Príznaky rakoviny krčka maternice

veronkaj
28. feb 2017

Na internete som hľadala k tejto téme no je to skôr také všeobecné, prosím Vás tie ktoré ste si prešli alebo poznáte takýto prípad, resp. mali ste cytológiu 3 a viac ako ste na to prišli teda okrem lekárskeho vyšetrenia, Mali ste nejaké príznaky? bolesti? a za ako dlho od cytologie zhoršenej sa ochorenie zvrtlo v horšie štádium. akú liečbu ste podstúpili.

petrapod
28. feb 2017

Ja som mala cytologiu 3a , teraz mi to kontroluju kazdeho pol roka. Uz to mam na 2 to je vraj bezne. Priznaky ziadne. Aky mas vysledok ty?

janajanajana
28. feb 2017

Ahoj, u mna doslo v priebehu roka hned ku karcinomu, predtym som nemala nikdy zlu cytologiu, ziadne dysplasticke zmeny. Co sa tyka priznakov, nemala som ziadne, ktore sa bezne uvadzaju, zistilo to az vysetrenie. Avsak co ma trapilo boli stale vytoky, ale lekar tomu nevenoval pozornost a posledne mesiace som castejsie pocitovala take slabe pichanie, ale vyssie smerom k pupku, nie dole v podbrusi..je to zvlastne, ale urcite to bolo sposobene tym karcinonom. Obcas ma pobolieval chrbat v dolnej casti, co je ale bezne u vela ludi, ale ja po operacii bolesti chrbta vobec nemam. Co sa tyka liecby, mala som len radikalnu hysterektomiu, inu liecbu som nemala, stale chodim na pravidelne kontroly.

veronkaj
autor
28. feb 2017

ahoj minulý rok som mala 4, , to som čítala že veľa ľuďom to klesne no skôr by som, že kto mal nejaké príznaky napr. bolesť a podobne a potom to zistili, nakolko mám bolesti nie príliš no tak že viem že sú ale dá sa pri nich fungovať

veronkaj
autor
28. feb 2017

@janajanajana
veď toto posledné dva mesiace mám dolu bolesti aj podbruško a tiež som najpr že zápaly, potom po antibiotikách že to zápal, vzal cytologiu pred tým rok v poriadku a min. rok že hop

fiffinkaa
24. aug 2021

Dobrý deň,
viem že je to stará téma, napíšete prosím aké ste mali príznaky kým Vám zistili že niečo nie je s krckom v poriadku? Mňa čaká cytologia, z dôvodu častého krvácania mimo cyklu. Ďakujem.