Prestávame fajčiť

27katka5
21. mar 2017

Ahojte 🙂 Volám sa Katka a fajčím štyri roky. Rozhodla som sa prestať, no je to náročné, a to prešiel ešte len jeden deň :D a tak som dostala odporúčanie, nájsť niekoho, s kým to budem zdieľať. A napadlo mi...Čo takto fórum ? :D Je tu niekto, kto by sa rád pridal, prípadne vedel poskytnúť nejaké rady? Teším sa! 🙂

romaniela
21. mar 2017

@27katka5 môj muž fajčil 19 rokov a prestal zo dňa na deň. Pomohla mu biorezonancia. Odvtedy nemal ani jeden abstak a ani si nezapalil. Ale viem,že veľa ľudí je skeptických alebo to odsudzuje. Ale tiez najskor skúšal bez pomoci a to bola katastrofa 😂😂😂

27katka5
autor
21. mar 2017

@romaniela Ahoj 🙂 Ďakujem za radu :D ale asi to najprv vyskúšam nejako "prírodne" :D snažím sa to nejako kompenzovať športom, možno to pomôže.. časom. Ale teraz som naozaj súca na prášky :D

angela1989
22. mar 2017

Ja som po 9 rokoch fajčenia prestala z dňa na deň keď som sa dozvedela, že som tehotná. Čiže som mala silnú motiváciu. Radila by som preto tiež si nejakú nájsť. A pomohla mi aj podpora blízkych, resp. také zakazovanie či vyhováranie keď na mňa prišiel absťák 🙂

gladys_07
22. mar 2017

ja som tiez relativne cerstvy byvaly fajciar, 6 tyzdnov, po 10 rokoch fajcenia. Uprimne, nie je to az take tazke ako som cakala. Prve tri dni, hardcore, odburava sa z tela nikotin. Ak mozes, zober si dovolenku, bud len doma, spi, pozeraj filmy. Mne bolo velmi zle, migreny, unava, nervozita...Ale potom to uz bolo len lepsie a lepsie. Ja som ficala na zuvackach a tic-tacoch. Po prvych troch dnoch uz fyzicka zavislost vraj neexistuje a vsetko je len v hlave. Ja mam dodnes fajciarske tahy - v kaviarni hladam na stole cigarety, predtym nez odidem z bytu checkujem ci mam v kabelke zapalovac, cakam na reklamu v telke aby som si mohla ist zapalit a potom mi dojde - ved ty uz nefajcis...
Fajcenie mi chyba, som smutna pri predstave, ze uz by som si v zivote nemala zapalit. Ale momentalne sa tiez snazime otehotniet, tak si vravim, ze musim vydrzat, mozno sa este k fajceniu vratim, len nie teraz, teraz mam ine priority. Psychologovia odporucaju hovorit si "dnes si nezapalim a zajtra sa uvidi", kazde rano 🙂
Povedz co najvacsiemu poctu ludi, ze prestavas. Nebudes chciet pred nimi vyzerat ako luzer a znova zacat
Treba si dat pozor na stravu, ale nie je pravda ze kazdy kto prestane fajcit, priberie. Ja som v tom tyzdni ako som prestala fajcit zacala uzivat aj hormony a nepribrala som nic. Len sa proste musis viac davat pozor ako fajciar. Ale tie prve tri dni zjedz cokolvek co ti pomoze prezit.
Odkladaj si peniazky co by sli na cigy a odmenuj sa. Mna celkom nakoplo, ked som si uvedomila, ze som cely januar robila len na cigy a aj tak by som celkom nepokryla rocnu spotrebu. No nevykaslem sa na to??
Kopec ludi mi povedalo, ze mam ovela krajsiu plet. Lepsie vnimam chute a vone, nesmrdi mi oblecenie, nemam po kabelkach rozsypany tabak, som "slobodna", nehladam vsade trafiky, popolniky, fajciarske kaviarne...

Budem Ti velmi drzat palce! A daj nam o tyzden vediet, ako sa Ti dari!

osky
22. mar 2017

moj muz fajci cca od svojich 14-15 rokov.
dnes ma zu 46 😉
ked sme sa pred 10 rokmi spoznali,fajcil dve skatulky denne.tvrde mallrborky.
na moj protest,ked sme si spolu zacali,to postupne znizil na 1 krabicku a bolo to tak az do tohoto silvestra.
na silvestra prepol v hlave System,rozhodol sa a prestal.
zo dna na den.
a to mal na polici este skoro dva cele kartony cigariet...
kupila som mu zu 2 roky pred tym zuvacky nicorette.
tak skusil a pomohli mu v najhorsom obdobi.
zo zaciatku vyzul dost,postupne obmedzoval,
a dnes mu staci zu len jedna za den.
odlozili sme si priesvitnu skatulku od ferrera rocher a kazdy den sme tam hodili 5 eur-tolko stoja v at marllborky./
motivuje ho to,ked vidi kolko setri.
no a kedze vsetkym moznym zu vykecal ako sa na to ma ist
a ako to zvlada,
tak ani v najmensom pripade nema sancu znovu zacat,aby ho nevysmiali...

najväcsou motivaciou som vsak Bola ja sama-kedze sa zu roky snazime o dieta,zmenila som celkom zivotny styl,jeme zdravo,hladam rozne moznosti a snazi sa chudnut,cvicit a najmä som nefajciar,cize fajcenie mi hrozne prekaza....

po kazdej cigarete si musel ist vyplachnut Usta ustnou vodou ..a aj tak pachol
verim ze to by po rokoch omrzelo aj kona..
ale ja nie so povinna to cuchat 🙂

a stale ho vsetci chvalime ako to zvlada-ale musim uznat ze zo srdca.
nie len zo srandy.
ja ho fakt obdivujem a vravim-

ked to dokazal moj muz,potom to dokaze kazdy.
ved jemu zu aj prsty od tych cigariet smrdeli a mal ich take zazlkle.

inak aj on vyzera do tvare lepsie-sviezejsie,neposobi tak unavene a bledo.
a tvrdi ze mu Kava i jedlo chuti inak,lepsie,vnima viac chute,viac citi vone...
a lepsie sa mu dycha.
po necelych troch mesiacoch.
takake to bude uzasne po 3 rokoch...
drzim vam vsetkym palce !!!!!!!!!!!

misiaknunu
22. mar 2017

Mne pomohlo, ked som si precitala, ze aj najdlhsi abstak - chut na cigu trva len max 5 minut. A vzdy, ked to na mna prislo...kukla som cas a povedala si, ze ak ma to neprejde do 5 minut, zapalim si. A ono uz po tych 5 minutach som krutila hlavou, ze co ma to napadlo, da sa to vydrzat...

bratislavcankanm
23. mar 2017

@27katka5 ahoj, skusim sa pridat, oddnes.
Tebe sa ako dari ?? vydrzala si bez cigy, vcera, dnes ??

marca12
2. jún 2019

Podarilo sa vam prestat? Ja prestavam uz piaty rok a od januara tohto roku si hovorim,ze od zajtra uz nie. Nemam pevnu volu. Mali ame posledny rok strasne nestastia v rodine a naucila som sa fajcit nie jednu,ale rovno dve cigarety za sebou. Cely den vydrzim a vecer si dam 5-6 krat po dve cigarety. Musim s tym skoncit,mam strach o svoj zivot,nechcem umriet na rakovinu alebo zlyhanie srdca,pluc. Tak si nadavam,aka som bola sprosta,ked som zacala. Nikdysom nemala pevnu volu.