Preventívna prehliadka - priebeh

10. aug 2023

Prvy krat ma caka preventivna prehliadka u novej lekarky- u vseobecnej pre dospelych. Mam z toho trosku stres, co ma tam caka? Viete mi prosim poradit? Vraj mi urobi najprv odber a par dni po tom mam prist zasa na preventivnu uz. Co bude prebiehat na tej preventivnej potom? Dik

kvetinka75
10. aug 2023

nevidím dôvod chodiť tam 2x, Ráno prinesieš moč, odoberie krv - zanesie do labáku. Zmeria tlak, výška, váha, obvod pásu, prečítaš písmenká na tabuli, vyšetrí farbosleposť, spýta sa ťa na problémy aké máš, príp. ochorenia v rodine, prácu akú máš, stresy, Príp. spraví ekg ak má na ambulancii alebo ťa pošle na rtg pľúc. Skontroluje očkovania. Kvôli výsledkom si môžeš o 1-2 dni zavolať.

tosomja
10. aug 2023

@kvetinka75 no neviem akú máš ty lekárku, ale menila som 4x a všade som mala prísť na odber a až keď som mala výsledky, mi robila ostatné vyšetrenia a pýtala sa na ťažkosti a rodinnú anamnézu.
Nerobila mi očné vyšetrenie, ani mi nemerala obvod pásu. , ...a chcela aj preventívnu od gynekológa. Len jej stačilo že "áno bola som na gynekologii"

autor
10. aug 2023

@kvetinka75 az tak podrobne? uf....to inak pocujem prvy krat az taketo podrobne vysetrenia....ale dakujem ti 🙂

kvetinka75
10. aug 2023

@tosomja normálnu obvodnú. Takúto preventívku robí každému a viem že aj iné obvoďáčky takto robia. A ak vyšli zlé krvné výsledky, potom poslala na ďalšie vyšetrenia. A áno zabudla som, pýtala sa na gynekologické prehliadky, očné kontroly.
Ešte popočúvala, pokrepala brucho, ladviny, skúšala uzliny či nebolia.
Ja som 2x menila obvodnú a aj tie predchádzajúce robili takto preventívku
Teraz som dostala aj skúmavku na stolicu - ale to už kvôli veku

autor
10. aug 2023

@tosomja ano, presne to mi povedala moja...ze potom pridem ked budu vysledky a tam urobi rovno preventivku 🙂 len som nevedela, co ma tam caka...
A vysku vahu len diktujes alebo ta vazi ako niekedy detsky lekar?

tanyag
10. aug 2023

@kvetinka75
U nás to isté, len až po odbere krvi a moču, keď sú výsledky. Dokonca kontroluje aj lýtka, krčové žily, brucho, chrbticu atď.

kvetinka75
10. aug 2023

@tanyag jáj áno aj lýtka a žily. Veľa je toho, tak ma všetko naraz nenapadne. Viem že ma prehmatala a prezrela od hlavy po päty. U nás to robí naraz, nemusím 2x chodiť. Už len v prípade, ak by niečo vyšlo zlé

tanyag
10. aug 2023

@kvetinka75 tak to máš o trocha lepšie ako ja 😁 ja sa ešte 2 hodiny načakám v čakárni a popritom zabudnem, čo všetko som lekárovi chcela povedať 😂

tanyag
10. aug 2023

@autor
Ak vieš svoju váhu a výšku, tak povieš, ale ja sa vždy dobrovoľne odvážim u lekára, nech moju váhu má aktuálnu. Vážne sa nemáš čoho obávať 🙂 ani nemáš mať z čoho stres 🙂 neodhryzne z teba

kvetinka75
10. aug 2023

@tanyag tak ja veľa problémov nemám a ona sa ma aj sama pýta či ma hlava nebolieva, chrbát, či veľa nepijem - vody, nadmerný smäd a tak. Ako ozaj je dôsledná. Ja sa ráno vždy odvážim keď k nej idem tak váhu má aktuálnu, len pás som nevedela. Aj keby som vedela, nedokázala by som nahlas vysloviť to číslo, tak sa nechám vždy zmerať 😂
A v podstate vždy ma zoberie na čas, keď som objednaná, tak ani dlho nečakám. Len teraz som asi 20 min. lebo zastupovala aj dovolenkujúcu dr. tak mala viac ľudí.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyag
10. aug 2023

@kvetinka75 Haha, to ja mám takto s váhou 😂 tých 95 kíl z mojích úst ide ťažko 😂😂😂😂

kvetinka75
10. aug 2023

@tanyag no ťažko sa niektoré veci vyslovujú 😂

tosomja
10. aug 2023

Len diktujem, ale keď sa jej nezdá, tak ma odváži 😃

kvetinka75
11. aug 2023

@tosomja si uberáš? 😅