Priebeh ovčích kiahní druhýkrát v dospelosti

15. jan 2022

Prosím žienky aké máte skúsenosti s kiahňami u dospelého ak v detstve som kiahne prekonala a to bol teda poriadny výsyp. Mali ste druhýkrát v dospelosti vďaka protilátkam lepší priebeh či v dospelosti horší ? Bola som v kontakte s kiahňami však myslela som, že už 2x ich nedostanem a našla som si 2 vyrážky na hrudi. Tá červenšia nesvrbí, len tá bledšia, zatiaľ som bez teploty, cítim sa dobre. Tak neviem či to môžu byť ozaj kiahne, čo myslíte ?

drzaopica
15. jan 2022

Z fotky neviem posúdiť
Ja som mala kiahne dva krát a v dospelosti som mala horší vysyp, ale bez teploty.Plnu hlavu, tvár, celé telo vyrážka na výrazke mala som ich v 38 r a predtým ako 10 r

dadis
15. jan 2022

Ja som mala v dospelosti len asi 7 vyrazok v oblasti hrudnika a ziadne teploty

autor
15. jan 2022

@dadis no toto by mohol byť aj môj prípad , aspoň v to dúfam
@drzaopica no neviem ani ja posúdiť veru, asi len čakať musím, ale v kontakte som bola na Silvestra, tak inkubačná doba by aj sedela

autor
15. jan 2022

Lepšie sa mi nepodarilo odfotiť

elizabet173
15. jan 2022

v dospelom veku som mala ťažší priebeh aj väčší výsyp

liljana
15. jan 2022

Si ockovana proti kiahnam? Spytaj sa dr.

dadis
15. jan 2022

Ja som nemala v detstve takmer ziadny vysyp. Dokonca si mama ani nebola ista, ci som prekonala, mala som len asi 2-3 vyrazky a to si tiez nebola ista. Ale podla typickej jazvy, ktora mi ostala na cele, to neboli komare ale kiahne. Ked moje deti kiahne dostali, mladsia mala 5 mesiacov a boli sme s nou na infekcnej klinike a pytam sa lekarky, ci je mozne dostat kiahne druhykrat. Ona ze nie. Tak som jej ukazala svoj vysyp a hovori, ze tak potom ano :D Ale nastastie som tom zvladla uplne v pohode, aj ked to svrbelo ako diva svina 😒

anonym00000
19. júl 2022

Ako si dopadla vtedy? Prešlo to rýchlo?

autor
19. júl 2022

@anonym00000 ahoj anonym, nakoniec boli to kiahne, ešte mi potom povyskakovali ďalšie, hlavne na hrudi a na tvári 🙄 aj ma dosť svrbeli. Natierala som čajovníkovým olejom. Rýchlo sa zasušili, teploty ani iné príznaky som nemala, tak celkom fajn priebeh. Už som aj zabudla, že som ich mala 😁

anonym00000
19. júl 2022

Mala si aj pľuzgieriky alebo len obyčajne vyrážky?
Mám tiež pár jemných vyražok, ktoré vôbec nesvrbia. Tak si nie som istá či sú to kiahne alebo nie
Ale v kontakte som s nikym nebola. Možno len nejak náhodne v nejakom prostredí

autor
19. júl 2022

@anonym00000 Malo to rôzne štádia. Začínalo to ako vidíš na foto, najskôr len také bledšie pupence, postupne to červenelo a menilo sa na pľuzgieriky. Tie sa potom sušili na také chrastičky. Spočiatku som si ani ja nebola istá,keď boli len tieto 2, ale mala som podozrenie, keďže bola som v styku s kiahňami akurát 2 týždne dozadu. Takže keď prišli ďalšie, tak už to bolo jasné.

anonym00000
19. júl 2022

Ďakujem, uvidím ráno, že ako sa to vyvinulo

anonym00000
20. júl 2022

Ešte sa spýtam, za akú dobu sa ti menili tie vyrážky. Jeden deň nič a na druhý si ich už mala viac?

annnna18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz