Presilený alebo natiahnutý krk

katka3ltin
21. mar 2016

Ahojte zienky. Stretli ste sa niektora s presilenym alebo natiahnutym krkom? Mam sialene citlivy a stuhnuty krk, uz len pri jemnom dotyku ma boli ako ked si zatlacite na modrinu. Ako leby som mala na nom svalovicu, tazko otacam hlavou a pripadam si ako matoha. V noci samozrejme som nemohla najst vhodnu polohu a zrejme mi spanok nepomohol a stuhol mi este viac. Natieram Flectorom a alpou. Neviem,ci ist k doktorke, ak mi ma povedat iba to, co tu pisem, a potrepem sa k nej zbytocne.

3009
21. mar 2016

@katka3ltin dôvodov môže byť niekoľko a od toho treba začať. 1. môže to byť že ti na krk niečo fúkalo /napr. klimatizácia/ a potom treba to natierať a dať na to suché teplo /napr. v mikrovlnke nahriaľ taký vyhrievací vankúšik/ a nechať to tam, aby sa svaly uvolnili. 2. Môže to byť, že si urobila nejaký zlý pohyb a platnička sa trocha posunula. Treba robiť ako v bode 1. Keď ti to za 2-3 dni neprejde, tak treba ísť k lekárke najprv. obvodnej a tá ťa pošle k rehabilitačnej doktorke, ktorá ti predpíše nejakú elektroliečbu, prípadne masáž. 3. môžeš mať stuhnutý krk aj zo stresu, čo býva tiež veľmi časté.

misel0806
21. mar 2016

Ja som mala tiez toto stym krkom. Lenze mne sa to stalo cez noc rano som sa zobudila s obrovskou tupou bolestou ked som mikla krkom ze som videla vsetkych svatych aj ti co nejsu. Bolo to priserne ani sa miknut ani nic len hlavu nabok som nosila.. Tak som sla za doktorom od bolesti mi dal mydocalm.. Ziadne massti nic.. A doma som si to nahrievala s infracervenou lampou rano na obed a vecer trvalo mi to asi tak pet dni potom to preslo.. Ja mam rada vysoko pod hlavou tak som asi tak nejak blbo spala a stuhol mi krk. Potom som to mala este dva krat ale k dr.som uz nesla naco sak liekyvod bolrsti mam aj doma tak som si to nahrievala a preslo to..😀😀

katka3ltin
autor
21. mar 2016

@3009
@misel0806 Ďakujem pekne za rady! Už ho mám v teple, a už len dúfať,, že to prejde 🙂

misel0806
21. mar 2016

@katka3ltin ak by nepreslo nastiv doktora netreba nic podcenovat. Zdravie je len jedno a to si treba vazit aj strazit ako oko v hlave. Drzim ✊✊✊✊✊

katka3ltin
autor
21. mar 2016

@misel0806 veď aj idem k doktorke. Už mám aj zvýšenú teplotu, nepáči sa mi to. Ledva chodím. Však práve, že zdravie je len jedno.... ja len dúfam, že to nebude nič vážne ☹

misel0806
21. mar 2016

@katka3ltin tak to neviem ja som bola bez teploty. Mna to len strasne bolelo ani myknut hlavou nic.. Snad to nebude take zle drz sa a daj vedet ako si dopadla pap😆

lucka1987
21. mar 2016

@katka3ltin ked nas to takto chyti okrem sucheho tepla nam pomoze dorsiflex ( je na predpis ) mame ho od dr, ked sme mali stuhnute svalstvo na krku, pripadne ma muz bolesti v krizoch, uvolni svalstvo a ulavy sa nam vzdy.. ( ale berieme ho tak ze raz za rok, teda vynimocne, ale vzdy pomoze )

katka3ltin
autor
22. mar 2016

@3009
@misel0806
@lucka1987 no, žienky, ale som dopadla. Žiadny natiahnutý sval na krku, ale infekcia lymfatických uzlín. CRP som mala 138 a hranica je 5 😀 skoro som z nôh spadla. Takže rada do budúcna - fakt netreba podceňovať absolútne žiadnu bolesť...

misel0806
22. mar 2016

@katka3ltin wau no toto by som veru ani netypovala. Ale vidis vdzy je lepsie pre svoj pokoj zajst k lekarovi. Aj ked tu na mk.clovek poradi stale su to len domienky takze ten dr.je vzdy istejsi.. No skore uzdravenie ti zelam nech ti to rychlo prejde🍀🍀🍀✊✊✊❤❤

lucka1987
22. mar 2016

@katka3ltin no pekne tak skore uzdravenie.. syn mava dost casto okolo 130 crp, ked ma zapalene dutiny, hadam do par dni to prejde 😉

3009
22. mar 2016

@katka3ltin skoré uzdravenie.

milo2
21. máj 2019

vykašli sa na lekarov stejne ti nepomožu, vezmi bavlnene vrecuško napln solou daj do mikrovlnky zohriat a prilož na bolave miesto.