Problémy s hormónmi + akné

eminka7
24. sep 2013

Čaute baby, má niektorá z vás hormonálne problémy s cyklom až tak, že ste to museli riešiť cez tabletky? Mne nejako blbnú hormóny, potrebovala som najskôr zastaviť a neskôr zase už konečne spustiť cyklus, všetko je ok, takže zrejme to bol hormonálny problém... Ďalšia vec je, že aj napriek tomu, že už dáááávno nie som v puberte,stále mám problémy s akné, mám dosť vyhádzané nielen čelo, ale aj líca a krk ☹ v niektoré dni sa to ťažko maskuje, ide mi na nervy, že si na seba musím najskôr nahádzať kilo omietky a až potom môžem ísť medzi ľudí...kým som brala antiku, tak sa mi to oveľa zlepšilo, ale ako ju už rok neberiem,tak je to des....alergická nie som na nič (mám to na papieri :D ), už neviem čím si pleť čistiť,lebo iba zbytočne vyhadzujem peniaze za niečo,čo mi vôbec nepomáha, o kožnej radšej pomlčím...chodím aj ku kozmetičke,ale ani to nemá až taký dobrý efekt...

linda20111
24. sep 2013

@eminka7 ja som bola na tom presne tak isto, pomohla mi iba antikoncepcia a trochu aj solarko. kozna ma poslala na vysetrenie ku gynekologovi ten z krvi zistil vela muzskeho hormonu a vysvetlil mi ze na to pomoze iba antikoncepcia, kedze som ju predtym vysadila lebo som chcela otehotniet, tak som odmietla a chodila aspon do toho solarka. ziadne pripravky z lekarne, ani od koznej mi nepomohli. teraz ked uz mame babo zase beriem antikoncepciu a zlepsuje sa to 🙂

tenerifka
24. sep 2013

@eminka7 Kolko mas rokov? Bola si na endokrinologii a robili ti hormonalny profil? Tvoja MS je pravidelna? Nemas nadvahu? Pytam sa preto, lebo akne v dospelom veku a to co som uviedla vyssie mozu byt(a nemusia) sprievodnymi znakmi polycystickych vajecnikov, dcere to diagnostikovali po absolvovani hormonalnych vysetreni, antiku brala nejaky cas na doporucenie lekara, teraz uz asi rok neberie nic, schudla-ma upne normalnu vahu, problemy prakticky zmizli......

eminka7
autor
24. sep 2013

@linda20111 ale ja ju uz nechcem brat...jednak sme otvoreny mat dieta a druha vec,ze strasne sa z nej zatazuje pecen...ale dik za koment 🙂

@tenerifka mam 24, nerobili mi hormonalny profil. ms pravidelnu nemam,ako som spominala,mams nou problemy, naposledy mi ju upravoval tabletkami, nadvahu nemam vobec... tie vajecniky keby som mala,tak si myslim,ze by na prehlaidke na gynde zistil nie? lebo cez leto som tam kvoli ms bola dost casto a robil mi kadejake testy a zevraj je vsetko ok,ani cysty ani nic take...tvojej dcere to zistil ako? a inac ten hormonalny profil si kde mozem ist dat urobit? dik za odpoved 🙂

tenerifka
24. sep 2013

U dcery to bolo tak, ze prvu mrchu dostala az v 14-ich a mala ju 3 tyzdne v kuse, potom pol roka nic a znovu 3 tyzdne v kuse atd....okrem toho dost pribrala a objavilo sa jej akne a ochlpenie na rukach a trochu aj na bruchu. Gynekolog ju poslal na endokrinologiu, kde jej robili vsetky mozne testy, zistili jej zvyseny testosteron a polycysticke vajecniky. V 17-ich dostala tie nechvalne zname tabletky Diane 35(ktore boli prednedavnom uvedene ako nebezpecne v ramci EU), antika jej problem s akne aj ochlpenim upravila, mrchu(samozrejme umelu, nie prirodzenu) mala pravidelne.....Diane uz neberie rok alebo vaicej a je OK, mari sa mi, ze iny lekar jej poradil ine lieky(nie HAK) a odvtedy aj schudla a aj zmizli sprievodne problemy, len neviem ci to este berie, teraz je odcestovana, potom sa spytam

janka2273
24. sep 2013

Jedna mamina tu raz písala,že na akné jej dr. poradila rozdrviť acylpyrin do obyčajnej alpy 🙂 🙂 🙂
Ja dávam 3-4 kusy do malej Alpy a potieram s tým synovi akné a pohoda 🙂 Ak nepotieram,spravia sa mu síce nejaké bodečky,ale ked potriem, nerozvinie sa to do škaredej zapálenej vyrážky..lacné a liečivé--dezinfikuje alpa a lieči acyplyrin

janka2273
24. sep 2013

@eminka7 vyskúšaj,čo som vyššie písala a uvidíš 🙂