Preťažené zápästie. Ako ste to riešili?

katuuska
21. jún 2011

ahojte maminy, 8.4.2011 sa nam narodila dcerka Zuzana. Aj ked ma dnes len 4 kg strasne ma zacalo boliet lave zapastie. Niekedy to nie je az take zle, no niekedy je to neskutocna bolest, ani rukou nemozem poriadne hybat... ☹ Mali ste nieco podobne? Ako ste to riesili? Musim k ortopedovi? Dakujem za odpovede

elienka69
12. feb 2015

ja som mala tento isty problem, nezdvihla som ani tasku. kamoska mi poradila hilterapiu. Bola som 10 x, a uz po piatom raze som mohla zdvihat tazsie predmety. Je to velmi jednoducha terapia, neboli to.

beton
27. feb 2015

@3d horcik a magnézium je to iste....asi si myslela vapnik a horcik?

3d
28. feb 2015

Myslela som magnézium a draslík. Aj B6 (stop kŕčom) je potrebné. Ďakujem za opravu Beton 😉 Áno počula som aj o hilterapii že zaberá. Bez nej sa to hojí dlhšie cca. 2 mesiace, podľa rozsahu a vykonávanej činnosti, napr. pri kojení je hojenie zdĺhavé.

3d
24. jún 2015

Ešte mi nedá napísať príspevok. Bolesť zápästia sa mi vrátila. Už som si myslela že sa z toho nevylížem. Napokon po 6 mesiacoch som bola u ortopéda znova (potrebovala som odporúčanie od všeobecnej + krvné testy na boreliózu, dnu, reumu a pod. čo bolo neg.). Bola som v MA, a konečne nastal obrat. Doktor Yehia Mohammed mi aplikoval kortikoidy priamo do bolestivého kĺbu, chrupavky. Bolelo to veľmi, cítila som presne ako sa trafil do toho najbolestivejšieho miesta. Mal aj veľmi milú a chápajúcu sestričku. Vrelo odporúčam. Síce som po tejto liečby nespala celú noc a bola z tých kortikoidov naspidovaná, ALE bolesť navždy odišla ako šibnutím prútika do týždňa. Už je tomu mesiac a ja si veselo upratujem, varím, zdvíham svojho 10 kg chlapčeka. Takže dievčatá, ak sa trápite s bolesťou zápästia, neváhajte a dajte si to odborníkovi vyliečiť.

poisonblu
20. júl 2015

Mne bolest presla, ani uz neviem kedy, asi okolo 9mesiacov ked mal maly..aj ten vyrastok zmizol..takze to bolo asi len pretazene

milhaus
9. okt 2016

@3d moc boli ten obstrek? Boli ma strasne sval pod palcom, syn ma cca 11 kg a mam uz i problem nieco uchopit s pravou rukou a som nanho sama.

3d
9. okt 2016

Boli. Ale da sa to vydrzat, netrva to dlho. Stoji to za tu ulavu. Akurat som v noci nespala co som bola naspidovana z tych steroidov. A hlave si daj vitamin B6. Nedostatok sposobuje presne tento problem. Co ho beriem tak som uz problem nemala.

milhaus
10. okt 2016

@3d v lekarni kazala milgammu a brufen od bolesti, milgamma obsahuje vit.skup.B. dr.kazal lioton mast tak skusame, ked nebude lepsie v utorok pojdem zasa k dr.

3d
10. okt 2016

@milhaus držím palce 🙂

denne73
21. okt 2017

No mna od včera rana boi prava ruka spôsobom ako keby ju lamalo , ak to poznate ked zlomite ruku a meni sa počasie. taktiež citim aj zapastie, prsty, menšie trpnutie. Tiež som nasadila magnezium plus B6 uvidime .

23111987
16. feb 2019

Priateľovi na pravej ruke sa z ničoho nič objavia také pásiky v oblasti zápästia a nevieme s čoho. Môžte nám poradiť. Dakujem

petase
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stonoz
15. jan 2022

@katuuska natriet voltatenom, fastum alebo nieco podobne, dat na to igelit a stiahnut elastickym obvazom, nie tak, aby ruka odumrela🙂Dolezita je ta bandaz, aby zabranila pohybu zapastia. Ortopéd ti moze dat dlahu,ak nepomôže bandaz