15. apr 2024

Nepreháňate to už trochu? Nestačí injekcia na umŕtvenie, ale aj pred tou treba ochrániť, tak ešte predtým niečo od bolesti... žasnem. Zubár musí mať nejakú spätnú väzbu od pacienta, takto ho rovno môže uspať.

autor
15. apr 2024

@mara66 tebe by som odporúčala dať zub vybiť kameňom, zubár bude mať aspoň spätnú väzbu 😂

prasiatko30
15. apr 2024

@mara66 hej prakticky by mohli aj operovat bez narkozy vsak kedysi tiez mali spatnu vazbu qj takymto sposobom🤔🫣🤦🏽‍♀️

mara66
17. apr 2024

Fiiiha, drsní sme 🤔