Prekonaná mononukléoza

karinka1415
27. júl 2022

Ahojte, nájde sa tu niekto, komu zistili prekonanú mononukleózu pred cca 3-4 mesiacmi? Vôbec som nevedela,že niečo také som prekonala.
Mám stále silnú únavu, keď som sa cítila už lepšie a vrátila som sa naspäť k športu, tak stačilo 2 tréningy a som zasa tam, kde som aj bola. Neviem už čo mám stým robiť.

Čo pomohlo vám na tu neskutočnú únavu?

Ďakujem všetkým za rady

nika_val
27. júl 2022

@karinka1415 ahoj mne to zistili ale je tomu niekolko rokov už
A aj keď mi povedali že som ju prekonala dostala som ešte antibiotika na doliečenie lebo stale som bola unavena ako ty píšeš, často ma hrdlo škrabalo ale aj to len tak že rano iba a prešlo to cez deň a večer zase po douživani tych antibiotik už bolo všetko okej 🙂

karinka1415
autor
27. júl 2022

@nika_val a kolko Ťa držala ta únava? Ja ju mám už dva mesiace a neviem ako sa toho zbaviť. Lekar mi dal dal akurát antivirotika, nic viac. Po fyzickej námahe som zasa v keli. Uplne unavena a uz viac ako tyzdeň ma to zas drži.

nika_val
27. júl 2022

@karinka1415 ja som to mala take zložitejšie lebo ja som chodila k mojej dr s tym že mam biele čapy (afty) na mandliach a ona ma stale odbila tym že je to angina .. vždy mi na to niečo dala ale ked sa to 3mesiac stale vracalo tak som si vyžiadala že chcem ist niekde inde .. poslala ma na infekčné
A tam mi zo sterov zistili prekonanu monukleozu .. dali antibiotika najskor jedny išla som o 5dni na kontrolu vraj žiadne extra viditelne zlepšie vo vysledkoch tak mi dali dalšie tuším na 7dni a potom už boli vysledky uplne ok
Keď sa pytala či mam stale mononukleozu (vtedy ked mi dala tie antibiotika na tom infekčnom) tak mi povedali že nie tu som prekonala sama aj ked som s tym mala byt vraj v nemocnici ..ale ze na doliečenie nejakych zbytkovych bakterii treba antibiotika
Ja som to mala tak že pocas tych 3mesiacov sa mi striedalo tyžden ked som mala tie čapy na mandliach, skrabalo ma hrdlo strašná únava...potom nejaky cas dobre a potom zase
A takto som to mala až dovtedy kym som sa uplne nepreliečila

gabika8855
27. júl 2022

Po prekonani mononukleozy sa odporuca aspon polroka oddych od sportu nic narocne tazke nevykonavat ...ja som s nou bola v nemocnici a mala som po tom prisny rezim

mariynka
21. nov 2022

@gabika8855 kvoli comu v nemocnici? Dakujem💚

gabika8855
22. nov 2022

@mariynka lebo bola v tazkej forme neustale zle vysledky pecenove zväcsena slezina