Prasknutý zub

mackove
22. mar 2021

Môže bolieť prasknutý zub ?

borka168
22. mar 2021

@mackove ano môže, mne praskla stolička. Nie je tam kaz, ale podľa rentgenu je zápal pri koreni zubu. Takže preto tá bolesť u mňa...

kikus7
23. mar 2021

@mackove Bolí Vás to? Je to prasknutý zub alebo iba sklovina? Kedy ste si to spozorovali?
@borka168 Ako riešil zubár tú Vašu prasknutú stoličku? Prepáčte, že vyzvedám, len ma to zaujíma.

borka168
23. mar 2021

@kikus7 no ja mám vedľa tej stoličky ešte jeden zub v zlom stave. Takže mám na konci mesiaca termín. Ide mi vyčistiť korene a zaplniť a na oba zuby spraviť korunku. Takže dúfam, že už to bude v pohode. Ale ja mam tu stoličku popraskanu určite viac ako dala pani hore foto

kikus7
23. mar 2021

@borka168 Pýtam sa preto, lebo tiež som to pozorovala u seba, ale len po presvetlení, nie je to viditeľné, a to mám už po preventívke. Celkom sa o to zaujímam a vyhľadávam odborné články, keďže ma to zaujíma, ale tak hádam pani potom aj napíše, čo povedal odborník. V prípade Vaše prasknutej stoličky to bolo sôsobené zápalom alebo tam máte aj nejakú plombu?

mackove
autor
23. mar 2021

@kikus7 áno , mňa to bolí. A praskol mi rovno prvý zub v predu 😭😭😭 takže neviem či sklovina , alebo zub. A vraj , prasknutý zub nebolí. Tak mi nešlo do hlavy , prečo ma bolí predny zub keď tam nemam kaz. A zasvietila som telefonom a na svetle to je vidieť. No ja mam zubarku v PL , snažím sa jej dovolať ale neberie , neviem ani ako sa tam teraz dostanem😭😭😭 ale určite nejako musím , bojim sa aby sa mi nezlomil alebo čo mam strach z toho , od rana som už radšej ani nič nejedla od strachu.....

borka168
23. mar 2021

@kikus7 čím to bolo spôsobené neviem. Ale to je moja špecialita prasknute a polamane zuby, mam veľmi slabú sklovinu. A v tom zube bola biela plomba, takže možno jedno s druhým...

kikus7
23. mar 2021

@mackove Držím Vám palce, aby ste sa dovolala, ak sa tak už nestalo. Pochopila som, že zubára máte v zahraničí, možno sa len mýlim.. Vaše obavy chápem a hádam to nebude nejaké veľmi vážne.

@borka168 Kto vie, čo to spôsobilo. Žiaľ, zubárka nie som. Ale zase pred nehakým časom som riešila, či mi xx-ročný amalgám z detstva nespôsobil prasknutie, lebo sa mi niečo nezdalo a čítala som odborné články, že sa to môže (ale nemusí) stať, ale röntgen nejako nič neukázal. A zubári nechcú do toho zasahovať, ak je to ok. Preto na táto téma aj zaujíma. Možno ako prevencia trochu posilňovať zuby, osobne som začala vyhľadávat tieto informácie, aké vitamíny prijímať a čo viac jesť, napr. vajcia, mäso atď. Držím palce, nech Vám to zubár koncom mesiaca porieši. 👍

borka168
23. mar 2021

@kikus7 ďakujem. Uz sa tam normálne teším 😀 lebo to mám veľmi citlivé pri hocičom, čo zjem. Ja mam na tej stoličke pomerne novú bielu plombu, takže to asi bude tým zápalom.

lllenkaa
13. apr 2021

@mackove v dnešnej dobe to vedia zubári pekne opraviť, zväčša sa to dá doplniť fotokompozitom (biela výplň) a nakoniec to nemusí byť nič strašné. Buďte rada, že len jeden zub, ja som zle zahryzla a mám odštiepene z 3 predných zubov zo skloviny ☹ ☹ ☹

lentil0805
13. máj 2022

@mackove ako ste prosim dopadli s tym zubom?

0silvia0
20. dec 2022

@mackove aj mna zaujima ako si dopadla so zubom.